Amiko HD 8260+ i Inverto Triple-feed problem

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Amiko HD 8260+ i Inverto Triple-feed problem

Pozdrav svima na forumu! Izvinjavam se ako se nalupam nekih gluposti, satelitskim sistemima se bavim samo ponekad i samo za sopstvene potrebe...
      Imam sledeci cudni problem, pa bih bio zahvalan ako neko zna da li je ovo sto hocu moguce sa opremom koju imam.

Amiko HD8260+ (ucitan software je GALAXY 2.4.75 by Dekolte, isto je radili i sa nekom ranijom verzijom)
      Inverto Single Triple-feed monoblock 23mm
      Antena je od TotalTV-a, oko 85cm
      Inace ova dva poslednja su prakticno komplet koji TotalTV daje svojim korisnicima.
      Duzina kabla je 20m

Imam problem sa prebacivanjem Diseqc skretnice u LNB-u, ili bar mislim da ne funkcionise, tako da ne mogu da uhvatim pozicije 13E, 16E i 19.12E.
      Diseqc 1.0 je ukljucen na 3/4 i to je jedino podesavanje kad daje signal i to na svim satelitima koje sad hvata, a to su:
      Eutelsat W3A 7E, Astra 1E/4A, Eurobird 9A, Astra 2A , Astra 19.2E, Bonum 56E(mozda ima jos neki, ali to je to).
      Tip LNB-a je podesen kao Universal, ali opet samo sto to jedino radi.
      Trentuno je antena usmerena malo cudno i takodje je LNB malo vise zarotiran(imate sliku), ali samo zato sto je to bio jedini nacin da uhvatim Astru 19.2E koju sad gledam,
      po SatFinder-u to je oko 228", umesto 186.4".

Moje pitanje je da li je moguce da Diseqc ne funkcionise sa ovom vrstom LNB-a?
      Takodje, zanima me da li ovaj prijemnik ima "advanced" podesavanja i kako da ih aktiviram, tj. da li bih mogao da promenim napon na Diseqc?
      Images
      • 20180427_003704.jpg

100.78 kB, 800×565, viewed 45 times
      • Astra 192 Settings.jpg

91.31 kB, 800×540, viewed 26 times
      • Astra 192 TP Edit.jpg

90.59 kB, 800×533, viewed 24 times
      • LNB.jpg

111.59 kB, 600×800, viewed 19 times
    • DISEQ podesavanja za triple (total) LNB su 1= Eutelsat 16, 2= Hotbird 13, 3= Astra 19,2
      Ti navodis i druge satelite... motor s ovim LNB-om ne suradjuje bas najbolje.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Nemam motor, antena je fiksna.
      Problem mi je sto nikako ne mogu da uhvatim ova tri satelita jer je pitanje koji prijemni element je aktivan sa podesavanjem
      Diseqc 3/4, a mislim da to nije broj 3 koji bi trebalo da uhvati Astru.
      Nije mi jasno kako antena moze da uhvati Astru na 19.2E i Astru na 4.8E sa istim podesavanjem Diseqc 3/4?
      Kad promenim bilo sta od podesavanja signala nema!
      Antena definitivno nije usmerena na 16E, kako bi trebalo, vec sam je okretao dok nisam uhvatio Astru 19.2E,
      ovi ostali sateliti su mi usput.
      Da li neko zna kako da proverim da li Diseq uspeva da prebaci izmedju prijemnih elemenata?
      Vidim da su neki spominjali da kad povecaju napon signala na Diseq, preklopnik uspeva da prebaci, dok to funkcionise sa fabrickim podesavanjima. Kako to da uradim na ovom prijemniku?
    • Kada antenu usmerim na 16E nemam nikakav signal, zato se i dovijam!
      Kako mislis da mi ne treba diseqc? Kad je diseqc1.0 na "disable" onda nema signala, to je moj problem, zato i mislim da tu nesto nije u redu.
      Kada je diseqc na bilo kojoj drugoj vrednosti(1/4, 2/4, 4/4) onda nema signala sa bilo kog satelita.
    • Srednji LNB za 16-ticu ne treba DISEQ postavke - taj je direktan i tako moraš naći 16-ticu. Druga 2 satelita ćeš onda dobiti automatski s mojim navednim DISEQ postavkama.

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Da me ne shvatis pogresno, stvarno sam zahvalan na tome sto pokusavas da mi pomognes,
      ali izgleda da se ne razumemo.
      Ne mogu to da dobijem nikako. Kada je diseqc1.0 podesen na "disable", onda nemam signal uopste,
      a sa ovim LNB-om bi trebalo da je aktivan ulaz 16E.

Da li je LNB(sa slike) postavljen dobro, na stranu to sto je malo vise zarotiran na pogresnu stranu? :)

Da li Amiko 8260+ ima advanced mode za dodatna podesavanja napona?
    • Ti mene izgleda ne razumiješ. Kazeš da dobijaš Astru, da li nju dobijaš s direktnog LNB-A ili s DISEQ postavkama?
      Napon ne treba mijenjati osim ako imaš jako puno kabela. Da li si probao s drugim reciverom? Za Hrvatsku LNB skoro pa ravno stoji i ne možeš ga krivo smontirati jer adapter plastika odgovara samo na uži razmak pomeđu valovoda LNB-A.
      DISEQ switch il radi ili ne radi, na dotičnom LNB-u ako ima signala i switch radi.

• Problem mi je sto ne znam sa kog "porta" dolazi signal, da li je to A, B ili C. Ali signala ima samo ako je diseqc podesen na 3/4(mada bi to trebalo da je C... u teoriji), na drugim vrednostima diseqc nema signala(na bilo kom satelitu). Sto je jos gore svi ovi sateliti rade samo sa podesavanjem 3/4. Kako je to moguce?
      Nemam drugi prijemnik da testiram LNB.
      A kako bi menjao napon da je to potrebno, da li postoji neki skriveni meni na ovom prijemniku?
    • Ista je bila priča kod moje tete s Amiko 8260, DiseqC sklopkom i sa 3 singl LNB-a. Zezalo stalno, mijenjao sklopku, ista stvar. Kad god prebacih prijamnik na satelit koji je bio spojen na 3. ulaz, signal je nestao na svim satelitima. Vratio se tek kada sam u sat postavkama isključio napon za LNB, pa ponovno uključio... Ali je nestao čim sam prebacio prijamnik na satelit koji je bio spojen na 3. ulaz.

Na kraju sam promijenio ulaze, izostavio treći ulaz. Od tada radi. Očito je neka greškoca u softwareu... Naravno to u ovom slučaju nije moguće napraviti...

The post was edited 2 times, last by franjo1986 ().

• E, to mi je trebalo, da mi neko iz direktnog iskustva sa 8260 kaze da tu postoji neki problem.
      Kod mene sa ovim LNB-om signala ima samo kad je ukljuceno napajanje LNB-a.
      A da li je potrebno da 22khz opcija bude ukljucena ili ne? Kada se izabere Universal LNB ona nije dostupna za modifikaciju, samo kada je LNB "user type"
      Isto tako nemam opciju za promenu voltaze napajanja LNBa, samo ON/OFF.

I opet moram da pitam, da li neko zna kako se ulazi u "advanced opcije"? To povremeno spomene neko po forumima,
      ali nisam uspeo da nadjem kako se ulazi u takav meni.