Kolege mozete mi molim vas pomoci

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tako je.
    Dakle, kada stojiš iza antene, onda je prepreka sve što bude ispred antene i trebalo bi da se ukloni pod odgovarajućim uglom (ukoso, na gore) u odnosu na satelit koji želiš da primaš (vidi sliku sa nacrtanom rupom u krošnji iz prethodne poruke).
    Kad si to rešio, onda je sve do ispravnosti LNB, coax kabla i risivera (dobro, i spojeva sa F-konektorima) te do nameštanja antene i LNB za max. prijem sa željenog satelita.

AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
    Dish 1.80m Prime focus
  • E jebiga onda kad tako maloj anteni smeta toliko grana,koliko se zajebavam s tom antenom da gledam svega skupa 10 kanala,to nije stvarno nije normalno.Neznam kaj cu napraviti mislio sam kaj sam ovo posjekao da cu makar imat 20 posto signala.
    Da nemrem gledat astru kaj ima najjaci signal onda stvarno vise neznam kaj da radim,ma bar da ima samo 20 posto signala dosta mi je to.Hvala svima na savjetima.
  • Jurica555 wrote:

E jebiga onda kad tako maloj anteni smeta toliko grana,koliko se zajebavam s tom antenom da gledam svega skupa 10 kanala,to nije stvarno nije normalno.Neznam kaj cu napraviti mislio sam kaj sam ovo posjekao da cu makar imat 20 posto signala.
    Da nemrem gledat astru kaj ima najjaci signal onda stvarno vise neznam kaj da radim,ma bar da ima samo 20 posto signala dosta mi je to.Hvala svima na savjetima.
    Nema tu šta puno mudrovati, posijeci oba stabla i poštimaj bolje antenu i problem si trajno riješio.
  • Mislim da ti ima više potencijalnih problema.. Kut slikanja je loš ali čini mi se da anteni djelomično smeta i krov, trebaš se zavuči ispod antene i slikati točno u smjeru nosača lnb-a.. Ako je to pravi smjer onda drvo s lijeve strane ne smeta, na 10m od antene koliko je drvo udaljeno je potrebna rupa veličine antene, ovako kako ste editirali strelice ispada totalno pogrešno... Smjer juga bi trebalo odrediti kompasom a ne otprilike, metar lijevo ili desno su već velike sjene od lišća. Ja sumnjam i u konfiguraciju lnb-a, najbolje spojiti samo centralni lnb direktno bez sklopke u prijemnik i potražiti signal astre okretanjem antene.. Ako ne ide potraži hotbird ili eutelsat, nešta mora uhvatiti. Ovako sumnjam da nisi dobro konfigurirao sklopku u postavkama. Dali je ta antena bila na tom istom nosaču prije dokje bilo signala?

2,7m Laminas offset
    1,2m Channel Master offset
    90cm FIBO two reflector gregorian offset (93,5E-58W)
    90cm Tele system offset (93,5E-58W)
    Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
    TBS5927;TBS5925;DM8000
  • Slična je bila situacija i kod moje tete, stim što je antena na stupu koji sam ja “zasadio” prije petnaest godina. Tetak je zatim zasadio smokvu i lješnjak naokolo što su godinama narasli ali je bar bilo signala na Hot Birdu (30%).
    Budući da je teti više stalo do mađarskih stanica nego do smokve i lješnjaka svog bivšeg muža, dala mi je sjekiru, a ja za dva sata riješio cijelu prašumu oko antene.
  • Kolega LambdaKt,evo ovako probat cu slikat tako,tesko mi je tocno slikat jer iza antene na balkonu nema puno mjesta.Da antena je bila prije na tom nosacu,sad mozda je problem meni centralni lnb nije ukljucen nego lijevi.
    Posto nisam mogao pomaknuti antenu u desnu stranu stavio sam lnb s lijeve strane i
    nasao astru.Dugo vec stoji samo upaljeni lijevi lnb za astru,probao sam dok je bilo signala prebacio na centralni lnb ali nije bilo signala na hotbirdu uopce.Nekoc je bilo cak i 99 posto na hotbirdu.Posto svaki put kad otpadne lisce imam signala na astri,sada sam posjekao dosta grana nije mi jasno da ima barem 20 posto signala.Ja cu probat snimiti video,mozda ce se tako uspijeti vidjeti gdje je problem.I koliko je razlike u cm izmedu hotbirda koji je centralni lnb a astra na lijevoj strani.Neznam jer je lnb dobro nastiman i koliko bi trebao imati posto signala na astri kada pada jaka kisa,jer meni je kad je bila jaka kisa pucao signal,cak na nekim fren nije ni bio,za vrijeme magle i snijega isto je pucao ili ga nije uopce bilo.

The post was edited 2 times, last by Jurica555 ().

• Sve si ti ovo lijepo cini mi se prosle godine naklapo, mozda na onom drugom forumu, te drvece te astra, antena, slikat cu sve znam napamet cak i slike, dok ljudi nisu skuzili da zajebavas a svi se trudili da ti pomognu, lijepo ti objasne sta da radis ali ti si tjerao svoje i evo sad opet. Znam sve napamet i znam sta ce biti na kraju price
  • Ako je antena bila prije na istom mjestu i u istom smjeru okrenuta onda ništa od prijema Astre preko centralnog lnb-a.. Da bi on uhvatio signal antenu bi trebalo zakrenuti 6,2 stupnjeva istočno što prema slikama nije moguće zbog ograde koja je blizu ruba antene.. U tom slučaju bi stablo s lijeve strane ipak moglo biti na direknom putu signala za prijem Astre. Ali čak i da je moja pretpostavka točna, centralni lnb bi morao uhvatiti bar neke jake signale sa satelita HotBird... Predlažem direktno spajanje kabela s bočnog (plavog) lnb-a i traženje Astre laganim pomicanjem antene lijevo-desno i gore-dolje. Ako nema prijema predlažem direktno spajanje centralnog (bijelog) lnb-a i traženje signala s Hot birda. U slučaju da se pojavi signal s Hot birda potrebno je zamjeniti mjesta Lnb-a i ponovo pokušati tražiti Astru, moguće da je lnb s plavom kapom neispravan.
    2,7m Laminas offset
    TBS5927;TBS5925;DM8000
  • Dobro kolega LambdaKt,probat cu kak si rekao,pa sa bocnog plavog lnba sam i imao astrin signal.Koliko znam plavi lnb je ispravan ako radi kad odem na postavke prijamnika ima kontakta.Da sam nasao signal s bijelim centralnim lnb astru,nebi stavio bocnog jer sam tako nasao astru s tim plavim lnbom.
    Ja znam da grane smetaju ali smatram da bi ipak trebalo imat barem malo signala zato kaj sam uklonio dio grana.Evo da vas pitam koliko bi ja trebao imat jacinu signala na astri s tim bocnim plavim lnb,a koliko s bijelim koji je centralni jacinu signala.Inace meni je vec spojen direktno bocni lnb,centralni ni ne koristim,ali kako sam gore napisao isao sam prespojit s bocnog na glavni lnb i nije bilo signala na hotbirdu.

The post was edited 1 time, last by Jurica555 ().

• Jurica555 wrote:

radi kad odem na postavke prijamnika ima kontakta
    Ne znam kako možeš biti siguran da radi ako signala nema, ne razumijem šta znači kontakt i kako ga prijemnik detektira?
    2,7m Laminas offset
    TBS5927;TBS5925;DM8000
  • Kolega LambdaKt,pa kontakt di pise snaga signala je 99 posto,a kvaliteta signala 0 posto.Na to sam mislio da znam da radi lnb po tom.Kolega Grandy,ja imam nadenu astru, ali neznam zakej nema signala kada sam posjekao grane.Zato pitam za pomoc,sada je cistina i svejedno nema signala pa mi zato nije jasno zakej ne rade programi na astri.
    Ispravak s ove slike,ova druga linija je ispravna u toj razini su lnbovi.
    Images
    • IMG_20180514_170243_1.jpg

231.99 kB, 1,811×1,500, viewed 14 times
    • IMG_20180513_171756_1_1.jpg

852.98 kB, 2,544×1,836, viewed 9 times

The post was edited 1 time, last by Jurica555 ().

• Jurica555 wrote:

Dajte mi recite prema kud treba bit antena okrenuta za turksat 42e i ak imas full hd tv jer mos gledat TRT4k.

mora biti okrenuta da hvata signal sa pozicije 42°E, kako ti to riječima objasniti. nit znamo tvoju poziciju, nit išta drugo... ako sam ne znaš namještati antenu nađi nekog tko zna.

kakav TV imaš to nema neke veze ako tuner nije u TV-u...