Spajanje izvana na E2 box

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Spajanje izvana na E2 box

Pokušavam se dugo ali bezuspješno spojiti preko 4G mreže na moj E2 box preko bilo koje Android aplikacije npr,Dreamdroid ,Satfinder...Lokalno se uredno spojim preko IP adrese ali kad iskopćam moj wifi i ukljućim mobilnu mrežu Tele2 i spajam se preko dinamićke adrese xxxx.zapto.org sa otvorenim portom 80 u ruteru,nema šanse da se spojim.Chackip pokazuje da je port 80 otvoren prema mojoj adresi.Kad sam bio na Optimi i preko bakrene žice to spajanje je uredno radilo ali od kada sam se prebacio na mobilni net pokučni tele2 neće više ni da čuje.Probao se spajati preko razlićitih mobitela,probao više aplikacija ali sve ideje sam iscrpio,neka ideja?
    • Trebaš da se registruješ za DDNS (Dinamički DNS server).
      Zatim u app na android uređaju upiši:

IP ADDRESS: 192.168.*.* (kako je već kod tebe za risiver)
      Dyn.DNS add: xxxx.zapto.org
      Port number: 80
      User: ********
      Pass: ********
      Ako postoje sledeće opcije, ovako ih namesti:
      No zap [ ] - prazno
      Enable transcoding [ ] - prazno
      Enable remote streaming [X] - checkiraj.

Zatim u routeru moraš da namestiš port forwarding, odn. za IP adresu tvog E2 risivera konfiguriši port forwarding na sledećim portovima: 8001, 8088, 80.
      Snimi podešavanja u router i to je to.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • s52or wrote:

Admin možeš obrisat ovo.

Tnx
      Šta da briše i zbog čega možeš li nam pojasniti?

@dvlajkovic ma sve ja to imam podešeno i portovi otvoreni ali neće preko mobilne mreže nikako.Sve to radi lokalno i čak preko susjedove mreže radi.Međutim sa krova ne uspijevam uhvatiti signal wifi od svoje mreže a susjedov se isto gubi.Godinama sam tako namještao antenu preko Signalmetera i ostalih aplikacija ali prelaskom na mobilni internet nastaje problem čini mi se u njegovom ruteru.Iako su otvoreni portovi 80,8001,8088 u ruteru za prva dva stoji da su otvoreni a ovaj zadnji da je zatvoren preko checkporta.čudno.

The post was edited 1 time, last by Torcida@1950 ().

• Prebrzo sam odgovorio. Da bi radilo ono o čemu sam pisao trebaš imati doma statički IP ili DDNS. Pisao sam o povezivanju iz vana na kučnu mrežu
      preko VPN servera kojeg mora imat tvoj router. Ako router podržava pored PPTP i OpenVPN server onda još bolje. Kad si tako iz vana nakačen
      na svoj VPN server ne trebaš otvarat nijedan port jer vidiš svoj lokal network!
    • Ne znam šta se promjenilo ali kad sam imao ruter preko bakra spajanje izvana je radilo sa tom istom DDNS adresom,prelaskom na mobilni internet i sa ovim ruterom nema šanse da se spoji,pokušao sa 5 mobitela.Keš port otvoren u ruteru i radi normalno sa tim istim DDns ali ovo spajanje preko porta 80 nema šanse,iako pokazuje check port da je otvoren.Prije sam se 10 godina uspješno sa krova spajao ali više ne.Nikako da to riješim.
    • Torcida@1950 wrote:

Ne znam šta se promjenilo ali kad sam imao ruter preko bakra spajanje izvana je radilo sa tom istom DDNS adresom,prelaskom na mobilni internet i sa ovim ruterom nema šanse da se spoji,pokušao sa 5 mobitela.Keš port otvoren u ruteru i radi normalno sa tim istim DDns ali ovo spajanje preko porta 80 nema šanse,iako pokazuje check port da je otvoren.Prije sam se 10 godina uspješno sa krova spajao ali više ne.Nikako da to riješim.
      nažalost, izgleda ne ide preko mobilne, ja sam odustao od tog... ima više mjeseci kad sam pitao ovdje na forumu o tome ali samo onako ako postoji neko čudo ali bez imalo nade....
    • Torcida@1950 wrote:

Ne znam šta se promjenilo ali kad sam imao ruter preko bakra spajanje izvana je radilo sa tom istom DDNS adresom,prelaskom na mobilni internet i sa ovim ruterom nema šanse da se spoji,pokušao sa 5 mobitela.Keš port otvoren u ruteru i radi normalno sa tim istim DDns ali ovo spajanje preko porta 80 nema šanse,iako pokazuje check port da je otvoren.Prije sam se 10 godina uspješno sa krova spajao ali više ne.Nikako da to riješim.
      Nema šanse zato što su na žalost, mobilne IP adrese ispod NAT-a, tj. mnogo korisnika koristi jednu IP adresu, i onda ništa od portova i spajanja

Post by franjo1986 ().

This post was deleted by the author themselves ().
    • pisao sam vec vise puta o tome,al ajd da ponovim....
      ja koristim par godina uredjaj koji se zove SlingBox Pro(ima raznih modela,moj je vec star,ali radi i dalje...)krecu se polovni na EBay-u od 30 dolara pa na gore....i gleda se bilo gde na Svetu gde imate pristup Internetu...bilo na telefonu ili kompu.....
      vise puta opravdao ulogu na moru,kod oratka koji nema bas neki kanal za neki sport i slicno..:)
      moj ima ulaz za Tri uredjaja..pa je kod mene nakacen GigaBlueQuad Plus....IPTV Telekom Srbija i jedna starija nadzorna kamera..:)
      prve dve slike Giga...treca IPTV

Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro

The post was edited 1 time, last by amsterdamxxx ().

• Evo malo obsirnjije da objasnim .
      Cilj mi je bijo da gledam preko mog mobilnog , tableteta , Sve kao preko Resivera i naravno Resiver upravljati . Trazijo sam Resiver koji podrzava Transcoding Vu Ultimo 4k izabrao . Imao sam mobilni IPhone i Router Fritzbox , sada imam Samsung nije toliko bitno ali posto je Iphone jako sebican mobilni morao sam sebi kupiti aplikaciju E2 Remote plus 4-5 Evra kosta. Tu Aplikaciju spojijo preko mog Rutera Fritzbox 7390 sa VPN . I promjenijo IP Adresu na mom Ruteru , to je bitno ako zelite gledati ili upravljati vas resiver preko Wlana , ako neko ima isti Ruter jeli su Ip adrese iste . Nigje na Svijetu ako imam Internet necu imati poteskoca unici sa Mobilnim ili sa Tabletom , osim slucajno ako netko izabrao istu IP adresu na Fritzbox .