Sat motor dm 3800 problemi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sat motor dm 3800 problemi

Sat motor dm 3800 imam od 2011.godine

Do sada je radio bez ikakvih problema. Ali u posljednje vrijeme počeli su problemi. Neke satelitske pozicije odvrti bez problema a neke npr hocu pretraziti Astru 19.2 , vrti kao do te pozicije i kad krene scan kanala vidim da su to kanali s Eutelsat 16.

I nema razlike zapad ili istok, neke satelite bez problema okrene na te pozicije i sve uredno skenira a neke pozicije kao okrene ali sve sto skenira je uvijek Eutelsat 16

Probao na sat Amiko mini combo extra o na Vu+ zero. Isti problem. Znaci nije do receivera.

Jenostavno motor neke pozicije uredno okrene a neke umjesto na željenu poziciju on okrene na 16 i kad skenira kanale na 23.5 skenira Eutelsat ali pise pod kanalima Astra 23.5
    • b83 wrote:

Sat motor dm 3800 imam od 2011.godine

Do sada je radio bez ikakvih problema. Ali u posljednje vrijeme počeli su problemi. Neke satelitske pozicije odvrti bez problema a neke npr hocu pretraziti Astru 19.2 , vrti kao do te pozicije i kad krene scan kanala vidim da su to kanali s Eutelsat 16.

I nema razlike zapad ili istok, neke satelite bez problema okrene na te pozicije i sve uredno skenira a neke pozicije kao okrene ali sve sto skenira je uvijek Eutelsat 16

Probao na sat Amiko mini combo extra o na Vu+ zero. Isti problem. Znaci nije do receivera.

Jenostavno motor neke pozicije uredno okrene a neke umjesto na željenu poziciju on okrene na 16 i kad skenira kanale na 23.5 skenira Eutelsat ali pise pod kanalima Astra 23.5
      Probaj sto kolega gore rece
      pokusaj postaviti napredno bar jeda ili dva satelita i vidi
      Hoce to kada nema dovoljno "struje" prema motoru (znaci vuce previse )
      zasto
      bog ce ga znati
      Arci
    • Možeš pokušati:
      1.Menu-Instalacija motora-USALS(ili DiSEqC 1.2)-Podešavanje motora-Idi na referentnu točku-OK(ili DA)
      2.Provjeriti elektrolitske kondenzatore u motoru i zamjeniti ih!
      3.Izbrisati u receiveru kompletnu listu kanala i ponovo ondah preskenirati.
      Ovo su savjeti iz vlastitog iskustva,na ovaj način moj Rotor(STAB H-H 120) radi već punih 15 godina(pod uslovom da ti nije pukao neki zubac koji pokreće antenu!).
      Triax 110,Inverto Black Ultra Twin,Motor Amiko HH 180,Sateliti 70,5°E-40,5°W
    • Nadam se da autor ove teme nema ništa protiv da ga malo osvježimo.
      Stab H-H120 nakon 15,7 godina izdahnuo(jedno od integralnih kola pregorelo).Danas sam počeo ugađati Amiko DM3800 svoju longitudu sam namjestio na onaj pipak na slici(da li je to ispravno),nagib na satelitskoj anteni je na 30°(na Stab sam imao 25°)
      Pitanje bi bilo oko onoga vijak za latitudu da li se latituda namješta na onaj pipak ili na sredinu vijka?
      Ako može neki savjet!
    • milan58 wrote:

Nadam se da autor ove teme nema ništa protiv da ga malo osvježimo.
      Stab H-H120 nakon 15,7 godina izdahnuo(jedno od integralnih kola pregorelo).Danas sam počeo ugađati Amiko DM3800 svoju longitudu sam namjestio na onaj pipak na slici(da li je to ispravno),nagib na satelitskoj anteni je na 30°(na Stab sam imao 25°)
      Pitanje bi bilo oko onoga vijak za latitudu da li se latituda namješta na onaj pipak ili na sredinu vijka?
      Ako može neki savjet!

Koliko si maltretirao taj Stab dobro je i izdržao :)

Složi si ovo sa slike, onda je puno lakše i preciznije podesiti putanju... Obična navojna šipka i par vijaka će te riješiti puno muka kod podešavanja

3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-61W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Kao prvo želim se zahvaliti miki1zg,kalehrl,LambdaKt na sugestijama.Rotor uvezen 2018,dobiješ original uputstvo na engleskom i hrvatskom jeziku koja nisu istovjetna.Kod prve instalacije motor je vozio do 40°E i tu blokira.Hajde "Miki" dumaj kako resetirati motor-čitam i jedno i drugo uputstvo rotor ne mrda.E,onda čemo ovako(inače rotor pogonim preko Optibox Alligatora-USALS,nikada nisam postavljao limite)uključim Alligatora ostavim ga na poziciji 40°E odem do rotora i pritisnem istovremeno tipke istok-zapad,rotor se počinje okretati prema zapadu držim i dalje pritisnute tipke i on prošiša Nultu poziciju i negdje odoka 5°E otpustim tipke.Odem ponovo do Alligatora da vozimo antenu kad gle vraga rotor se odblokirao i šiša dalje na istok(uh,laknulo mi).Znači ovo bi bilo uputstvo kako resetovati motor.
      Što se tiče latitude s 45,4° podigao sam na 48° s time da je nagib na satelitskoj anteni 34,4°.S ovakvim podešavanjem dobio sam frekvencije 36°W-45°E otprilike 95%.Kako sam po naravi picajzla mora biti sve 100%-naporan rad se nastavlja dalje.
    • Da ti nije u prijemniku postavljeno da je 40E granica do koje se okreće?
      95% je odlično, 100% ne moraš ni pokušavati jer to ne ovisi samo o naštelanosti antene i motora, nego i o samoj jačini signala. Ako ti ovako pokrio sve što želiš gledati, možda bolje da ni ne diraš više.
      Što uopće ima na 36W? Ja dalje od 30W nisam ništa našao.
    • Pravi sat pacijent nije zadovoljan dok sve nije na 100% . A kolega Milan58 je 100% pravi, naravno pacijent :)
      Ja se u ovakvim slučajevima riješim limita preko E2 prijemnika, u meniju motora stisnem "isključi limite" i sve radi kako treba
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-61W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Ako se pažljivo pročita moj post nikada u resiveru nije bio uključen limit-znači konstantno je isključen.
      Koliko se meni čini netko je vratio motor sa zaključanim limitom u motoru a ani su samo prepakovali u novo kućište i prodali kao novi.Kako bilo da bilo dobro da je i proradio da ga nešaljem na servis.
      Što se tiče na 36°W nema tamo ništa vrtio sam antenu da skinem malo masti s zupčanika.