Uskoro HTV programi u HD preko satelita

• Pa nije kriv OIV ni HAKOM sto nema dvb-t2,ne odugovlace oni zbog sebe nego što narod treba onda kupiti nove receivere,nije vam palo na pamet da nisu svi entuzijasti kao vi koji jedva cekaju kupiti novi receiver a vecina ljudi nezna ni sto je HD,a da malo izidete iz svojih HD svijetova i prošetate kroz narod.

A za DVB-S2 lako ti receiveri se vec prodaju od 2010,to gleda dijaspora puno manji broj pretplatnika nego sto gleda dvb-t fta kod nas i imaju vani fine plate za novi receiver ako imaju jos stari.
    • entuzijasti nisu krivi jer je narod ne informiran o HD

dakle dok god narod sam ne bude zatrazio ili nedaj boze vidio negdje u inozemstvu 4k onda bi mozda mogli uz kafu izmedju sebe pricati o hd, pa bi se iza 2030 trebali pokrenuti

ma daj?

sta mislis zasto narod nezna o hd? objasni ti to meni tj svima nama? jer netko ne informira, jer netko ne zeli da narod sazna i trazi hd kanale i hevc i dvb-t2
      netko ne radi svoj posao koji bi trebao raditi, pa eto narod nezna za hd pa sta ce nam onda hd, al bitno da smo mi u evropi, to je najbitnije, a sto se naroda tice svi oni
      koji su kupili nove lcd i plazme i zakrivljene oled tv, nek se pod hitno vrate na stare crt televizore i katodne, moze i crno bjele, jel nema potrebe nesto gledat u hd i u 16:9 kad mozes
      gledat sasvim solidno na crt u 4:3, i molim vratiti analogiju, kakva digitala kakve gluposti, posto je drzava u recesiji, promicat vracanje na crno bijele televizore, nikako u boji i nikako hd ni 16:9
      i pod crno bijele ne mislim da su obojeni crno bijlo nego s crno bijelom slikom, jer to bi poboljsalo standard zivota, ovako kad super vidimo u sd i 16:9 i boji katastrofe koje se svakodnevno desavaju
      bolje da slabije vidimo u crno bjeloj tehnici, smanjio bi se stres medju ljudima i nebi nam toliko ljudi oboljevalo od stresa a svim time bi rasteretili bolnice pune pacijenata koji oboljevaju od stresa
    • vtrk wrote:

Pa nije kriv OIV ni HAKOM sto nema dvb-t2,ne odugovlace oni zbog sebe nego što narod treba onda kupiti nove receivere,nije vam palo na pamet da nisu svi entuzijasti kao vi koji jedva cekaju kupiti novi receiver a vecina ljudi nezna ni sto je HD,a da malo izidete iz svojih HD svijetova i prošetate kroz narod.

A za DVB-S2 lako ti receiveri se vec prodaju od 2010,to gleda dijaspora puno manji broj pretplatnika nego sto gleda dvb-t fta kod nas i imaju vani fine plate za novi receiver ako imaju jos stari.
      Nije narod znao ni šta su pametni telefoni pa odkad su saznali mnogi od njih ih sad imaju i po par komada :)
    • Postoji prijelazno razdoblje u kojem će se paralelno emitirati. Dakle ništa nije prepreka uvođenju dvb-t2 osim aljkavosti i neorganiziranosti koncesionara! Ako oni me mogu to ostvariti, treba dati nekome tko može i želi. Kakvo je to poduzeće koje se mjesec dana prije početka godine u kojoj treba krenuti emitiranje sjeti da nemaju tehničke uvjete. Pa šta ste radili od trenutka kad je definirano koji će standard biti dosad?!?
    • Što je to definirano?
      Još Strategija prelaska na dvb-t2 nije objavljena,nema tog dokumenta nigdje ni u vidu prijedloga za javnu raspravu
      Nikad nije objavljen natjecaj za nove DVB-T2 muxeve znaci OIV nije duzan ništa pokretati jer koncesiju nikad nije dobio

a vjerovatno je to zbog toga sto narod nema para pa idu polako.
    • Zbog promjene sustava odašiljanja tijekom 2019. ili 2020. godine, građani će trebati nabaviti novu prijamničku opremu, prilagođenu novom standardu. Ove promjene ne utječu na prijam televizijskih programa putem internetske (IPTV), satelitske ili kabelske televizije. Određeno razdoblje prije same promjene sustava odašiljanja, predviđa se eksperimentalno odašiljanje s najvažnijih odašiljača na novom standardu, istovremeno s odašiljanjem na postojećem standardu.
      ne znam zašto toliko diskusije o tp.