2 antene na 2 TV-a

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• 2 antene na 2 TV-a

Pozdrav svima.
      Dosad sam imao spojeno 2 antene u neki udruživač signala, pa na pojačalo, pa iz tog pojačala u razdjelnik i onda na 2 TV-a.
      U privitku je slika kako to otprilike izgleda.

To je rađeno prije 18-19 godina i nešto je prestalo raditi od toga pa više nisam imao signala na TV-u.

Htio sam to zamijeniti i staviti nove antene pa me zanima dali bi odgovarale 2 ovakve antene i ovo pojačalo ?
      Da li bi radilo da te 2 nove antene idu u to jedno pojačalo i da iz toga da mogu provući kabel na 2 TV-a tako da svaki može zasebno gledati programe i hvatati signal sa 2 odašiljača?
      Da li bi mogao hvatati i srpske kanale ako bih tako spojio ili mi treba još nešto?
      Nalazim se u Slavoniji i prijašnje antene su bile okrenute prema odašiljačima Josipovac i Papuk, ali hvatao sam i srpske i bosanske programe dok su imali analogni signal.

Unaprijed hvala.
    • Promijenio sam napajanje i pojačalo, ali sad imam novi problem.
      Bez problema hvatam signal na MUX-evima A i B, ali nikako ne mogu dobiti dobar signal na MUX-u D na 21. kanalu.
      Probao sam okrenuti antene prema odašiljačima Borinci i Belje ali nikako ne dobijem zadovoljavajuću razinu signala, uvijek mi se vide kockice po ekranu.
      Stavio sam novo pojačalo i napajanje i promijenio sam koaksijalni kabel.
      Sa sobnom antenom hvatam sve MUX-eve bez problema pa ne znam kako vanjska antena ne može uhvatiti MUX D.
      Probao sam hvatati signal sa samo jednom antenom, ali opet isto.
      Antene se nalaze na krovu i nema nikakvih prepreka između njih.
      Imate li neki prijedlog što bi moglo biti problem?
      Hvala.
    • Kolega damba,tvoj slucaj je poprilicno slozen.DVB-T signal sa 2 antene i pojacalom usput ,osim dobrog signala ,pojacava i smetnje.
      Zatim 2 antene smetaju u dosta slucajeva jedna drugoj (u ovisnosti o smjerovima istih,o kanalima koje primaju iz tih smjerova i
      zbog pojacala , a i zbog toga sto odasiljaci u jednoj regiji emitiraju na istim kanalima i smetaju jedan drugom,ako sa neke pozicije prijema vidis 2 ili vise odasiljaca.To je tzv.EHO.Generalno 90% slucajeva je rjesivo,ali uz dodatna ulaganja i onda se zapitas dali
      je vrijedno truda i novaca.
      Pokusaj nam reci koje su antene,usmjerenje istih i koje kanale primas sa jednom i drugom antenom i redosljed elemenata u sustavu,pa cemo ti provat pomoci.I jos daj tocnu lokaciju gdje se nalazis.

The post was edited 1 time, last by paulpaul ().