Engel AM1000 pojacalo(problem)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Engel AM1000 pojacalo(problem)

Pozdrav svima.Kao sto sam naslov teme govori moj problem vezan je uz Engel AM1000 pojacalo odnosno korektno spajanje istog.Zanima me da li je ispravno spojiti sa izlaza ovog pojacala direktno TV putem kabla ili je prije toga potrebno koristiti nekakvu skretnicu?Pitam to zato sto na shematskom prikazu koji je stigao uz pojacalo kablovi sa izlaza su dovedni prvo do antenske uticnice.Eto nadam se da netko ima iskustva s navedenim pojacalom.Hvala unaprijed.
    • Pogledao sam ovaj PDF
      engelaxil.hr/upload/downloads/…r_upute_5665663662500.pdf

Možeš spojiti TV direktno na izlaz ovog pojačala, samo stavi za početak što manje ukupno pojačanje, Overall Gain, da ne bi u TV poslao prejak signal i dobio izobličenja ili potpuno izgubio sliku zbog zasićenja tunera (neće ti pregoriti TV, nego možda neće biti slike).

Ovo je pojačalo pogodno za zgradu sa više stanova i zidnih utičnica, može dati veliko pojačanje, do 55 dB. Na shemi zato jeste nacrtano spajanje na antenske utičnice - npr. stavi ga se na tavan i spoji na početak kabelskog sustava zgrade.