Potrebna pomoc za izbor boxa za satelitske programe iz ex yu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Potrebna pomoc za izbor boxa za satelitske programe iz ex yu

Pozdrav svima!

Zamolio bih za savet pri kupovini boxa za pracenje ex yu kanala preko satelita a moze i iptv, procitao sam dosta na forumu ali sam malo zbuljen sa velikim izborom ?(
      Trenutno imam samsungov smart tv model 2011 i sat antenu triax 120cm sa 1 lnb podesena na astra 23.5 bez motora, (gledam rts svet hd) inace nemam nikakav dekoder sat vec koristim integrisani u samsungu.
      Cuo sam za enigma2,vu+ itd... ali neznam sta je jednostavnije i nebih da ulozim vise od 150€ :) Na prvom mestu me interesuju rts kriptovani kanali a mogu i ostali iz ex yu :thumbup:
      Na koji dekoder moze lako da se ubaci image od enigma2, ako je to uopste dobar izbor?

Unapred hvala svima na pomoci :thumbup:
    • Dobro nam došao na forum.
      Ima svega i svačega u svijetu televizije, što legalno - što nelegalno.
      Na ovom forumu je diskusija dozvoljena, ali potražnja ilegalnih stvari nije!
      Dakle za praćenje telekomovog paketa sa pozicije 23,5E treba legalna pretplata.
      Za ostatak ex Yu kanala preko satelita treba motor na anteni. O reciverima je jako puno pisano što i kako.
      IPTV nudi najviše, ali nije ista kvaliteta slike.
      Sam trebaš odlučiti u kom smjeru krenuti.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Tebi prvo treba još jedan LNB na anteni, i to onaj koji ćeš usmjeriti na 16E. Velika je antena, pa neće biti problema, čak imaš mjesta da staviš ukupno 8 LNB-ova, ali ako te zanimaju samo exyu programi, onda će ova dva biti dosta. I za FTA kanale ti je to dosta, te odmah možeš gledati s televizorom koji imaš. To će biti HRT 1, HRT 4, HRT 5, Z1, BN music, Hayat music, Al Jazeera Balkans, OBN, Kopernikus 1,2,3, Slo 1,2,3 i slični kanali. Ako pak želiš kodirane pakete (spomenuo si RTS kanale), onda ti treba ili originalna kartica ili "ono" o čemu se ne smije pisati na forumu, ali možeš sam proguglati pa naći sve.
      E da, i novi Bulgariasat ti je zanimljiv po tom pitanju, tamo ima hrpa srpskih kanala.
      Od prijemnika mislim da bi se u tvoje kriterije savršeno uklopio Dreambox 520HD. CIjena je oko 100-120€, omogućava emulaciju (ako se odlučiš za "ono"), podržava IPTV...
    • Hval vam svima na brzom odgovoru :thumbsup:

Za legalno gledanje telekomovog paketa bas neznam nista kako da dodjem do kartice ili sta koriste za pretplatu ovde u belgiji?
      Dosta sam procitao o boxu Vu+ zero4k ali tesko se odluciti jer su misljenja i iskustva svakog clana razlicita :)
      Ostavicu sebi jos 1 nedelju da se odlucim sta kupujem i naravno praticu vase savet ovde na forumu.
    • Zgemma H7.S je isto odličan izbor. Ništa nije sporiji ili lošiji od Vu+, za svoju cijenu pruža isto, pa čak i više. Podrška ista kao i za Vu+, imaš dual satelitski i T2 zemaljski tuner, hevc, multistream

Dreamboxe izbjegavati, nisu loši ali ja nakon malo iskustva sa 920 baš mi se ni ne sviđa previše.
    • Eto ja se ne slažem sa vašim konstantacijama jer koristim i Vu+ i Dreambox. Najmanje se slažem sa tim da je podrška za Zgemmu ista kao i za Vu+ i Dreambox jer prvi ima images kao i svi ostali a DMM I Vu+ imaju sve to isto i još image od teamova koji ih rade baš za njih a za Zgemmu ne. Samim tim nikako ne može Zgemma imati podršku kao ova dva a kamoli još i bolju. Uglavnom čovjek kupuje pa neka on vidi šta mu je bolje jer meni ni iz džepa ni u džep.
    • za početnika je jednostavnost i cijena bitna, a sa dreamboxom ima posla... ako već želi platiti onda neka bira VU+. ako hoće jeftiniji neka razmisli o Zgemmi...

u današnje priče o nekoj kvaliteti su bajke i mitovi bazirani na stvarima iz prijašnjih vremena... ne kažem da nema kvalitetu ali ne znači da i ovi jeftini nisu kvalitetni. i najboljemu se može dogoditi neka greška i mana
    • Ludi Pera wrote:

Upravo tako jer da je cijena ista nitko nebi Zgemmu ni spominjao. Kad mi netko na Zgemmu uspije instalirati newnigmu,gemini,merlin,oozoon,dreamelite,BH,VTI itd tad ču se složiti sa tim istim da je Zgemma vrh, a do tada je sve to samo pričanje bez ikakvih činjenica.
      A koliko ljudima trebaju stvari, o kojima ti pišeš? Sumnjam da tebi trebaju. To su za mene samo bezvezna prepucavanja. Zgemma po meni i najzahtjevnijem kupcu sa Balkana nudi sve, što netko zaista treba. I više!!!!
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Ludi Pera wrote:

Tu se slažem sa tobom da Zgemma dovoljno nudi za običnog korisnika, ali za nas koji povremeno ili stalno volimo mjenjat image Zgemma ipak nudi premalo. Zato sam i reagirao kad čovjek tvrdi da ima bolju podršku od DMM i Vu+ šta nije točno jer je obratno. Šta se tiče hardwera tu su svi manje više isti.
      A koliko bi ti trebalo? Za Zgemmu ih ima dosta i previše. I još možeš imati u prijemniku istovremeno 4 različita imiđa. Kako je kod ostalih toliko opjevanih risivera, ne znam. Promjenio sam ih nekoliko i uvijek sam se opet vratio na openATV. Kada sam pronašao i za mene "pravi" skin, imam sve, što volim i trebam.

Ne kažem da neću probati i neki novi imiđ, ako izadje. Ali čisto sumnjam da bude nešto bolje od ove kombinacije sada.

BTW: Samo pitam: Koje ti užitke, a pre svega koristi, donosi stalno mijenjanje imiđa? Hvala.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• vista1967 wrote:

Za zgemmu citam po forumima da imaju problema sa telekomandom!?
      Gdje si to ćitao i o kakvim problemima to pišu? Ja to nikada nigdje nisam proćitao. I sam nemam ama baš nikakav problem. Za risiver u cjelini imam samo pohvale. I to nema ama baš nikakve veze sa cjenom. Može risiver koštati tri puta više pa ćete ipak/opet doživjeti veliko razočarenje.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W