Problem s motorom

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Problem s motorom

Poštovani. Jučer sam dobio od kolege motor Amiko DM 3800 zajedno sa tanjurom od 90 cm rupičasti (prije sam koristio diseq switch 4/1 i 120 tanjur) ...e sad od onda se mučim da naštimam taj motor i nikako mi ne ide. Slijedio sam upute ali u nečemu sigurno griješim.

Azbox Premium HD/RSI 3.0

Moja lokacija Tenja (Osijek)

Latitude 45.516914
      Longitude 18.724379

Naštimao sam nosac motora na 45.5 i pod vaser vagom je.

1. Naštimao sam u receiveru na single/positioner (usals) i unio svoje podatke, dakle 018.724 i 045.516
      2. Naštimao antenu ručno (bez motora direktno na lnb) na 19.2E kao nultu poziciju - signal 83 quality 99 na prvom tp-u.
      3. Ukljucio motor i lnb normalno.
      4. skinuo motor listu sa foruma sa komplet satelitima (vento)

No signal na svakom satelitu osim na 19.2E, na ekranu pokazuje kao da se prebacuje na drugi satelit prilikom saltanja sa npr. 19.2 na 13E ali motor i antena se ne miču ni milimetra ...znaci nista automatski ni rucno preko receivera ne funkcionira (motor ostaje u 0 polozaju) osim one dvije fizicke tipke na samom motoru koje blinkaju. Da motor ne radi ili da ne dobije dovoljnos struje mislim da ne bi mogao micati ni na ona dva gumba zar ne? Da li je problem u image-u (RSI)?
      Dreambox 900 Triple tuner MS
      Azbox Premium HD
    • Sve sam probao ...cini se da mi je kolega dao neispravan motor :angry; ...kupio sve novo danas za fixno 4/1 lnb, inverto green, Triax 97, multiholder (onaj alu/plasticni - koji naravno ne odgovara za ovu antenu pa sam morao savijat lim a ovaj put stvarno nisam mislio fušarit) nove kablove, nosac ugh ...prije sam koristio digital max antenu 115 sa 8 lnb-a al mi je pula ruka aluminijska (pao led s krova) pa sam htio probat motor al eto ...to ce sacekat dok ne uzmem DM 900 (ili SOLO/uno) nagodinu. Mislim da je u motoru otisao cip za outomatiku il je usla voda, stajao mu je u šupi jedno 5 godina a i otvaran je vec bio kolko vidim, drugim rijecima za cigu ce bit materijala :P.
      Dreambox 900 Triple tuner MS
      Azbox Premium HD