Testiranje Zero vu+ 4k, obični zero i mjerni instrument satlink ws 6933

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Testiranje Zero vu+ 4k, obični zero i mjerni instrument satlink ws 6933

Danas smo ja i kolega probali kod njega moj mjerni instrument Satlink ws-6933 (v.6.2) da se prvo uvjerimo da nema neki problem sa prikazivanjem jer kod mene na Astri 19.2 RTL Television program na 12187H 27500 gdje mora biti najveći signal on pokazuje 73% dok njegov Vu Zero+ kod njega na njegovom sistemu također sa motorom pokazuje na istoj frekvenciji 99%.

Mjerni instrument je i kod njega pokazao 73% kao i kod mene pa smo zaključili da ćemo prvo kod mene probati spojiti njegov receiver umjesto mog da vidimo koje vrijednosti on pokazuje.

Rezultati su u tablici ispod u zadnjoj koloni. Jedino sam falio u tablici redoslijed pod 4.8E. Animal planet ima 99.

Malo sam kasnije gledao po youtube-u oko ovog problema sa prikazom 73-75% signala u većini slučajeva tamo gdje treba biti maksimalan. Izgleda da je to "problem" kod ovih uređaja youtube.com/watch?v=d4nihom85QE

Ukoliko netko na forumu ima takav uređaj neka napiše svoja iskustva da vidimo jel se može što napraviti. Možda napraviti backup firmwarea kod uređaja koji možda nema te probleme ili slično
      Images
      • Untitled.png

42.16 kB, 587×472, viewed 81 times
    • Nije isti tjuner zero4k i obični zero. Na zeru 4k tjuner nije odradjen pa baca 96-99% ali moze se pratiti po DB da li je signal ok.

I pisano je, ne moze se porediti po tome signal jedino ako su isti uredjaji na istom kablu lnb risiver.

Neki će da lock na mnogo nižim vrednostima signala i DB a drugi ne.

Uglavnom zero4k ima odličan tjuner imam ga već dve godine i radi odlično, pre njega imao sam zero obični i takodje odličan risiver i tjuner.