Uskoro novi sat-paket Telekoma Srbije na 23.5E

• upravo sam preskenirao . Meni ovo djeluje suludo . Na tp 12402 preko 50 kanala , npr. Mislim da će svi kanali biti skoro pa ne gledljivi sa ovim parametrima ako ne prebace i sve sd kanale u hevc. Baš bih volio da kolega koji ima pretplatu napiše kakav je sad kvalitet slike .
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo

• evo sa pomenutog transpondera u HD-u slika kanala, ali ja ne primecujem neku razliku u kvalitetu slike, a za madjarske kanale, nemam pristupa ih otvoriti ... istokao i za Arene BH i CG ... verovatno koriste druge risivere za svoja podrucja ... slikano sa iphone-a 7 na Sony UHD 55' :D
      DM 500 HD
      Inverto lnb Single
      V Box II
      SONY KD-55XE7005
    • franjo1986 wrote:

Evo večeras su krenuli dodati i mađarske kanale... Duna, Duna World, M1, M2, Film+, TV2, RTL Klub, Mozi+, Prime, Magyar Sláger Tv, Cool Tv, RTL+
      Znače li ti mađarski kanali širenje na Mađarsku? Ili je to za one pretplatnike Digi TV-a (na 0,8W) koje će seliti na ovaj satelit i koji imaju i mađarski paket kanala? Jer ako je ovo drugo, onda je to jako skupo stavljati desetak kanala na satelit koje ima samo manji broj pretplatnika i za koje se plaća jako niska pretplata. Ne sjećam se više koliko, ali znam da je mađarski paket u Digiju bio jako jeftin. Druga je stvar kad kanale ionako već imaš na satelitu za mađarsko tržište, onda te ništa ne košta ponuditi i u drugim zemljama, ali ovako ne znam koliko je isplativo.
    • Možda će ti mađarski kanali biti u posebnom ili dopunskom paketu. Sigurno planiraju naputiti Thor i ugasiti postojeće usluge Digi Srbije, što je i bilo za očekivati, pa pripremaju migraciju pretplatnika.

Budući da M7 (vlasnik Skylinka) kupuje UPC DTH (vlasnik između ostalog FreeSAT CZ-SK) i seli FreeSat pretplatnike s Thora na Astru 3, a u Slovačkoj ne žele izgubiti pretplatnike zbog mogućnosti gubitka mađarskih kanala, ja mislim da će mađarske kanale dijeliti Telekom i Skylink. FreeSAT ima oko tridesetak mađarskih kanala u ponudi (ne računajući one međunarodne kanale koji imaju više tonskih nositelja).

Inače Skylink radi na optimalizaciji svog kapaciteta što planira dovršiti do kraja mjeseca. Svaki dan prebacuju po 3-4 kanala na drugi TP. Pa možda i bude neke suradnjice između Telekom Srbije i M7 Grupe.

The post was edited 9 times, last by franjo1986 ().

• to bi bilo idealno da dodje do saradnje izmedju operatera na 23,5 . Mogao bi telekom vrlo lako preuzimati national geographic HD i wild hd jer već imaju titlovi samo je pitanje kompatibilnost ovog conaxa koji koristi telekom tj.moze li raditi u simulcrypt ( jer ne mogu sve vrste kodiranja raditi u simulcrypt )
      Ova telekomova platforma ima dobru budućnost ako bude logike i pameti u menadžmentu .
      Imaju super satelit ( jak signal puno slobodnih tp ) i malo ako se potrude mogli bi uzeti dobar dio sat kolača .
      Ali nekako sumnjam u to. Volio bih da me razuvjere .
      Prvi uslov je da zadrže dobru i kvalitetnu sliku a bez dodatnog tp ili rasterećenja ovih postojećih ( simulcrypt ili svi kanali u hevc ) to će biti teško održati a druga stvar gdje su u startu pogriješili je taj što ne nude monoblok lnb od četiri stepena da bi mogli korisnici odmah imati i Astru na 19,2 zbog njemačkih kanala i velikog broja korisnika u Srbiji i dijaspori koji znaju taj jezik .
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo
    • Na 12402V nema nikakvih novih kanala. Ono šta se vidi posle skeniranja je samo Info, ali niti jedan od sledećih kanala nema PID-ove na navedenom TP: Digi 24, Pro TV International, Realitatea, Trinitas, Etno, Favorit TV, Taraf TV.
      Interesantno je da je Arena Sport HD na 11914H prešla iz H265 u H264 codec :rolleyes:
      Svi trenutno raspoloživi kanali su navedeni u listi ovde.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • New

Na 12402 V krenuli rumunski kanali u H264, tako da pored mađara, francuza, rusa i engleza sve veselo pršti stranim jezicima.
      Sa navedenog TP izbačen je National Geographic HD u H265, a dodano je 5 Hayat kanala u H264.

Definitivno ne razumem kojoj ciljnoj grupi pretplatnika su namenili sve te kanale? Verovatno stranim ambasadama i nesvrstanim zemljama na severu afrike i bliskog istoka.
      U Srbiji je retko ko zainteresovan da prati strane news kanale koji su inače FTA, a ovde brižno skremblovani.
      Prisutni su i MTS muzički kanali koji takođe idu putem javnog IPTV streama i mogu ih svi besplatno pratiti u HD (još prošle godine sam objavio njihove linkove) - a ovde su skremblovani i emituju u SD.
      Kanali poput LoL i HiFi su najobičniji trash i žali Bože bandwidtha.
      Ma mrzi me dalje da analiziram..

Neverovatno kako umeju da unište lepu priliku za emitovanje kvalitetnih sat-paketa ex-yu publici željnoj takvih sadržaja...
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Astra 3B, 23.5°E

New

Novi kanal je počeo sa radom DVB-S2 Conax: Hayat BiH (Bosna I Hercegovina) na 12402.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:3/4 SID:20145 PID:1451[MPEG-4]/1452 aac Bošnjački.
      Novi kanal je počeo sa radom DVB-S2 Conax: Hayat Plus (Bosna I Hercegovina) na 12402.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:3/4 SID:20146 PID:1461[MPEG-4]/1462 aac Bošnjački.
      Novi kanal je počeo sa radom DVB-S2 Conax: Hayatovci (Bosna I Hercegovina) na 12402.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:3/4 SID:20147 PID:1471[MPEG-4]/1472 aac Bošnjački.
      Novi kanal je počeo sa radom DVB-S2 Conax: Hayat Folk (Bosna I Hercegovina) na 12402.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:3/4 SID:20148 PID:1481[MPEG-4]/1482 aac Bošnjački.
      Novi kanal je počeo sa radom DVB-S2 Conax: Hayat Music (Bosna I Hercegovina) na 12402.00MHz, pol.V SR:30000 FEC:3/4 SID:20149 PID:1491[MPEG-4]/1492 aac Bošnjački.
      ZGEMMA H7S(2 x DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      ZGEMMA H9.2H(DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      redline ts 140 super hd