GigaBlue UHD UE 4K 2xDVB-S2 FBC Twin Tuner Enigma2 Linux Receiver

• GigaBlue UHD UE 4K 2xDVB-S2 FBC Twin Tuner Enigma2 Linux Receiver

Pozdrav svima,

razmišljam o novom reciveru, i posto poslednje godine sam više ili manje imao gigablue zanima me, dali ima neko ovaj novi reciver i šta predlažete. Naime nema puno komentara i sada neznam, dali jih nema zbog toga jer je dobar ili obrnuto.

Nemam još UHD TV ali negde treba započeti....Inače i cijena je razumna. Druga opcija bi bila VU+ UNO 4K 1x DVB-S2 FBC Twin Tuner Linux Enigma 2 Receiver UHD 2160p.

Nešto se napominje tuner, da nije kod gige dobar?

Evo hvala na sugestijama a pogotovo ako ima neko praktičkih izkustva sa reciverjem.
    • Evo na brzinu u svega 3 sata....
      Reciver je super brz..od dizanja image do swap...itd. Pip radi uredno čak 4 slika
      Softcam je problem, jer nisu isti ko na gigaQuad....i to trebam još nekako riješit, da dobijem želen oscam, scam, c*cam,

Prilično je veči od starijeg modela i ima puno več screen....Sada ga trebam staviti na stran jer odputujem.
    • Evo nastavim reportiranje...
      dakle sredio sam iptv player i radi uredno. Nisam izprobao neke navidezne tunere za multiroom...ali to sam mislio na kraju, jer ipak bi ga želeo srediti ono što je najbitnije a to su, oscam ( radi ali nikako, da sredim internal reader), C**am radi ali ima samo jedna verzija 232 i nema druge, nikako da nađem scam za update tako, da što se tiče softcam je problems.

evo posle Dalmacije nastavim ljetovanje u planinama i nadam se do tada riješim problem oko softcama, da bi testirao ostalo.

Dakle pozitivne stvari do sada, je brzo dizanje boot, brz preklom programa, pip, primeti se gigabit mreža i slika mada nemam UHD TV je stvarno bolja od starijeg brata primer SD, HD a UHD je strava.
    • Idemo dalje,

konačno proradio softcam i to na ovom imageu....
      New openDroid version 6.6

moram reči, da ima ogromno opcija...i za sad vse Ok. Malo sam stariji ali kada se sječam sličnih imagea recimo ATV...to je veoma slično..nisu bili stabilni..sa puno opcija, ali barem meni se tako činilo, da je bilo puno bugova.

Kako kod, sve sam složio kako treba i vidječu kako radi na duže vreme. Inače ima zanimiv Multiboot..još nisam testirao.

Do sada najteže je bilo oko softcama, jer nemaju još složenih za Gigu4k...i trebaš tražiti koji softacm je napravljen za koji CPU, pa onda dalje.