Dreambox 800 HD se - samo logo i plava lampica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Dreambox 800 HD se - samo logo i plava lampica

Korisnik @nenad1962 mi se obratio za pomoć, a kako ne koristim navedeni sat-prijemnik, otvaram ovde temu, pa izvol'te s idejama i rešenjima problema.

nenad1962 wrote:

Pokusao sam ubaciti listu kanala, kao bilo je ok, posle sat vremena Dreambox800HDse crn ekran, restartam par puta,samo logo i plava lampica.
      Verovatno bih trebao ubaciti image, ali kako kad nemam protok do DM, nemam IP adresu, valjda nekim dream up-om, ali me ne slusa...sve mi se pomesalo.
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Pozdrav forumaši.
      Vjerovatno je u boxu bio malo stariji imidž,moguće i SSL.
      Nenad,ne znam jesi li ovo već probao:
      -isključi box iz struje,pritisni standby taster na prednjem displayu i drži,istovremeno uključi resiver u struju i nakon 2-3 sec otpusti prst sa standby tastera.
      Ako ti se nakon ovog na displayu pojavi IP adresa boxa sa SSL verzijom onda ubaci imidž preko web browsera.
      Isto tako ako ti na displayu bude recimo SSL82B,onda ćeš morati prvo u box ubaciti zadnji SSL pa tek onda i novije imidže.
      Budući da u pitanju nisi naveo podatke o vrsti resivera(original ili clon),vrsti sim kartice u boxu(Japhar,Sim2.01,Estar..) imaj u vidu da ovisno o navedenom ubacuješ i odgovarajući imidž i SSL.
      Ako ti na displayu bude pisalo recimo nešto kao "no ca found error" ili sl. onda moraš imidž ubaciti pomoću RS kabela i recimo dreamup programa.
      Vujo@1981

The post was edited 1 time, last by camillo12345 ().

• Pozdrav Camillo, odradio sam po uputima i na didpleju stoji adresa, ispod nje pise STOP.
      Ubacio adresu i evo sta se pojavilo:

If you see this, your Dreambox didn't boot the Linux kernel. Unless you interrupted the boot process, this usually means that your Dreambox doesn't have a valid operating system installed.
      Don't worry! It's not a problem. You can just flash a new version and everything will be fine!
      Otherwise, you can boot from network or USB.
      If you're about to give up, you might get help at the Dream Multimedia Support board!
      You can download the current flash content, but please don't expect to be able to flash it back. It's merely a debugging featur...
    • Ok,fino.Sad samo trebaš flashovati odgovarajući imidž.
      Spremi neki noviji imidž po želji na svoje računalo i ako je u zip formatu moraš ga prvo raspakovati prije ubacivanja.
      Zatim na toj početnoj stranici koju si dobio,na dnu imaš opciju "Firmware upgrade",odabereš tu opciju pa opcija "search ili naški "Pretraži"
      Nakon toga odabereš svoj imidž sa lokacije gdje si ga spremio na kompu "Desk" ili "Download".
      No prije svega bitno za tebe je da znaš koji resiver imaš i koju sim kartu u njemu kako bi mogao ubaciti odgovarajući imidž.
      Napiši nam fino ovdje u svom odgovoru je li se radi o clon ili original resiveru,ako je clon onda koju sim kartu imaš (Sim 2,01,Estar ili noviju Japhar).SSL koji imaš obično stoji na displayu sa IP adresom.
      Ako iz nekog razloga nemaš "SSL" na prednjem zaslonu onda to možeš saznati i preko telneta na ovaj način:
      1. Logiranjem sa Telnetom na DreamBox (koristi neki program kao "Putty telnet,Total commander ili pak E2 DCC);
      2. Upišite ipkg list | grep secondstage
      3. Po unosu dobijemo ovu sliku na kojoj piše koji je bootloader u DreamBox-u

Na osnovu tih podataka recimo ako imaš clon box i Sm 2.01 karticu u njemu onda bi trebao ubaciti zadnji SSL84D preko web browsera pa onda i neki noviji imidž koji je u sekciji "DM800HD SE CLON-Sim2.01 SSL84D".
      Vujo@1981
    • flash vml linux cz... tako nesto je na displeju, inace je klon sa ferarijem bi trebalo biti...
      kada upisem IP adresu i zatrazim je, kaze da ne moze pronaci tu stranicu, padam na prvom koraku.
      Sada sam nesto primetio da iz DM ide samo jedan kabl, internet, iz modema u DM i nasao sam stari kabl kojim sam nekada ubacivao kljuceve i menjao softvere, isao je iz racunara u risiver, ali je prikljucak preveliki za DM. Ne treba li tu biti jos jedan kabl koji bi mi povezivao risiver i DM, kao sto se nekad radilo.
    • Pozdrav!Upiši preko browsera zadnju adresu dreamboxa koju si koristio kad si vidio onu poruku:(If you see this your box didn't boot Linux kernel).To možeš vidjeti informacije o SSL koji je trenutno u receiveru kao i koji je SIM u pitanju.(To znači da Dream je spojen na LAN tako da ne shvaćam onaj dio koji spominješ za kablove.) U odnosu koji image želiš staviti ide i odgovarajući SSL.Nekada se i meni u danima davnih početaka igre s ponekim klon boxom znalo događati da iako sam stavio odgovarajući SSL pa tek onda odgovarajući image jednostavno nije prošao boot...Moguće je da kad upišeš IP od Dreama više ne dobiješ pristup boxu.Ako je na ruteru uključen DHCP to znači da ruter sam dodjeljuje IP adrese spojenim uređajima na LAN-u.Zato prvo nam reci koji IP boxa dobijaš na dispeyu kad pokreneš recovery mode boxa???
    • Kad kucaš taj IP u browser nakon što naravno staviš box u "recovery mode" jel pokaže stranicu sa porukom If you see this your Dream dosen't have valid OS installed...Ako da onda nam možeš reći koji je SSL trenutno u boxu i koji je sim u pitanju...Bez toga svi nagađamo...Ako ne izbaci ništa onda browser zeza stvar...Ja napravim reset postavki browsera i to u principu nakon što opet startam preglednik otkloni problem...
    • Jesi li slučajno resetovao svoj resiver na tvorničke postavke?
      Uštekaj mrežni kabel od dreamboxa u drugi port iza routera i odradi restart routera.
      Nakon toga upali dreambox i pusti ga nek startuje normalno.
      Otvori na laptopu ili kompu neki free mrežni program i pogledaj koje sve uređaje imaš na mreži.
      Probaj se spojiti na total commander sa zadnjom IP adresom koja je radila ok na resiveru.
      Vujo@1981
    • Klikneš na zip fajl desnom tipkom od miša i u pdajućem meniju odabereš opciju "extract here" ili "extract na željenu lokaciju".
      Najednostavnije,skini fajl na desktop i odaberi "extract here".
      Kad to odradiš ideš ovako:
      -u web browser opet IP od resivera;
      -u početnoj stranici na dnu ideš na opciju "Firmware upgrade";
      -onda klikneš na "pretraži" i odabereš taj prethodno raspakovani SSL fajl sa desktopa;
      -klikneš na "Flash"
      Vujo@1981