Bitrate sportskih kanala

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• foxx wrote:

Nije bitno da li je 5.9 ili 6.2 ali je meni itekako bitno da li je 5.9 ili 30 mb/s jer je slika neuporedivo bolja.
      Mnogo ste se svi vi razmazili, ja da vam kažem
      Nekada si bio srećan da sky analogni signal baciš na video kartu, pa da onda taj signal preko sw nekako dekriptuješ, da se spoje sve one razjebane linije, pa si bio srećan da vidiš iole neku sastavljenu sliku
      a sad, ne valjda deset, treba dvadesetm ne valja trideset, daj pedeset
      ma idi
    • renne wrote:

Mnogo ste se svi vi razmazili, ja da vam kažemNekada si bio srećan da sky analogni signal baciš na video kartu, pa da onda taj signal preko sw nekako dekriptuješ, da se spoje sve one razjebane linije, pa si bio srećan da vidiš iole neku sastavljenu sliku
      ma idi
      Upravo palim D2 Mac dekoder sa Eurocrypt kodiranjem i original Multichoice karticom da vidim šta se nudi

Ajde više sa tom spikom NEKAD BILO
      Svijet gre naprej
      Zbudi se, no
      kad narastem bit ću dijete
    • renne wrote:

foxx wrote:

Nije bitno da li je 5.9 ili 6.2 ali je meni itekako bitno da li je 5.9 ili 30 mb/s jer je slika neuporedivo bolja.
      Mnogo ste se svi vi razmazili, ja da vam kažemNekada si bio srećan da sky analogni signal baciš na video kartu, pa da onda taj signal preko sw nekako dekriptuješ, da se spoje sve one razjebane linije, pa si bio srećan da vidiš iole neku sastavljenu sliku
      ma idi
      E nekada, nekada su bili analogni stari CRT televizori sa relativno malim ekranima, pa se slabije mogla uočiti razlika. Sad je neko drugo vreme, vreme velikih ekrana,kompresije slike i raznoraznih kodeka i bitrate igra itekako značajnu ulogu. Shvatam ja da nekima nije bitno da li utakmicu gledaju na RTRS, Hayatu... sa protokom ispod 5 mb/s ili na feedu gde ta ista utakmica ide i do 30. Ali to je njihova stvar, njihovo pravo, isto toliko kao i moje da gledam isključivo na kanalima i feedovima sa velikim protokom. Ali definitivno je razlika itekako uočljiva, posebno kad se radi o pokretima kamere, na fudbalu je to
      izraženije i uočljivije.
      Stvarno ne vidim niti jedan razlog da nekome smeta to što neki od nas traže gabaritan bitrate
    • kidjej wrote:

Bilo bi dobro da neko od kolega ko ima bitrate viewer ili dvbs2 kartu da napise koliki bitrate imaju pojedini hd kanali u poznatim sat paketima kao canal NL (ziggo sport select hd), polsat na 13, nc+ 13, dazn njemacki, laliga canal football hd u moviestar, digi sport i drugih.
      Hvala

Jedna observacija: DAZN ima apsolutno najveci HD bitrate od kanala koje pratim (oko 16-17mbit/s ukupni) a znatno losiju sliku od istog prijenosa recimo na Laliga/Moviestar koji ima prosjecno ukupni 7-8mbit/s. Tako da nije bas sve u bitrate-u
    • vakula wrote:

renne wrote:

ma idi
      Upravo palim D2 Mac dekoder sa Eurocrypt kodiranjem i original Multichoice karticom da vidim šta se nudi
      Ajde više sa tom spikom NEKAD BILO
      Svijet gre naprej
      Zbudi se, no
      nisam o tome pisao, to je hw
      Ako nisi nikada softverski dekodirao sky ipremiere videokript, onda jebi ga
    • Od 1994. se gledao sky sa orig i piratskim karticama na vc-1 dekoderu.

Švajcarski TeleClub se gledao preko PC.

Skandinavce se pratilo kasno uveče zbog cenjenih sadržaja na TV1000 koji bi išli oko ponoći - naravno d2mac i kartica.

Tamo neke 1998. se nabavio i prvi DVB risiver, pa onda redom svi PCMCIA moduli (kad se samo setim veselja sa Irdeto Freecam, patcheva, reprogramiranja modula, pa jurnjave za crvenim Viaccess-om...), pa onda programatori kartica, pa redom sve moguće kartice: zlatne, srebrne, PIC, atmel, pa kartica za dekoder sa kablom koja je putem Fausta vrtila ključeve na PC, i tako dalje... još uvek imam većinu toga kao i kolekciju orig pay-kartica raznih sat-paketa pre nego što je šering i osmišljen.. pa onda prvi D-boxovi koji su bivali patch-ovani (omiljeni mi bio Philips).. pa onda DM500 čim se pojavio i opšte ludilo sa enigmom.. itd.

E to su bila vremena, a ne ovo danas... ^^
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB