koji image za DM800 HD PVR?

• koji image za DM800 HD PVR?

Molim za pomoć,
      imam 11 godina star Dbox DM800 HD PVR sa Enigma verzijom od 08.10.2008. te image-om otprilike istog datuma ( CCcam V.1.2 ).
      Sve vrijeme ništa nisam dirao na njemu. Sad bih pokušao preći na Oscam i shvatio da to ne mogu sa ovim imageom.

1.Tjedan dana pokušavam napraviti backup mog imagea nfi filea( u slučaju da se nešto dogodi da ga mogu vratiti ). Još nisam uspio naći način ili program kojim bih to napravio na PC.Koji god sam pokušao plugin instalirati na Dream pa backup napraviti na HDD niti jedan nisam uspio ( uvijek nešto fali ili izbacuje Error ).
      2. Pronašao sam da za moj Dream odgovaraju : gemini2-500-dm800-20100429212229.nfi ili newnigma2-stable-dm800-v4.0
      Valjda će imati OSCAm u sebi ili način kako ga ubaciti.
      Da li mi netko može to potvrditi, te čime da to ubacim (Flashwizardom ili preko dugmeta za isključivanje i IP adrese koju tako dobijem)?
      Unaprijed hvala
    • Ne treba ti ful bekap tog image jer je to zastarelo i zasta ce ti.
      Prvo sto trebas to je izvaditi te cccam linije, ako su ok tj ako preko toga radi.
      Zatim trebas snimiti slike ako nista slikati ekrane kako ti je podesen disq ili motor ili sta vec to da imas za nov image.
      Onda ide portaga za novim image pa da utvrdis koji ti je sim itd itd da bi klone image za njega skidao
      To je izuzetno jedan od najslabijh risivera sto se tice ram i memorije tako da ce tu bas tesko ici ali ima image da se nadje i ubaci
      zatim flash expander obavezno jer sve dto kasnije budes dodavao nece moci stati na 5-10 mb kada sama instalacija zauzme 50 mb.

Instalaciju novog image vrsis preko web strane.
      Sad nisi napomenuo je li original dm800 ili clone

za clone 800 HD pvr imas ovde

linuxsat-support.com/board/123-dm800-hd-clone-images/
      ili
      sat-universe.com/forumdisplay.php?f=375
      ili
      satvenus.com/forums/1203-Dreambox-HD-Clone-Images

The post was edited 4 times, last by garfild ().

• Puno hvala na brzom odgovoru.
      I mam file CCcam.cfg i preko njega rade španjolci, poljaci, nizozemci etc. Zbog Sky de i Max Tv-a bih prešao na OSCAM ( imam pripremljene OSCAM linije ).
      Dbox bi trebao biti original. Ovo su podaci koje sam skinuo preko one web stranice <:
      Device serial number >. 21744, built 2008/09/12; Dreambox Second Stage Loader Build #62,
      Flash expander sam već ubacio.
      Da li neki od ovih imagea koje sam skinuo i gore naveo odgovara ( skidao sam za original DM800 HD PVR ).
      Oprosti na neznanju ali što je sim i kako ga naći?
      Još jednom hvala
    • prvo je najvažnije da li je Dreambox original ili clone, po tome tražiš odgovarajući SSL i image

kod starih clonova možda trebaš mijenjati i SIM karticu

The post was edited 1 time, last by dxdy ().

• GoranFZNEW wrote:

Dbox bi trebao biti original. Ovo su podaci koje sam skinuo preko one web stranice <:

Device serial number >. 21744, built 2008/09/12; Dreambox Second Stage Loader Build #62,
      Flash expander sam već ubacio.
      Da li neki od ovih imagea koje sam skinuo i gore naveo odgovara ( skidao sam za original DM800 HD PVR ).
      Oprosti na neznanju ali što je sim i kako ga naći?
      Još jednom hvala
      znači ako si 100% siguran možeš staviti newnigma2, barem iz mojeg davnog iskustva sa originalom Dreamboxa mi se taj činio najboljim...

samo moraš vidjeti koji SSL trebaš prije staviti za taj image.

edit:
      evo ovdje sve piše board.newnigma2.to/wbb4/wsif/i…ma2-stable-DM800-v4-0-18/
      secondstage: 84
    • Puno hvala svima na pomoći.
      U attachu su podaci mog Dreama. Ispod ima naljepnicu sa istim podacima i onu Dreambox koja se presijava.
      Uputstva su u knjižici od 100 stranica na njemačkom i engleskom jeziku. Kupio sam ga prije 11 godina pa se nadam da je original.
      Da pokušam po redu odgovoriti na vaša pitanja i sugestije. Sim kartice nemam niti sam ikada imao ( slot je prazan).
      Negdje sam pročitao da newnigma2-stable-dm800-v4.0 automatski podiže SSL. U međuvremenu sam skinuo secondstage-dm800-84.nfi (veličina 148 KB ).
      Da li ide sa ovim imageom koji sam naveo ili moram skinuti ovaj koji ste mi vi sugerirali ( v4-0-18 ). Koliko vidim taj se uglavnom povezuje sa SE modelima.
      Ako sam dobro razumio i jedan i drugi se ubacuju preko browsera i dugmeta on/off na dreamu? I konačno: što su picconi, čemu služe i kako naći one koji mi trebaju?
      Našao sam na linku koji ste mi naveli da moram najprije instalirati piccone na USB.
      U ovih 11 godina ništa nisam ubacivao u Dream jer nije bilo potrebe. Sve je funkcioniralo preko CCcam.cfg file-a.
      E sad moram učiti iz početka.
      Hvala svima na strpljenju i volji da pomognu.
      Images
      • Dream podaci.jpg

28.99 kB, 961×215, viewed 15 times
    • New

Nije bilo problema. Uspio sam staviti SSL 84 i newnigma 2 stable dm800 v4.0.18 i dream radi.
      Samo što sad moj CCcam.cfg file više ne radi. Pretpostavljam zato jer je sad unutra verzija CCcam 2.3.0 ( umjesto stare V1.2 )pa sad vidim samo free programe.
      Na žalost nisam dobio ono što sam trebao a to su OSCAM linije koje bih mogao zamjeniti svojima.
      Preko CCcam to Oscam convertera sam pretvorio file-ve i kad sam ih FileZilom pokušao ubaciti u ''var'' - iznenađenje.
      U var-u opće nema podfoldera ni file-ova koji počinju sa ''O'' pa tako niti jednog oscam file-a. Potpuno isto kao na starom image-u od 2008.g.
      Ima li tu kakve pomoći ili ima neki drugi image koji u sebi već ima OSCAM file-ove umjesto kojih bih mogao ubaciti svoje.
      GoranFZNEW
    • New

ne stavljaju se tu oscam configuracioni fajlovi.
      sa tim konverterom mozes samo konvertovati oscam server ali treba ti još podesiš oscam.conf i oscam.user da podesis da bi oscam radio.

putanje do skripti za neke vaznije image imaš na slici akadaotvoriš skriptu ona ti kaze gde ide bin fajp agde cfg fajlovi

Takodje tu ga 800 pwr moras da trazis oe 1.6 oscam
      jer 2.0 nece raditi.

javi se na pm ako zapnes i posle ove slike.
      pa cu te uputitina ipk oscam za newnigmu 2

ili trazi po netu oscam emu 11537 all image.ipk
    • New

Rekao sam gore
      enigma2-softcams-oscam-all-images_11.532-emu-r797-arm+mips_all.ipk

Taj ipk oscam će ti sam prepoznati tvoj image i oe i instalirati ga, kada odradi instalaciju treba samo config fajlove preko ftp kopirati na putanju etc/tuxbox/config i zameniti vec postojeće a najvazniji je oscam.server tu su linije, potom restart cam ili restart risivera.