Prijem više satelita na 1 anteni

• Dječaci, malo matematike 5. razred...

Po zdravoj logici, centralni "satelit" tj. pozicija treba bit srednja vrijednost rubnih pozicija. Na taj način dobiješ da ti je 19.2E jednako daleko (na šini) od sredine kao i 0.8W
      Sad kalkulator u ruke i tipkaš: 19.2-0.8 = 18.4 --> 18.4° je "širina" koju želiš obuhvatit.
      Sredina te širine je 18.4/2 = 9.2 --> takozvani centralni satelit treba bit 9°E.
      Obzirom da njega čovjek ne želi gledat onda ni neće LNB metnut na sredinu šine, ALI antena mora "pucat" na tu poziciju.
      Znači naštimaj tanjur na 9°E i onda pomakni taj LNB na "poziciju" 13°E na šini, i onda dalje mećeš ostala 3 lnba i fino ih vozaš po šini prema kriteriju maksimalnog signala.
      S tim da će vjerojatno za poziciju 0.8W trebat malo podić LNB.
      PANASONIC TX-P37X20E
      Philips 32-PFS-4132/12
      NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3
    • membrana wrote:

Dječaci, malo matematike 5. razred...

Po zdravoj logici, centralni "satelit" tj. pozicija treba bit srednja vrijednost rubnih pozicija. Na taj način dobiješ da ti je 19.2E jednako daleko (na šini) od sredine kao i 0.8W
      Sad kalkulator u ruke i tipkaš: 19.2-0.8 = 18.4 --> 18.4° je "širina" koju želiš obuhvatit.
      Sredina te širine je 18.4/2 = 9.2 --> takozvani centralni satelit treba bit 9°E.
      Obzirom da njega čovjek ne želi gledat onda ni neće LNB metnut na sredinu šine, ALI antena mora "pucat" na tu poziciju.
      Znači naštimaj tanjur na 9°E i onda pomakni taj LNB na "poziciju" 13°E na šini, i onda dalje mećeš ostala 3 lnba i fino ih vozaš po šini prema kriteriju maksimalnog signala.
      S tim da će vjerojatno za poziciju 0.8W trebat malo podić LNB.
      Ok,čiča
      Razmak između 19.2°E - 0.8°W je 18.4°?
      kad narastem bit ću dijete
    • Nisam ja ništa loše napisao, ali matematika može ponekad zavarat.
      Evo primjer, šta kad bi htio imat raspon od 19.2E - 12.5W ?
      Koji bi bio centralni satelit?
      Ipak nije 19.2-(-12.5) = 31.7 i onda 31.7/2 = 15.85 --> i to nije točno jer ne može 16E bit centralni sat za taj raspon

Ispada da je onako kako sam prvi put napisao, od "istoka" oduzeti "zapad"
      19.2 - 12.5 = 6.7 i onda 6.7/2 = 3.3 -> najbliže je Eutel 3B
      Samo sam krivo koristio riječ razmak, eto.
      Ako sam te s time napao i kvalificirao, evo neću više majke mi, haha

Ako netko zna točno kako se ovo računa nek slobodno napiše, neću ga napasti
      PANASONIC TX-P37X20E
      Philips 32-PFS-4132/12
      NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3
    • Nisam se uopće naljutio. Stavio sam smajlić.

Reći ću ti šta ti nevalja u nastupu:
      Postovi kao ovaj tvoj , prvi, u stilu :
      da vam tata nešto kaže su uvijek dobrodošli i poželjni jer izazivaju ogromni interes kod onoga koji ga je postavio

Ali...
      ...ali da bi to postigao , moraš biti % siguran u to što objaviš.
      Jer ako to nije tako, moraš biti spreman na odgovore, bili oni i oštri ponekad ili još gori.

Odgovorima : "To sam tako napiso da vidim jel pratite" i "Ako sam te s time napao i kvalificirao, evo neću više majke mi, haha" samo potvrđuješ da nisi shvatio da ovdje ne zalaze predškolska djeca, i da nisi ni svjestan (nažalost) da, i na ovom forumu , ima ljudi koji su zadužili sat zajednicu , zauvijek.
      Mnoge blagodati koje koristimo danas su dijelo naših ljudi.
      Šteta, da to očito ne znaš.
      Opet kažem:
      Osobno , ja se ne ljutim

kraj OT
      kad narastem bit ću dijete
    • miki1zg wrote:

Pozicija 1,9E je malo čudna, o tome sam već pisao. Naime za nju iz nekog razlog treba posaviti LNB malo više (2-3 cm) nego za sve ostale satelite. Isto tako kad se okreće antena s fisknim LNB-om, taj satelit kao da je malo izvan Clarkove putanje. Dakle postavi LNB tamo gdje bi trebao biti taj satelit na šini i pokušaj ga malo više podići. Trebao bi dobiti signal jer s tog satelita je signal vrlo jak.
      Ja to nisam zapazio. Na mom motoriziranom sistemu signali na 1,9E su odlični kao i na večini ostalih satelita.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • tmurgel1 wrote:

miki1zg wrote:

Pozicija 1,9E je malo čudna, o tome sam već pisao. Naime za nju iz nekog razlog treba posaviti LNB malo više (2-3 cm) nego za sve ostale satelite. Isto tako kad se okreće antena s fisknim LNB-om, taj satelit kao da je malo izvan Clarkove putanje. Dakle postavi LNB tamo gdje bi trebao biti taj satelit na šini i pokušaj ga malo više podići. Trebao bi dobiti signal jer s tog satelita je signal vrlo jak.
      Ja to nisam zapazio. Na mom motoriziranom sistemu signali na 1,9E su odlični kao i na večini ostalih satelita.
      jbg. motor je motor,a multfeed je multifeed. da ga je s..nje složiti na občnom tanjuru u multifeedu sa drugim satelitima,to je istina. najbolje je imati taj 1.9 zasebno na manjem tanjuru ,ili na T90 anteni (multifeed ).