Hellobox v5 hd

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hellobox v5 hd

Na molbu kolege Vakula da iznesem svoje misljenje o navedenom boxu napisacu par recenica.
      Hellobox v5 hd sam iskljucivo nabavio zbog gledanja feedova sa biss encryption. Znaci to je bio primarni motiv. Box sam narucio iz Kine , stigao za 35 dana - nesto pre nove godine. Koristim ga vec tri meseca. Svojim izgledom podseca na ove jeftine kinseke boxeve za gledanje zemaljskih programa. Međutim sto se tice kvaliteta slike prevazilazi sva moja ocekivanja. Slika je vrhunska. To vazi kako za sd tako i za hd kanale. To nepricam napamet vec sam bio u prilici u ovih 30 i vise godina koliko pratim sat televiziju da upoznam i probam zaista mnogo sat receivera.
      Da bi sve funkcionisalo morate u usb boxa ubaciti wi-fi stick koji dobijate uz box. Sistem povezivanja je jednostavan imate opciju ethernet ukucate svoju wi-fi sifru i box je spreman za rad.
      Sto se kvaliteta slike sve pohvale.
      Box nema problema sa pregrevanjem tako da i tu mogu reci da je situacija odlicna.
      Ovaj moj model podrzava h264 kodek ali postoje boxevi u izvedbi i sa podrkom za h.265.
      Sto se tice onog najvaznijeg a to je gledanje feedova i upisa biss key tu imate dve opcije. Prva - net i potraga za potrebnim kljucem a zatim rucni unos u box i ta opcija je vrlo jednostavna , stanete na kanal, pritisnete plavo dugme , pojavi se tabela za unos i upisete kljuc.
      Druga je zaista spas za sve nas..
      Ako imate android mobilni - a 99% ljudi ga ima , instalirate jednu aplikaciju i preko nje dobijete kljuc u roku od 20 tak sekundi...da,da dobro ste procitali..
      Potrebno je u meniju helloboxa uci u opciju za povezivanje boxa i telefona koji funkcionise putem bluethooth-a i kljuc biva upisan a kanal otvoren. :P
      Vrlo jednostavno..
      Ali naravno da sve nebi bilo kao u bajkama nekad server bude i down tako da onda net pa potraga. :whistling:
      Naravno sve ovo nebi bilo bas lako da nepostoji opcija blindscann. Satelit Eutelsat 7a preskenira za 3minuta 48 sec. , a satelit Eutelsat 10a za 4min 45 sec. , znaci zaista brzo. :thumbup:
      Od bugova sam primetio prilikom skeniranja 2 satelita u opciji blindscann zna da zatrokira ali naravno posle reseta sve ide po starom.
      Neke druge nedostatke nisam primetio a koristim ga bas dosta , posto me sport samo i interesuje.
      Uz box dobijate i 12 meseci onoga o cemu ovde nesmemo da pisemo.
      Za cenu od nekih 35 eura tesko da moze da se ocekuje nesto vise.
      Toliko o nekim utiscima a svima kojima treba neka pomoc pisite.. :thumbsup:
    • jedan od stotina i stotina wifi kineskih i arapskih ,turskih receivera koji koji daju podršku za određena kodiranje i u većini slučajeva jednogodišnju šeru.imam takav box i već nakon šest sedam mjeseci više od pola podrške je nestalo.nekad davno u vrijeme samo SD kanala takvih receivera bilo je na tone
      ZGEMMA H7S(2 x DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      ZGEMMA H9.2H(DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      redline ts 140 super hd
    • @micamaca
      To si prepisao moj review sa SF? :P
      Šalim se, ...ajde posebno mi je drago da si potvrdio moje zadovoljstvo slikom. I mene je taj kvalitet slike nevjerojatno ugodno iznenadio. (To sam i napisao tamo)
      Mogu još koju i ja.... :)
      Problem kod zaleđivanja boxa na opciji blindscan, riješilo je zadnje ažuriranje softvera.
      Blindscan je jaaako dobar i brz zato jer je hardverski :)
      Možda da kažem i to (jer ti nisi) da Hellobox brand ima svoj algoritam ključeva, tako da takvi ključevi nisu za objavljivanje na internetu jer nisu upotrebljivi na nijednom drugom brandu, a također treba reći da ako se ručno upiše "pravi" ključ , da će box također otvoriti kanal. Znači može i jedno i drugo.
      Server je poprilično stabilan. Imaj na umu da su ti serveri, ajde neću reći povezani ali kad rikne jedan skoro pa uvijek su svi OFF.
      Isprobano , doživljeno. Tačno se vidi kad je server OFF. Na poznatom sajtu je velika tišina. Osim kod onih koji skidaju ključeve na tradicionalni način. E pak kad server prodela....pa da vidiš gužve moj pobro. :)
      Aplikacija o kojoj pišeš zove se "sat finder" . Nije neka tajna.
      I još ovo: box ima uključeno 24 mjeseca tog severa
      Vrlo je velik broj kanala koji otvara raznih kodiranja
      Eto toliko.
      Boxić je strava. I točka :)

@humaxxx
      Ja stvarno neznam u kojoj galaksiji ti živiš
      Nemaš pravo blatiti neki brand bez da prije toga nisi istestirao. O ovom brandu nemaš pojma i ne piši napamet.
      Svaka roba ima svog kupca, i nemoj generalizirati stvari.

kad narastem bit ću dijete
    • Kopriva wrote:

Mogucnost automatskog Biss-a azuziranja i povoljna cijena takodjer me privuklo. Nazalost 4:2:2 i 4k nedostaju tako da sam se suzdrzao od kupnje ove kutije.
      Tko god je imao priliku gledati nešto u 4k bilo feed ili redovan kanal) u 4:2:0 mora se složiti sa mnom da je to prevara stoljeća.
      Ništa puno ne zaostaje dobar i / ili vrlo dobar full HD feed 4:2:0
      A odličan full HD 4:2:0 (feed pogotovo) je bolji od 4K
      4:2:2 je druga priča. Tu se nema šta... filozofirati :)

@micamaca
      Ne slažem se za ovo da 4:2:2 box možemo izbrisati iz glave.
      Već sam rekao i opet ću ponoviti , a možete me i izvrijeđati...
      Bit će 4:2:2 box (HD sigurno) on the fly onda kad većina feedova na Asiasat-u budu u 4:2:2
      Opet ću ponoviti: Kina je veliko tržište, mi ostali smo šaka jada za usporedbu.
      Nenojmo zaboraviti da 4:2:2 forsira samo EBUER u Europi
      Mnogi , ne kažem svi top događaji (feedovi) koji u EU idu u 4:2:2 na Asisatu lagano idu u 4:2:0 još uvijek.
    • vakula wrote:

@micamaca
      To si prepisao moj review sa SF? :P
      Šalim se, ...ajde posebno mi je drago da si potvrdio moje zadovoljstvo slikom. I mene je taj kvalitet slike nevjerojatno ugodno iznenadio. (To sam i napisao tamo)
      Mogu još koju i ja.... :)
      Problem kod zaleđivanja boxa na opciji blindscan, riješilo je zadnje ažuriranje softvera.
      Blindscan je jaaako dobar i brz zato jer je hardverski :)
      Možda da kažem i to (jer ti nisi) da Hellobox brand ima svoj algoritam ključeva, tako da takvi ključevi nisu za objavljivanje na internetu jer nisu upotrebljivi na nijednom drugom brandu, a također treba reći da ako se ručno upiše "pravi" ključ , da će box također otvoriti kanal. Znači može i jedno i drugo.
      Server je poprilično stabilan. Imaj na umu da su ti serveri, ajde neću reći povezani ali kad rikne jedan skoro pa uvijek su svi OFF.
      Isprobano , doživljeno. Tačno se vidi kad je server OFF. Na poznatom sajtu je velika tišina. Osim kod onih koji skidaju ključeve na tradicionalni način. E pak kad server prodela....pa da vidiš gužve moj pobro. :)
      Aplikacija o kojoj pišeš zove se "sat finder" . Nije neka tajna.
      I još ovo: box ima uključeno 24 mjeseca tog severa
      Vrlo je velik broj kanala koji otvara raznih kodiranja
      Eto toliko.
      Boxić je strava. I točka :)

@humaxxx
      Ja stvarno neznam u kojoj galaksiji ti živiš
      Nemaš pravo blatiti neki brand bez da prije toga nisi istestirao. O ovom brandu nemaš pojma i ne piši napamet.
      Svaka roba ima svog kupca, i nemoj generalizirati stvari.

e da samo znaš kolko para smo potrošili na takve jeftinjele.pravite slona od muhe.i ja imam takav jeftinjel .za 150kn imam šeru(još koji mjesec) a podrška za sve ostalo odavno nestala.to je koda usporediš fiću i mercedes.ti to zoveš brend.aj mi molim te nađi stranicu tog brenda ko boga te molim.ako si čuo za grad u kini koji se zove shenzen onda bi moral znati da se 90 % tih jeftinjela na svijetu proizvodi baš tu a distribucija ide preko aliexpressa(kineza) .jedino što će mu ostat od tog receivera je 4 2 2.sve ostalo bu se brzo ugasilo i imat će free to air receiver ko moj redline.nakon više od trideset godina bavljenja ovim hobijem ti meni soliš pamet o brendu i generaliziranjem nečega.pa da imaš pravo svaka roba ima kupca pa tak moš kupit i drek i reć da je brend.eh da i na mom redlineu je super oštra slika majke mi
      Images
      • CHINASAT-6A-AVS-SATELLITE-RECEIVER-HELLOBOX-V5_98dc1d8d-7ecd-44a3-8f25-129539aa7b6b_2048x2048.jpg

92.17 kB, 1,000×751, viewed 39 times
      redline ts 140 super hd
    • moze neko od vas,ko se bas razume,da mi kaze..ima li razlike u Blindscan-u na ovom box-u i BlindScanu preko PC kartica....oce li to isto da radi,ili je ipak prednost kod PC kartica?..pod predpostavkom da je isti i dobro namesten tanjir na recimo 7e
      Wetek 4K/LibreElec
      GigaBlue Quad Plus/PurE2
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
      ChromeCast
    • vakula wrote:

to si zadržao jednog za sebe
      bez veze se pališ :)
      slažem se samo s prve dvije rečenice
      sve receivere koji su prošli kroz moje ruke a bilo ih je stotine obavezno sam isprobal bez obzira na marku pa zašto bi i ovaj bio izuzetak.svi služe svrsi ali za dva tri takva uvijek moš ima jedan barem deset put bolji
      redline ts 140 super hd
    • vakula wrote:

Kopriva wrote:

Mogucnost automatskog Biss-a azuziranja i povoljna cijena takodjer me privuklo. Nazalost 4:2:2 i 4k nedostaju tako da sam se suzdrzao od kupnje ove kutije.
      Tko god je imao priliku gledati nešto u 4k bilo feed ili redovan kanal) u 4:2:0 mora se složiti sa mnom da je to prevara stoljeća.Ništa puno ne zaostaje dobar i / ili vrlo dobar full HD feed 4:2:0
      A odličan full HD 4:2:0 (feed pogotovo) je bolji od 4K
      4:2:2 je druga priča. Tu se nema šta... filozofirati :)

@micamaca
      Ne slažem se za ovo da 4:2:2 box možemo izbrisati iz glave.
      Već sam rekao i opet ću ponoviti , a možete me i izvrijeđati...
      Bit će 4:2:2 box (HD sigurno) on the fly onda kad većina feedova na Asiasat-u budu u 4:2:2
      Opet ću ponoviti: Kina je veliko tržište, mi ostali smo šaka jada za usporedbu.
      Nenojmo zaboraviti da 4:2:2 forsira samo EBUER u Europi
      Mnogi , ne kažem svi top događaji (feedovi) koji u EU idu u 4:2:2 na Asisatu lagano idu u 4:2:0 još uvijek.
      Gledam non-stop baš feedove 4K i HD bili oni u 4:2:0 ili 4:2:2 i apsolutno se ne moram složiti s tobom o nekakvoj "prevari stoljeća" :D
      Kao prvo, kolega, porediš kruško i jabolko.
      Feedovi nisu i neće biti namenjeni prijemu kod ogromne većine sat-tv konzumenata.
      Samim time industrija sat-tv opreme neće ići u pogledu potrebe nekolicine entuzijasta koji bi da s kućnim budžetom gledaju sve šta na nebu imade, već će to držati u domenu profi opreme namenjene kompanijama i specijalizovanim firmama.
      Tu se vrte velike pare, ogromni interesi i nema zaebancije po tom pitanju, tako da nećeš videti iznenadni razvoj silicijumskog čipića koji će od šale pretvarati velike količine podataka 4:2:2 u 4:2:0 i time uništiti dosadašnje carstvo Intela i novog pretendenta na krunu: AMD sa serijom 3000.
      Azija ne živi od prodaje feed-sat-risivera kao što ni u Evropi nemaš firme koji prave/prodaju opremu za tu namenu.
      Uostalom, kad već čavrljamo, navedi mi jednu firmu koja to radi u celom svetu: dakle, pravi i prodaje sat-risivere za feed-huntere.
      Ako pomeneš TBS, samo ću da se nasmejem: oni brate žive od malih i srednjih firmi, koje kupuju njihovu jeftinu opremu i prave onda bizmis loveći u mutnom.
      Većina (ako ne baš svi) koji nude IPTV usluge skidaju kanale sa satelita koristeći TBS opremu, transkodiraju i dostavljaju to putem Inetrneta kranjim korisnicima.
      Ilegala do bola, ali ne i feed-hunting.

A gde nema interesa najšireg tržišta, nema ni razvoja opreme u cilju smanjenja cene i dostupnosti opreme u domove.
      Još nešto: to što na forumima se okupljaju entuzijasti i pitaju baš za takve stvari ne znači da je većina korisnika sat-tv opreme uopšte zainteresovana da ikada nabavi takvo nešto, odn. da je voljna da se drnda sa jurnjavom za frekvencijama, okretanjem antene, inklinacijom, pronalaženjem cw i ubacivanjem istih u potrebnom formatu, te hrvanjem sa nekonvecionalnim oblicima korišćenih AV codeca, i sve to da bi gledali tamo neke feedove, kad ionako te stvari gledaju na RTRS, Prvoj, HRT 2 HD, RTS 2 HD zemaljskim putem, satelickim a Bogami i IPTV.

Azija, veliš?
      Pa tamo ih najmanje boli tuki za kvalitet, važno je da se ima video, pa kaki god da je: samo to što nemaju 4:2:2 na izvoru signala ti govori da im se živo hebe za kvalitet i šta će sa istim biti kad ga obrade i natandrlje svoje hijeroglife (titlove), logotipe i komentatore pa puste to u svojim kablovskim, IPTV i sat-kanalima za lok. tržište.

No, slobodno se nadaj - evo, kad god izađe neki novi sat-risiver, bilo od poznatog brenda il' nepoznate firme, s veseljem očekujem pitanja ekipe tipa "ae probaj molim te jel pušća HD 4:2:2 na TV", a suze mi idu kad pročitam milozvučne reči "a esi prob'o 4K 4:2:2, more li ?" :D

I na kraju, samo da naglasim da EBU podrazumeva sve proizvođače TV sadržaja u Evropi, pa mi malko neprijatno deluje rečenica "Nemojmo zaboraviti da 4:2:2 forsira samo EBUER u Europi", kao da je Evropa sitna riba po pitanju proizvodnje sadržaja koji preko EBU idu u razmenu na svecko tržište. Svetu se iz Evrope nudi tehnološki kvalitet, a u razmeni dobija američki i azijski šrot koji je ispod nivoa prihvatljivosti za visoke standarde koji TV kuće u Evropi imaju, ali štaš..

Moje mišljenje.
      Fala na čitanju i uzdravlje <3
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Servisna info: (for educational purpose only)
      Etoo ti vraže :)
      Trenutno je većina servera OFF, ali ne i server Helloboxa :)
      Takvo je stanje zadnja 2-3 sata
      Lijepo se da to u ovim trenucima vidjeti na poznatom sajtu :whistling:
      Trenutno tamo objavljuju samo dva moderatora za koje se zna da ne koriste isključivo server i jedan član kojeg se zna da koristi samo server ali objavljuje nešto sitno i to sa sve c8 i ključem , te uz zahvalu moderatoru => sve je jasno :)
      :thumbup: za Hellobox server
    • Poučen pozitivnim rivjuom kolege @vakula naručih i ja sebi ovaj Hellić box (HEVC) verziju. Mogu samo potvrdit njegov dojam, jer ovo šta box nudi za 200-ak čuna je izvrsno.

Ono šta upada u prvi dojam je kvaliteta slike, koja je izvrsna. Druga stvar je uparivanje daljinaca tako da možete koristit i neki vaš postojeći. Treća stvar je server o kineza, koji autorolla ključeve i to je zbilja ok stvar.

Mana je kao i svim čajna boxovima nedostatak nekog konvertera za kanal listu iz e2, ili sam možda nesvjestan da takvo nešto postoji. Ali opet nudi sortiranje po svim mogućim parametrima satelit, ime kanala, hd, nehd, itd itd.
      Slaganje klasični diseqc ili diseqc 1.1 , motor ili pozicioner. Sve se da konfigurirati.

Cool box.
    • grabber wrote:

Poučen pozitivnim rivjuom kolege @vakula naručih i ja sebi ovaj Hellić box (HEVC) verziju. Mogu samo potvrdit njegov dojam, jer ovo šta box nudi za 200-ak čuna je izvrsno.

Ono šta upada u prvi dojam je kvaliteta slike, koja je izvrsna. Druga stvar je uparivanje daljinaca tako da možete koristit i neki vaš postojeći. Treća stvar je server o kineza, koji autorolla ključeve i to je zbilja ok stvar.

Mana je kao i svim čajna boxovima nedostatak nekog konvertera za kanal listu iz e2, ili sam možda nesvjestan da takvo nešto postoji. Ali opet nudi sortiranje po svim mogućim parametrima satelit, ime kanala, hd, nehd, itd itd.
      Slaganje klasični diseqc ili diseqc 1.1 , motor ili pozicioner. Sve se da konfigurirati.

Cool box.
      baci malo detaljnije pogled ovde...mozda i ima neko resenje za Listu...
      pctvlab.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2074
      Wetek 4K/LibreElec
      GigaBlue Quad Plus/PurE2
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
      ChromeCast