Tv s ugrađenim tunerom - lista kanala

• Tv s ugrađenim tunerom - lista kanala

Pozdrav, vidim da nema druge nego probat se logirat pa šta bude. Teški sam levat za satelitsku i to pa ako ko može pomoć.
      Znači nekidan mi je stavljen tanjur i max tv u prizemlju. To je eutelsat. Nakon toga je došao tehničar u stavio mi još jedan satelit Astru.
      Sve je to provedeno do ostalih 5 televizora koje imaju ugrađen taj dvbs tuner. Tih 5 televizora Phillips je kupljeno prije 5,6 godina i tad sam pazio da kupim s ugrađenim tim tunerom
      u slučaju da uvedem satelitsku jednog dana. Bilo mi bitno da nemam 2 upravljača i dodatnu kutiju i kabele al jbg.....Dakle ima 5 istih televizora u 4 apartmana. Međutim ti tuneri u televizorima su očito nula bodova u odnosu na ove vanjske prijemnike.
      Znači nađe mi oko 2 tis kanala od čega se vidi biće 200,300. I sad bi to trebalo sređivat i zajebavat se s tim..... Inače na 2 televizora uopće nije htjelo naći satelite pa sam otišao kupiti taj jedan prijemnik da isprobam. Kad spojim prijemnik na te televizore onda nađe satelite bez problema. Čovjek u dućanu mi je u taj prijemnik odmah ubacio i predefiniranu listu s kanalima astre tako da nemam gomilu smeća kao na ostalim televizorima. Jel moguće tu listu ubaciti u ostale televizore ili to važi samo za taj prijemnik?

Ima li ko ideju zašto od tih 5 televizora sa ugrađenim prijemnikom 2 ne uspijevaju pronaći eutelsat? Eutelsat je postavljen na lnb1 a astra na lnb2.
    • Imam ja Philipsa 80cm sa satelitskim tjunerom i dobro radi.
      Nezz kak je kod tebe al skini manual i čitaj korak po korak.
      Na mome se ide na "re-install satellites" i tamo te pita šta imaš: single LNB, dajsek 2/1, dajsek 4/1, multisvič itd. Onda on prepozna koji "satelit" je za koji LNB. Ima LNB1, LNB2 itd...

Tek nakon toga ide skeniranje kanala, za DVB-T/2 ima opcija "samo free kanale", za satelitsku skenira cijeli TP ali ti možeš naknadno pod opcijama liste naštimat da se prikazuju/izlistaju samo free programi.

Ja sam otišao na flysat i popisao samo one TP koji mi trebaju i onda ručno ukucavao/dodavao u TV.
      Naravno da kad si gotov ima i opcija kopiranja liste na USB stik pa ju lako loadaš na druge TVje.
      Imam model 32-PFS-4132/12
      PANASONIC TX-P37X20E
      Philips 32-PFS-4132/12
      NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3

Post by Saku ().

This post was deleted by the author themselves ().
    • Znaci to treba sjest i slozit i poslije sa stickom ubacit u druge televizore.
      Nego druga stvar ako neko zna sta je razlog.
      Znaci ima 5 istih televizora sa ugradenim sat tunerom. Kad spojim vanjski prijemnik na televizore nalazi mi i astru i eutelsat. Kad spojim direktno tv samo na jednom televizoru mi nalazi eutelsat i astru dok 4 televizora nalaze samo astru. Astra mi je na lnb2 a eutelsat na lnb1. Jednostavno pri instaliranju ne pronalazi satelit na lnb1 nego samo na lnb2 astru.
    • Kolega Saku,televizije uredno rade sa sat receiverom ,jer se sve događa u sat receiveru koji je spojen na tv nekim kabelom(hdmi,
      skart i sl.).Po logici stvari problem je u Philips televizijama tj. u postavkama satelita u u njima.Znaci treba malo sjest i pozabavit se programiranjem do dobitne kombinacije.Sto se tice lista sa prociscenim (odabranim) programima ima ljudi koji se i s tim zani-
      maju.Sloze listu na USB i nekim alatom je ubace u TV.Mozda i po netu ima za "skinit" gotovu listu za tvoje televizije.
      Razlog zasto je ASTRA na LNB 2 ,je zbog "GLUPOG T-COM" prijemnika koji je predisponiran na LNB1(Diseq 1; ton burst 1...).
      U principu u vecini TV-a sa SAT tunerom tvornicki je u segmentu satelita postavljena ASTRA 19,2 E na diseq 1.
      Znaci kao sto sam gore napisao pregledat postavke u svim televizijama koje za gledanje satelitske tv koristis tuner istih i po
      potrebi ih promjenit.

The post was edited 1 time, last by paulpaul ().

• hvala tebi na odgovoru al izludio sam se s tim postavkama i ne bi Bog. Ovaj tehnicar sta mi je to spaja ili je nesposoban ili stvarno nesto ne valja s televizorima. Ponavljam ja sam levat za te stvari al ako mi svi televizori pronalaze astru a ne pronalaze eutelsat onda ne moze bit da ne valjaju tuneri u tv. Sta je najcudnije jedan od televizora je u jednom trenutku uspio pronac eutelsat al onda nije bilo astre. Kad sam ga ponovo pokrenuo da trazi satelite onda je nasao astru a nista eutelsat. Ocito cu morat odustat od eutelsata jer ne zelim imat nikakve prijemnike ni upravljace
    • New

Ponudilo mi na jednom od televizora funkciju dodaj satelit i udem i pronadem i eutelsat. I sad konacno pomislio sad cu rijesit na drugima al tamo mi ne nudi tu opciju uopce?!
      A ko ce to razumit. Uglavnom ti moji philips tv nude iskljucivo funkciju pronadi satelit. Udes tu i postavi se 2 lnb-a i trazi. Uvijek ne pronade taj prvi a nade astru na drugi. E sad zasto mi je na jednom od tv-a ponudilo opciju dodaj satelit je vec zona sumraka. Na drugima to ne nudi.