Povratak na SAT, ili ne?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Povratak na SAT, ili ne?

Pozdrav svim članovima na forumu. Nov sam ovde, ali nisam totalni amater u SAT svetu. Prošao sam kroz vremena analognih receiver-a, zatim SkyStar2 i ProgDVB-a sa pluginovima (onih), SkyNet offline download-a i dužeg perioda korišćenja TotalTV-a. TotalTv sam otkazao kada su u trendu počele da budu usluge i ponude tipa Internet + IPTV, delovalo je sasvim primamljivo. O.K internet brzina i dosta velik izbor kanala... e, a onda su počele da se dešavaju stvari kao "freeze", i "no service", a ukoliko pustim download koji zauzme ceo bandwith - doviđenja TV. Promenio sam i to. Trenuto imam optički internet (FTTH) i DVB-C preko te optike. Internet radi odlično, ali mi se na kablovskoj i dalje dešavaju stvari kao "No Service", a i sama ponuda kanala mi se baš ne dopada.

Imam nekoliko pitanja: Da li se danas isplati ulaganje u SAT opremu? Da li je satelitska televizija konkurentna kablovskim provajderima po ceni/kvalitetu? Da li ima smisla sa DVB-C preći na DVB-S2 ili je satelitska televizija danas isključivo opcija za naše ljude u dijaspori koji nisu u mogućnosti da preko kabla ili DVB-T2 gledaju domaću televiziju? Ja lično koristim Netflix i HBO:GO gde ima dosta sadržaja koji me interesuje, pa i 4K materijala za UHD TV koji sam nedavno kupio. Ono što me interesuje su domaći (Ex-Yu) kanali - za roditelje, sportklub i arene... pinkovi... (pretpostavljam, 16E), a ako uz to ima nekog dodatnog interesantnog sadržaja, kupio bih i ja neki UHD receiver. Shvatam da pluginovi na receiverima rade kao i pluginovi na nekadašnjem ProgDVB-u, pa me interesuje da li je moguće preplatiti se na određene pakete ili sam napraviti kombinaciju koja najviše odgovara uz receiver koji to podržava? Cilj svega ovog bi mi bio - bolji i stabilniji kvalitet slike uz kontrolu paketa/izbor kanala onako kako meni odgovara. Ukoliko je tako nešto moguće, batalio bih kablovsku, uložio u potrebnu opremu i plaćao nešto čime bih bio zadovoljan.

Nastaviću da listam forum, a vama hvala unapred na pomoći oko razjašnjivanja nepoznatih stvari. Pozdrav :)

(Dopuna - Pronašao sam da su pinkovi samo uz TotalTV paket i Echolite).
    • Uvijek se isplati imati SAT TV, to je bio i ostao broj jedan po svemu! Kvaliteta slike je neusporedivo bolja u odnosu an sve drugo. Zatim su tu mogućnosti izbora različitih jezika (audio i titlovi), pa EPG, TTX, HBB TV... Svašta!
      A nikako ne treba zanemariti ni velik broj kvalitetnihFTA programa, nekih i u HD kvaliteti.
      Exyu kanali su također tu, neki FTA, a neki preko "onoga". Ili naravno originalna pretplata.
    • miki1zg wrote:

Uvijek se isplati imati SAT TV, to je bio i ostao broj jedan po svemu! Kvaliteta slike je neusporedivo bolja u odnosu an sve drugo. Zatim su tu mogućnosti izbora različitih jezika (audio i titlovi), pa EPG, TTX, HBB TV... Svašta!
      A nikako ne treba zanemariti ni velik broj kvalitetnihFTA programa, nekih i u HD kvaliteti.
      Exyu kanali su također tu, neki FTA, a neki preko "onoga". Ili naravno originalna pretplata.
      tu su i raznorazni i feedovi!! :D
      DM 500 HD
      M Sat Telekom Srbija
      Inverto lnb Single
      V Box II
      SONY KD-55XE7005
    • A sve ovisi što želiš gledati. Generalno su najpopularnije pozicije 13E, 16E, 19E, te uz njih još i 1,9E zbog Polaris paketa. Ja osobno recimo imam fiksni sustav sa 16 LNB-ova koji mi pokriva raspon od 5W do 45E, te uz to još jedan motorizirani sustav za satelite izvan tog raspona.
      Najjednostavnije ti je uzeti antenu koju ćeš uspmjeriti na 16E, te onda redaš 19E i 13E, i što još želiš (23,5E je zgodan, pa 4,8E, pa 9E). To sve možeš s tom jednom antenom uz multiholder za LNB-ove. I nemoj uzeti premalu antenu, uzmi 100/105 cm.
    • Sat tv je zakon, koristim ovo preko 10 godina, ne bih nikad menjao za razne smece kao sto su iptv ili ex yu operateri...

80% programa je u HD sa super slikom.
      Images
      • 7E2BB480-5F75-4571-BE9C-E3BF0832585A.jpeg

158.72 kB, 591×888, viewed 48 times
      • 4D15BAFF-A96F-40B8-92EF-8B053F5B1EE4.png

235.17 kB, 750×1,334, viewed 62 times
      • 636FA8AA-B4DE-40BD-A2F3-9BD32C8A0B9E.jpeg

678.35 kB, 750×1,077, viewed 64 times
      • 9E5E9288-B6AB-45F6-AD13-3E124EA57691.png

252.17 kB, 750×1,334, viewed 49 times
      • 552FB98D-C310-41C9-A538-0CB99B3988FE.jpeg

919.15 kB, 750×1,254, viewed 40 times
      And then ... like a lot of dreams, there's a monster at the end of it.
    • beqaj61b wrote:

Sat tv je zakon, koristim ovo preko 10 godina, ne bih nikad menjao za razne smece kao sto su iptv ili ex yu operateri...

80% programa je u HD sa super slikom.
      Nisam baš siguran u kakve screenshot-ove gledam, ali, na osnovu moje pretrage i mog učenja na forumu zadnjih par dana, rekao bih da je neki receiver u lokalnoj mreži sa Enigma 2/BlackHole image :) Baš mi je drago da to vidim i da čujem da si zadovoljan.

Pero, verovatno da može, sad, ja sam samo vođen nekim svojim lošim iskustvom IPTV-a od domaćih provajdera, pa mi nikad i nije padalo na pamet da eksperimentišem više bilo šta u vezi sa tim.
    • 4K UHD sadržajima se nećeš usrećiti preko Neta jer, osim tih VOD servisa koje već imaš, ostaju još samo torrent kopije i youtube.
      Sve ostalo je na nebu pa pregledaj šta od UHD ima gore, na kojem je satelitu i da li je FTA ili kodirano >>> link.
      Mnogi od tih 4K kanala zahtevaju orig. opremu i legalnu pretplatu da bi se gledali, pa imaj i to na umu.
      Verujem da nećeš jurcati za sat-feedovima, pa tu tematiku i ne pominjem.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Apsolutno tačno, UHD je kod mene samo Netflix i poskidani terabajti 4K BluRay HDR-ova, dok youtube uglavnom raspolaže samo demo-ima u tom segmentu. Hvala za link, pregledaću detaljno. Originalna oprema (ukoliko može da se nabavi) i legalna pretplata nije problem, naravno, ako nije neka astronomska cifra i vredi truda - ako je sok vredan ceđenja :) Feed-ove ne planiram za sad, u startu, ali pošto sam sklon eksperimentima i istraživanju, ostavio bih kao opciju za budućnost.
    • mitexxo wrote:

Već imam 2 tanjira, jedan koji sam davno koristio od 125cm i Total-ov, valjda 97cm. Planiram da u upotrebu vratim ovaj od 125cm. LNB koji sam tad koristio je neki Sharp-ov, a imam i od Total-a... nemam pojma kakav je, mada, to planiram da sve kupim novo, uz multiholder, eto - to ću sad da googlam.
      Eto odlično! Taj od 125 cm je vrhunski tanjur, s njim možeš složiti odličan sustav. A ovaj od 97 cm isto možeš iskoristiti za neki udaljeniji satelit, recimo 30W ako te zanima.
    • Zanima me sve :) Tako je, 125cm tanjir se uskoro vraća u funkciju, sinoć sam gledao multiholdere, LNB-ove, zatim sam morao da izgooglam i neku sliku sistema sa 16 LNB-a kao što ti imaš, jer to nikad u životu nisam vid'o :D Sve to će mi biti potrebno za 2 TV-a, tj. 2 receiver-a. Da ne skrećem puno sa teme ovde, mislim da ću otvoriti jednu novu za neku startup opremu, pošto smo došli do zaključka da satelitska televizija ima vrednog sadržaja.