Mara ODIM M7

• Mara ODIM M7

Mara ODIM M7

pozdrav svima
      Imam veliki problem.
      Donio sam resiver od prijatelja.
      On je imao IPTV i sat otkljucavanje u resiveru.
      Ja nemam nista od toga al se svakih 5 min. pokazuje na ekranu da resiver ocitaje nesto.Dok ocitaje ne moze se nista radit sa resiverom i to traje oko 5 min.Negdje sam nasao da se resiver pokusaje spojit na server gdje je prije bio spojit.Gdje se to moze ugasit(pod kojim opcijama u resiveru)
      Resiver je MARA ODIN M7.
      Image je OpenPL 3.0
      Molim za pomoc.
      unaprijed hvala
    • Znaci da je u petlji kod boot. Pli se pokrene i dok vrti u krug preko ftp se udje i izvade config fajlovi sa putanje /etc za cccam ili /etc/tuxbox/config oscam cfg
      Moze biti i da je skin problem pa treba da se postavi na default skin u etc/enigma2/settings
      A moze biti i neki plugin koji je medju zadnjima instaliran oni su na putanji usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions ili umesto extensions system plugins.
      Kada se izvuku linije ako ne nadjes sta je uzrok petlje obori se pli 3.0 i instalira nov
    • kao što je kekec napisao najvjerojatnije je softwerski (do skina ili nekog plugina)

to ti je kao i na kompjuteru ili mobitelu... nakon nekog vremena dobro je sve obrsati i nanovno čisto dignuti software da bi sve radilo kako treba
      jednostavno kopiraj config fajlove (/etc za cccam.cfg, /etc/tuxbox/config i/ili usr/keys)

skini novi image i flashiraj ga