Potrebna preporuka sat-risivera

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Potrebna preporuka sat-risivera

Kao što naslov kaže,izvinjavam se na upadu ... dugo nisam dolazio na forum,posao,obaveze,život.
      Dugo sam bio korisnik Dreambox uređaja i odlučio sam da dam šansu Vu+ kompaniji i 4K modelu.
      Zadnji,DM800 je solidno radio ali ipak (kao i svaki prije njega) me izdao.
      Taj zadnji pregorio,posle 4-5 godina,ne baš velike upotrebe i pali/gasi cimanja a još imao bešumni ventilator ispod njega. X(
      Dobro,sada da skratim,rodbina u Minhenu hoće da mi doveze Vu+.
      Da li možete da mi pomognete koje modele-tipove tjunera trebam izbjegavati a koje tražiti?
      Mahom mi je kod DM bilo riknjavanje tjunera ali imao sam i fore,tjuner dobar a ploča loša ... i sve tako u krug.Ima li smisla uz Vu+ uzimati njegov externi HDD kada se sve može montovati na neki USB FLASH od 64 gige ?
      Po meni je onda bolje uzeti,uz postojeći S2 još C i T2 ili dva S2 da imam rezervni i T2,bez C. Posavjetujte me oko toga,molim vas.

Eto to sve,pa kada ga donesu onda ću polako a i nekako vjerujem da to nije ništa strašno drugačije od DM da se namesti sve,image i ostalo. Hvala za pomoć i pozdrav svima.
      DM 800 HD; Ferrari Simcard; Image: OpenPLI-E2-2.1 88F;
      Skin: Default ; Tanjir:1.4m ; Motor: SuperPowerJack18 + Positioner; LNB: Inverto Black Ultra HG
    • dva s2 jwsu bolja varijanta al i skuplja ako oni placaju onda uzjmaj :) po meni i mom misljenju vu je laksi za rad i za podesiti kod ubacivanja novog image na usb i njega u resiver posle par minuta gotovo ostalo je isto kao na dm... takodje meni je vu brzi nego dm mozda je to moj licni utisak al tako je... uglavnom bilo koji od ponude vu resivera neces pogrijesiti
    • i moje preporuke za Vu+ iako ,naravno,ima kolega koje i dalje Dream u zvijezde zakivaju.
      Imao sam i još uvijek imam četiri modela duo2,zero,ultimo 4k i zero 4k,samo riječi hvale imam,naročito za manje i jeftinije uređaje.Iskreno govoreći za Ultimom i nemam neke potrebe i ne vidim neku veliku razliku u svakodnevnom radu između njega i zero4k.Pogledao bi i modele drugih proizvođača jer je sada izbor i više nego dobar,prvenstveno mislim na uređaje sa više tjunera i u nekom razumnom cjenovnom okviru.Pogledaj i Zgemmu vidim da ga isto tako hvale.Sretno sa kupovinom.

Vu+Ultimo 4k
      Vu+zero 4k
      Dreambox 500 hd
      Evo slim
      Gibertini +motor
      Panasonic 50 Gt30
      Lg 55C6v
      Bowers &Wilkins mt30 Onkyo thx 616
    • Ne kujemo dream u zrak nego samo pišemo ono šta je. Evo samo ču ti dati jedan primjer da imam iptv listu kanala sa puno filmova koje mi Vu+Zero4K ne otvara dok mi ih dm900 uredno otvara pa ti sad vidi. Imam obadva resivera i nebi ni jednog prodavao ali ovakve razlike vidim. Što se tiče podrške obadva resivera su pun pogodak za razliku od nekih drugih koji se ovdje savjetuju.
    • ajde onda probaj ove druge koji se savjetuju jer ih očigledno nisi probao. po mojem iskustvu, prije bih opet kupio zgemmu nego dreamboxa i vu+, čak i da mi ih dadu u pola cijene....

svatko ovdje ima neko svoje mišljenje i iskustvo, ali vidim koliko mi se pojedini vlasnici dreamboxa obraćaju privatno za pomoć i probleme koje imaju sa receiverima... ne kažem da nema dobrih (tu govorim o samo jednom modelu 920 UHD) neki rade savršeno, a drugi van svake logike zezaju
    • Ja sam u prošlosti imao nekoliko risivera. Sada prvi puta imam linux risiver. Pre nabavke pojma nisam imao, kako funkcioniraju. Nikada nisam imao dream-a ili VU. Svakako bi opet kupio zgemmu i preporučio bi ju svakome, koji od risivera dosta očekuje. Mislim da se nitko neće razočarati.

Zahvaljujem i kolegi @dxdy, koji je stvarno Majstor i pre svega Čovjek, spreman pomagati uvijek. Nema mnogo takvih Majstora.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Hvala svima na odgovorima,savjetima. Upravo se sećam neke situacije prije par godina,kada je ovdje na forumu bila priča da je DM izbacio baš lošiju seriju tjunera npr. "B123A" a da su znanjem poznati članovi ovog foruma kroz iskustvo i servise utvrdili i pisali da je bolja "B123B" serija. To me najviše i brine,da ne nabasam opet na neku feler seriju. Bio sam baš ubjeđen da ću biti novi Vu+ član kluba ali sada ste me totalno zbunili sa Zgemma risiverom. Biću iskren sa vama,prvi put vidim i čujem za ovu firmu i H7C model a baš čitajući vidim da ima vrlo dobre performance ... sad kakav je Zgemma u realnoj praksi sa finesama to vi bolje znate.
      Skin: Default ; Tanjir:1.4m ; Motor: SuperPowerJack18 + Positioner; LNB: Inverto Black Ultra HG
    • GulaG wrote:

sad kakav je Zgemma u realnoj praksi sa finesama to vi bolje znate.
      Ja nikada nekomu ne bi preporučio nešto, što ne valja. Pre Zgemme sam kratko vrijeme imao Octagon sf4008. Nabasao sam na krš, to sam pisao i govorio tada. Nisam ni danas promjenio mišljenje. Uvijek se pojavljuje nešto novo. Ovaj puta je to Zgemma. Risiver, koji će biti "moderan" narednih nekoliko godina. Sasvim sigurno nudi sve, što nekomu treba. Ali i cijena je u usporedbi sa nekim drugim markama jako pristojna. Ne treba ti plačati za "marku" da bi imao, što želiš. Sretno!!!
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Torcida@1950 wrote:

Citao sam malo recenzije i jedino sam lose mogao procitati nezadovoljstvo daljinskim upravljacem pa sad u kojoj je to mjeri najbolje pitati korisnike.

Da, daljinska komanda je najlosiji dio kod tog prijemnika (Zgemma H7S). Osim sto treba uvijek biti direktno uperena prema prijemniku, meni se nekoliko puta dogodilo da nakon nestanka struje ili potpunog gasenja, komanda vise ne radi. Da u tom slucaju ne gasim prijemnik morao sam ukljucit wifi tastaturu za restart. Nakon toga bi komanda proradila.
      Dakle ne samo jadan hardver komande, nego kod mene i softverski problem.

Sve ostalo je na tom prijemniku daleko iznad cijene...
    • Ludi Pera wrote:

dxdy koliko ta zgemma ima imagea?? Siguran sam da ni blizu kao vu+ i dreambox. Što se tiče hardvera uvjek se može zaletiti neki box koji ima grešku bez obzira o kojoj se marki radilo.
      Ima ih dovoljno i previše! Ali, kao da je to uopće bitno?!?
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• @Ludi Pera nećeš vjerovati ali Zgemma ima baš dobru podršku.OpenPli,Openatv,PKT,Italysat samo su neki od timova koji imaju image za Zgemmu.Htjeli mi to priznati ili ne novi brandovi i novi modeli dolaze brže nego tvoji i moji favoriti.Kako god bilo ja ću i dalje favorizovati Vu+ a ti Dream.Ono što Zgemmu ,po meni,čini dobrim izborom je dostupnost,cijena koja je za ovaj H9s model oko 110€ je više nego povoljna za jedan 4k model.I naravno veći broj korisnika i više recenzija dobro će doći svakome da ubrza odluku.

Vu+Ultimo 4k
      Vu+zero 4k
      Dreambox 500 hd
      Evo slim
      Gibertini +motor
      Panasonic 50 Gt30
      Lg 55C6v
      Bowers &Wilkins mt30 Onkyo thx 616
    • Zgema stvarno djeluje kao TOP. Kakav je za feedove 4.2.2. ,kakav je za multistream ?

Ludi Pera wrote:

dxdy koliko ta zgemma ima imagea?? Siguran sam da ni blizu kao vu+ i dreambox. Što se tiče hardvera uvjek se može zaletiti neki box koji ima grešku bez obzira o kojoj se marki radilo.

@ Ludi Pera Meni je tvoj post tj. rezon sasvim odličan argument,podrška ogromna i ako imaš neki problem "dobijaš odgovor za 5. min."
      Sjećam se kada sam u risivere ubacivao Merlin image (meni se nešto dopao) dok su svi mahom imali gemini,nemesis i ostale i onda kada pitaš nešto u vezi Merlina,danima čekaš odgovor
    • jedina mana Zgemme H7 (po meni) je onaj logo na prednjem displayu i naravno blind scan (barem ga openATV ne podržava, nisam testirao dalje jer meni blind scan ne treba)

za daljinski da, treba biti uperen u receiver ali drugih problema sa njime nema

image-a imaš raznih i si su najnoviji, znači podrška je i više nego dobra:
      OpenATV
      OpenPli
      PurE2
      Opendroid
      HD Freaks
      OpenSpa
      i još drugih...

4:2:2 feedove nema nijedan E2 da gledaš direkt

za lovu koju košta i stabilnost (meni se nijednom nije srušila enigma ili bilo kakav problem imao) idealan za one koji ne žele platiti 2x skuplji receiver.

kod kupovine obratite pažnju na model koji kupujete jer ima raznih modela sa raznim opcijama...