Plugini

• Ima li plugin poput PowerVu EMU-a za neki drugi CAS pa da automatski otvara kanale (sam obraduje kljuceve)?
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka

The post was edited 1 time, last by Ferdo ().

• Hvala, znam taj neki DVB Kralj ali ... suviše stvari tamo ima, u ništa ne se razumem, sve mi je isto i ništa ne radi osim tog PV-a.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • E pa žao mi je, ali sa bilo čime od tih stvari se treba prvo poigrati, nameštati i probavati, nema neki univerzalni postupak da jednim klikom sve proradi, bilo to na enigma2 risiverima ili pc-dvb karticama.
      Te stvari su namenjene za hobiste koji vole da nameštaju stvari u sitna crevca, kombinuju razne platforme i mogućnosti te tako postignu ono šta bi redovni (legalni) korisnici postigli pretplatom na neki pay-servis.
      Nećemo ovde provoditi vreme obučavajući ljude kako i šta treba, ima to sve već da se čita na Netu, treba (kao što rekoh) vremena volje i znanja (barem) eng. jezika.

Za razliku od mnogih ovde, nekolicina ljudi je provela godine zahebavajući se s takvim stvarima.
      Smešno je sada i iluzorno tražiti ozbiljnu priču o tome ako se ne zna osnovne stvari na računaru napraviti.
      Ko želi znanje nek izvoli na Net - izobilje materijala ima.
      Nikada nije kasno da se krene s čitanjem i proučavanjem ^^

Eto, pišem ja ovde non-stop osnovne korake iz svega i svačega i niko živi to ne čita.
      Kako znam to?
      Pa tako jer se non-stop pojavljuju likovi koji pitaju o stvarima koje su potanko opisane.

I znate šta mi vele kad im skrenem pažnju i dam linak tačno gde je napisano?
      - "A, pa nemam ja vremena da sve to čitam i kontam!"

Šta reći, osim "Margaritas ante porcos" 8o
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • A gde je taj linak, molim :?: :!: :saint:

Stvarno mi trebaju osnove da ne gubim vreme učeći kineski kad je sve napisano arapski...

Da mi je barem znati što se upotrebljava na Enigmama i što na PC-karticama. Zanima me samo ovo poslednje.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
    • Pa napisao sam kako se nalaze pluginovi za PC DVB kartice. Svi mogu da se koriste prema potrebi.
      Ne znam šta želiš od nas? Da ti potanko opišemo šta koji radi i kako se podešava? I onda to sve i za Enigma pluginove?!

Misim, ono.. jel tebi dobro? :huh:
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • dvlajkovic wrote:

Pa napisao sam kako se nalaze pluginovi za PC DVB kartice. Svi mogu da se koriste prema potrebi.
      Ne znam šta želiš od nas? Da ti potanko opišemo šta koji radi i kako se podešava? I onda to sve i za Enigma pluginove?!

Misim, ono.. jel tebi dobro? :huh:

Pa ne trebaš potanko opisati svega, mislio sam tek onako da dobijem "malo svetla". Mogao sam te sve to zamolit i preko PM ali čemu če onda forum... možda če koristiti i nekom drugom.
      Mislio sam da si ljubazan pa sad, možda i nisi toliko. ?( :rolleyes:
      Enigmu i ne spominji, šta će mi.
      Veruj mi, kad počneš učiti nešto sasvim strano (kao na primer kineski), nema tu Googla koji te može naučiti osnove, trebaš imat nekog učitelja.

U 28 godina kolko se bavim ovim hobijem nisam imao ni jedan jedini dekoder, ni jednu jedinu karticu, sve što me zanimalo je bilo šta se "fizički" može uhvatiti. I dandanas me u stvari baš bole kanali za gledanje ali otvaranje feedova je to što me pomalo "nervira" več godinama.

E, sad, za sve koristne informacije uvek sam bio i jesam zahvalan ovom forumu i nekim drugima, ako dodatnih informacija ne mogu dobiti, onda ništa, nema štete, idemo dalje...

A inače, osim ove hebene zime što neće da prođe, odlično sam! :D
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
    • Prozivaš me da "nisam toliko ljubazan" ako ne sednem i ne pišem satima ?!
      Ajde?!
      Briljantno.
      Stranci bi ti na zapadu rekli gfy. Ja ne, jer sam "čoban s' maniri"
      Po 15-ti put pišem da je sve to već opisano na mnogo mesta širom Neta, pa kome treba nek gugla i čita.
      Stvar je u tome da se počne sa tim stvarima igrati i proučavati.
      Tek tada će znanje da raste i širi se na razna polja i primene.
      Ko god bude čekao da mu neko servira sve gotovo, "na izvolte" -džabe čeka.
    • Ma ne prozivam te ništa i ne tražim nikakva pisanja, samo se pitam, gledaj znakove :!:
      Kao svako imaš pravo reći šta hočeš i koliko hočeš, čak ništa, nemam se ja tu šta uzrujavat zbog toga i bilokoga prozivat strancem ili čobanom. Ali valjda imam pravo na pitanja i želju po informacijama.
      Kako god, uprjlali smo ovaj thread, možeš ga skinuti jer baš nema ni najmanje koristi od njega.

A inaće, učim dalje, našli se neki ljudi koji "kažu malo više"...
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
    • Koje znakove? Vidim samo smajlije.
      Kad naučiš dalje, onda (osim skrinšotova) budi ljubazniji od mene i objavi neki tutorial na Forumu ovome.
      Raspiši se, ono.. opširno. Podeli znanje nagomilano tokom 28 godina, a ja ti kliknem lajkić.
    • Baš smajli sam mislio ?( Očito je to znak za pitanje, više, tri pitanja.

Što se tutoriala tiče, sa veseljem ču biti i jesam ljubazniji, samo neka netko pita nešto što nije u vezi računala i software-a, bit će mi drago deliti sve što znam o satelitskom prijemu sa onima, koji žele učiti.
      Iako je "već sve napisano" na netu. :evil:
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn