EBSPro problem

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Isključio sam mrežni kabal, pokrenuo EBSpro i radi potpuno isto i bez Interneta.

Kao prvo, koristim 16.0.0.0 i radi super. Preporučujem da probaš s tom verzijom.
      Kao drugo, proveri šta ti je u opcijama podešeno za:
      • EBSpro Mobile - Ako si uključio server, samo namesti port na nešto što već ne koristiš. Ispod toga odaberi Local (LAN).
      • Misc - namesti ovako:

Proveri na istom mestu (vidi sliku) da li ti je Data folder namešten na:

C:\Users\Korisničko_Ime\AppData\Roaming\EBSpro

Posle izvršenih izmena ugasi EBSpro pa ponovo pokreni i probaj.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Upravo sam imao tu verziju 16.0.0.0 i ona mi je pokazivala te poruke kao što sam pokazao na slikama,zato sam i išao na novije verzije
      EBSpro Mobile nikada nisam uključivao,proverio nije uključeno
      Misc mi je tako i namešten
      C:\Users\milan\AppData\Roaming\EBSpro nalazi se tu (ima .ini keys koji je prazan-da li je kod tebe ispunjen s ključem)
      Probao sam ponovo 16.0.0.0 pokazuje iste greške,sve mislim da su nešto Windowsi zbrkali a ne mogu da prokljuvim gdje.
      Triax 110,Inverto Black Ultra Twin,Motor Amiko HH 180,Sateliti 70,5°E-40,5°W
    • Ups, vidim sada da originalno si imao 16.0.0.2.
      Savetujem deinstalaciju, reg clean, reboot i ponovnu instalaciju...
      Prodelin 1344/1345 - 340 cm
      Orbitron SX-10 - 310 cm (u kutiji)
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Da probao sam.Na internetu ga otvorim i radi.Kada zagasim internet EBS i dalje radi i ako ga držim u trayu(ali onda druge programe za karticu ne mogu otvoriti),čim sam ga zatvorio i želim ponovo koristiti EBS nema šanse(ne radi).
      Vratio sam Windowse na Hrvatski jezik i tu radi normalno(a radio je i na ćirilici mjesecima ali više neće).
      U svakom slučaju hvala obadvojici na savjetima.
      (Koliko sam primjetio windowsi su mi izbrisali neke podatke i programe ili su ih sakrili budem se razabrao kasnije).
      Triax 110,Inverto Black Ultra Twin,Motor Amiko HH 180,Sateliti 70,5°E-40,5°W
    • Aaa dakle problem je u izboru lokalnog jezika u windowsima?
      Kod mene je namešteno na srpski-latinica. Stalno nešto prevodim sa i na razne jezike, pa bih izginuo da u sve to još upadne i naša ćirilica.

Gle, to je sasvim normalno da ne možeš više programa za kontrolu DVB-S2 kartice imati pokrenuto istovremeno.
      Svaki od njih direktno pristupa BDA driveru, pa tako i ja pokrenem samo onaj koji mi treba. Na brzom komputeru to je 2 sekunde: jedna za gašenje trenutne app i druga za pokretanje neke druge.

Inače, samo reči hvale imam za EBSpro, a jednom kada počneš da koristiš njegov interfejs za cw, sve druge app koje imaju emulatore će ti postati smešne i spore.
      Može da pokrene sve šta postoji od pluginova i fenomenalan je za podešavanja.
      Streaming? Savršenstvo.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Molim pomoč, opet se nešto desilo "bez razloga i objašnjenja"...

Zašto mi u BlindScanu više ne ispiše pronadženih kanal?!?!

Što treba ispraviti?

Hvala
      Images
      • scan.jpg

452.67 kB, 1,920×1,040, viewed 20 times
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • ne prolazi komunikacija sa TBS
      trebaš restartovati TBS
      to uradiš klikom na "Control" dugme (vidi crvenu strelicu na slici)
      pa u meniju koji će se pojaviti odaberi prvu opciju "Start/Restart Device"
      posle par sekundi samo ponovo selektuj već pronađne TP, napravi desni klik mišem i odaberi opciju "Scan in SidePanel Scanner"

• Nije to, TBS radi pošto pronade i skenira sve transpondere, samo ne čita stream. Vidim isti problem ovdje:
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
    • Ja ti kažem, da nije to problem, sve sam uradio kako si napisao više puta i sam, EBS jednostavno smrzne.

Ništa, trebam očigledno uninstall & new install...
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm