DreamBox 500C

• Dusan Smigic wrote:

Radi Radijus Vektor savršeno...
      Ja imam 920-ku i ovakav modul i RV kartu..
      Taj modul radi ubačen u bilo koji CI
      E sad dal radi za "ono-online" to ne znam...
      Ja imam samo za HBO i Cinemax

Hvala puno to mi puno znaci nisam hteo da se vezujem ugovorom posto mi je istekao i sada su zakljucali kanale i nece da mi daju dve kartice nego samo jednu :(
      Potrazicu negde da uzmem Dreambox sa cli slotom.
    • Nema svaki Dreambox DVB-C tjuner..
      Ovi novi mogu imati..
      A ovi stari (tipa 500C iz naslova) možda mogu, ali sa njima nemam iskustva.

Ne znam da li sam te dobro razumeo,.
      Ti bi hteo da odključaš kanale kao "nekad" i ako su ti prava na karti istekla?.. (ono kao moskiranje...) Ne ide to tako vise, novi sistemi su isuvise komplikovani da bi tu iko nešto prčkao.
      :)
      Gebertini 150cm 91.5E-47.5W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      DreamBox920.. TBS5925
    • Dusan Smigic wrote:

Nema svaki Dreambox DVB-C tjuner..
      Ovi novi mogu imati..
      A ovi stari (tipa 500C iz naslova) možda mogu, ali sa njima nemam iskustva.

Ne znam da li sam te dobro razumeo,.
      Ti bi hteo da odključaš kanale kao "nekad" i ako su ti prava na karti istekla?.. (ono kao moskiranje...) Ne ide to tako vise, novi sistemi su isuvise komplikovani da bi tu iko nešto prčkao.
      :)
      Ma jok ja imam jednu karticu koja mi radi u tv i placam pretplatu. Njihov uslov da mi daju drugu karticu je da potpisem novi ugovor i da se obavezem na 2 godine sto meni ne pada napamet.
      Ocu samo ovu jednu sto imam da podelim na jos dva televizora i to je to.
      Resivere cu nabaviti pa cu pokusati da namestim igrao sam se ranije sa oscam tj imao sam satelicku televiziju.
    • Javi rezultate kako si uspeo..

Jer nešto smo pričali ja i buraz moj, u fazonu da bi bilo fino kada bi on meni dao ovaj HD Radijus vektor paket, a ja njemu HBO i Cinemax... Znam da treba neka "server konfiguracija" u reader-u oscama ili ncam. Ali slabo je interesovanje kad je RV relativno mali provajder, ko će se još sa tim bakćati.
      Pozz
      Gebertini 150cm 91.5E-47.5W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      DreamBox920.. TBS5925
    • 0MasteR0 wrote:

@nuno
      Upitanju je kablovska televizija RadijusVekot - SRB. K

@miki1zg
      Mislio sam ako kartica nije vezana za modul ... Kada karticu ubacim u slot kaze mi da je detektuje e sada nisam siguran da li sam dobro podesio ostali deo.

Da li je "vezana" (tacnije uparena) ili nije moras sam da proveris, i "vezanu" i "ne vezanu" ce card reader da detektuje, nije nikakav pokazatelj.

Ako jeste moraces da je koristis u kombinaciji sa modulom u nekom boxu koji ima CI slot i neces biti u mogucnosti da je koristis na vise mesta ... ako nije radice i u tom starom DM500.

Skini napr. oscam ili za taj stari dm500 (valjda ima za njega) i konfigurisi reader za tu kartu, konsultul google malo, pa lagano ...

Ali s obzirom da je "domaci" operator u pitanju mozda je pametnije da odgovore ne trazis ovde ako me razumes ...

Sve moze da se proveri za 10-tak minuta.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija