Problemi s UHD kanalima

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Greendevil wrote:

Ma da, loše je to bilo nek su ga maknuli...nego ima li netko problema sa Hotbird 4K1 kanalom? Taman su počeli s nekim OK programom i sad mi se lomi stalno slika. Kao neko trzanje...al malo malo pa zeleni ekran na sek.
      Nema nikakije problema sa tim kanalom.. probaj da restartuješ risiver

renne wrote:

ma da sve je to loše za vas stručnjake sa super vidom supermena, ništa nigde ne valja
      što sami ne pokrenete neki kanal, pa ga diknete u 16k+ na satelit
      E to, to ^^
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Ako hardver i softver risivera nije u stanju pravilno savladati sliku (i eventualno ton), onda nije do kanala već do konkretnog STB uređaja, firmware-a, E2 imidža, drivera, skina i stotinu drugih q***a i palaca.
      Kao što rekoh, kod mene najnormalnije ide sa bilo kojim sadržajem koji trpaju na taj kanal.
      Zato obratite pažnju pre kupovine risivera - nije sve baš tako sjajno.. 8|
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Mali update:
      Definitivno nije problem u kanalu(to je već i rečeno)
      već u boxu, odnosno možda samo u imageu.
      Naime image koji je trenutno u ovom boxu ne može više od 2160p30

a kanal emitira u 60p

e sad dal' konkretno ovaj ZERO 4K je uopće sposoban prikazati 60p ja to ne znam, pa ako netko ima volje to malo istražiti sa nekom promjenom imagea...meni se to stvarno ne da :)
      Konkretno, ovaj image recimo nema u svitchanju mogućnost između S/S2/S2X nego samo S/S2 tako da ove kanale na 33°e nemože zalockati. A znam da sa prijašnjim imageom (BH) je imao tu mogućnost svitchanja i da je prikazivao ta 3 kanala u S2X modusu.
      Dakle, moguće je da je image najveći problem ovdje, moguće...
      kad narastem bit ću dijete
    • vakula wrote:

Mali update:
      Definitivno nije problem u kanalu(to je već i rečeno)
      već u boxu, odnosno možda samo u imageu.
      Naime image koji je trenutno u ovom boxu ne može više od 2160p30

a kanal emitira u 60p

e sad dal' konkretno ovaj ZERO 4K je uopće sposoban prikazati 60p ja to ne znam, pa ako netko ima volje to malo istražiti sa nekom promjenom imagea...meni se to stvarno ne da :)
      Konkretno, ovaj image recimo nema u svitchanju mogućnost između S/S2/S2X nego samo S/S2 tako da ove kanale na 33°e nemože zalockati. A znam da sa prijašnjim imageom (BH) je imao tu mogućnost svitchanja i da je prikazivao ta 3 kanala u S2X modusu.
      Dakle, moguće je da je image najveći problem ovdje, moguće...
      kod mene isto na ovom kanali problem zero 4k image Openpli 6.2 ali na kanalu nasa uhd nema problema iako je prikaz 60p,
    • Zašto TV?
      Izvor (signala) je bitan. Tv će prikazati ili ne šta mu izvor daje. Ja svoj TV nisam nikako dirao u postavkama, pa mi svejedno daje ispravanu sliku i zvuk na HOTBIRD 4K kanalu preko internog tunera.
      Zaboravio prije napisati da ZERO 4K osim problema sa slikom ima i sa zvukom. Nema zvuka uopće iako je "samo" : English AAC
    • neznam ali kod mene ima neke mogucnosti na jednom od HDMI ulaza da se bira ovo UHD 4:2:0 ili UHD 4:4:4 ili 4:2:2 ili isklucen UHD,e sad ja neznam ja sam se jednom malo zabavljao sa ovim imao sam razlike na tim kanalima UHD ali nisam se sa tim puno zabaljao ima na RTL UHD prijenos F1 pa mi je to bilo dosta dobro ,neznam imali ovo veze sa ovim nedami se sad cackati
    • Ta stavka se zove: ULTRA HD DEEP COLOUR (kod LG-a naprimjer)
      Kod mene su sva tri HDMI izlaza postavljena na "ON"(za probu) pa opet preko Zera nije dobra slika.
      Znači, ova stavka ima veze sa "color gamut" (raspon boja) a ne s time može li TV progurati sa ovim uključivanjem 60p ako iz izvora ne dobiva 60p
      To je čista šminka slike.
      Kad su izvori postavljeni na OFF a prilikom nailaska na SDR/HDR/HDR HLG program TV ti javlja da je "otkriven novi izvor signala" te da je potrebno restartati TV da bi promjene bile aktivne....bla bla.
      Ako pak, postaviš te HDMI izvore na ON, TV sam odradi to svitchanje...
      To je cijela filozofija tog ULTRA HD DEEP COLOUR.

Znači, tuner je tu gazda.
      Evo primjera:
      Interni tuner mog TV-a to može(60p) a zerov( očigledno ne) ili pak zerov može ali uz odgovarajući image.
      Tuner mog TV-a može zalockati i prikazati ta tri kanala na 33°e u S2X iako po nazivu i specifikacijama ni u snu to ne bi mogao.
      Zerov tuner dokazano može zalockati i prikazati te kanale u S2X ali ako nema odgovarajući image, opet ćufta.
    • Kako moze bit do receivera? Radio je bez problema sa istim image-om (dream elite) od prvog dana bez problema, tek neki dan je poceo stekat. Hotbird 4K1 ide u HDR HLG formatu, kao i Travel XP 4K (19E) koji i dalje uredno radi. Naravno, probao sam i reset boxa i factory reset, samo taj kanal zaj****. Jedino ako su promjenili kompresiju. Signal je oko 70 posto sto je ok.
    • Greendevil wrote:

Kako moze bit do receivera? Radio je bez problema sa istim image-om (dream elite) od prvog dana bez problema, tek neki dan je poceo stekat. Hotbird 4K1 ide u HDR HLG formatu, kao i Travel XP 4K (19E) koji i dalje uredno radi. Naravno, probao sam i reset boxa i factory reset, samo taj kanal zaj****. Jedino ako su promjenili kompresiju. Signal je oko 70 posto sto je ok.
      Naravno da je do recievera.
      Imaš UHD TV?
      Ako da, probaj sa njegovim tunerom, biće sve BO
      Ako nemaš, vjeruj meni , ja probo'
      Nešto zeza u boxu, jer je kanal HLG HDR 60p
      Ovaj Travel XP 4K na Asrti je HLG HDR ali je i 50p
      Možda zato ide.
      A imaš uopće zvuka na HOTBIRD 4K1 kanalu?