CATV Elektronic - riječka kabelska televizija

• Najvjerojatnije se radi o analognom signalu.
      Standard za digitalnu kabelsku je dvb-c i da bi njega primao trebaš imati posebni prijemnik ili tv za ugrađenim dvb-c tunerom.
      Ovi prijemnici koje si spomenuo jesu digitalni dvb-t (mpeg2 i mpeg4) prijemnici i ne mogu dekodirati dvb-c signal, niti primati analogni signal.

Ako kabelski operator propušta digitalne kanale s nacionalnom koncesijom u izvornom obliku, znači dvb-t signal

(Bnet u istočnom dijelu grada to radi s K28 ) onda bi se njihov sadržaj mogao snimati s prijemnicima koje si spomenuo, ali i s onima
      jeftinijima koji podržavaju samo mpeg2, naravno ako imaju PVR opciju.
      [s][/s]Toroidal T90, Tv-Max 110,
      MaxTv-Sat, Vip duo/kabel, VipSat
    • Pozz ljudi ! Ovako imam pitanje za korisnike catv riječke kabelske... Dečko i ja smo u podstanarima, pa smo si htjeli staviti flat net naravno i vijdeli smo da ga catv nudi za 80 kuna, sto stvarno nije skupo, a tv i net za 100, tako da smo se na kraju odlucili za tv i net... ali problem je, što oni nemaju broj na netu, da ih nazovemo, nemaju ni mail, to jest brojeva ima, ali kad nazovem ili mi se javi netko tko nema veze sa catv-om ili je broj ugasen, pa bi vas pitala, vas korisnike, ako znate broj koji je dobar ? :D hvala puno !
    • CATV je sada El-Kom MBI i povisili su brzinu interneta na 10 Mbps, što, ako radi kako treba je čak bolje nego što doma imamo od T-Coma. Maknuli su njemački RTL u analogiji i stavili na toj frekvenciji HRT3. Prijem na mojoj CRT telci je nekada čak niti u boji. Rete4 su isto maknuli analogno. Na digitaliji su konačno stavili Talijane i za to ih stvarno moram pohvaliti. Jedini problem je što neke kanale izgleda da puštaju s analognom slikom konvertiranom u DVB-T. I letterboxaju Mediaset i Animal planet i rašire na 16:9... Analogno nema nekog pomaka. Slika na Rai Uno je ja mislim gora nego što je bila zemaljski s Monte Neroneta ili Vende na VHF-u u doba analogije. Baš sam htio postaviti VHF antenu za Rai Mux s Monte Vende ali sam otkrio da na kabelskoj imaju i Rai Gulp, Rai Scuola, Rai Storia i Rai Sport uz ove ostale. I možete slobodno odjaviti kabelsku i imat ćete svejedno signal iz utičnice. Sad je vrijedno toga kad su na digitaliju pustili 65 kanala...od kojih je jedan HKR (Majko mila!!). Tko želi gledati Talijane, a ne zanimaju ga lokalci ako ima CATV kabelsku može na DVB-T naći njih. Rai 1,2,3 i News24 su na K26 ako koga zanima. Jedino što ih nekada kodiraju. Evo, pa tko je zainteresiran neka proba. I analogno kodiranje se može poništiti djelomično sa SECAM L telkom sa kabelskim tunerom. Ali će slika u negativu biti i za zvuk će trebati neki SDR. Idealno bi bilo dekodirati u PAL L sistemu i razdvojiti boju (nije u negativu) i svjetlinu pa svjetlinu u negativ pretvoriti.