CATV Elektronic - riječka kabelska televizija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• CATV Elektronic - riječka kabelska televizija

Htio bih da se jave korisnici rije?ke kabelske televizije i iznesu svoje komentare. Ja sam pretplatnik od 1996. i sve u svemu nisam posebno zadovoljan. No kako mi je stan okrenut na sjeverozapad nema šanse da si postavim vlastitu satelitsku tako da nemam izbora.

Jedna od stvari koje mi smetaju ve? godinama jest slab prijem HRT2. Slika je dosta lošija nego da imam vlastitu antenu na balkonu (ina?e osim u Rijeci imam i još jedno prebivalište blizu Crikvenice gdje imam obi?nu antenu i satelitsku tako da mogu usporediti). Teletekst se na drugom ne može ni ?itati a i na prvom je dosta nestabilan pa zna dosta slova faliti. Ina?e na svim drugim kanalima je signal OK i teletekst se normalno ?ita tako da valjda nije greška do televizora.
      Slijede?a stvar su talijanski kanali. Ve? sam otvorio topic gdje sam pitao da li bi mogli dekodirati ono što Rai i Mediaset kodiraju, odnosno znam da su to jedno vrijeme i ?inili. Ali ve? nekoliko dana ima velikih problema s Mediasetom, slika jako zapinje i nestaje, ju?er nisam uspio odgledati emisiju o Serie A jer slike nije bilo. Pa prije nego ih napadnem samo recite je li možda bilo problema na satelitu s tim kanalima ili je to do njih?
      Sportska ponuda je svedena na DSF i RaiSport. Naime Eurosport su maknuli tko zna zašto ali kakav je da je dobro ga je imati.
      ?udna je stvar da tijekom tjedna na jednoj od frekvencija daju neki Extreme Sports a preko vikenda na istom kanalu švicarski TSI2. Nije li on ina?e kodiran, otkud sad to?
      Kanali su podijeljeni u dva paketa, glavni i dodatni, svaki sa posebnom cijenom, me?utim ve? godinama pla?am samo osnovni paket a gledam sve. Valjda još nisu riješili kako sprije?iti gledanje ovih drugih bez pla?anja.
      Ina?e od 1.10. je kabelska poskupila pa me baš zanima što ?e nam dati za tih više para. Usput da spomenem da CATV Elektronic nema ni svoj website ni e-mail adresu tako da ih možete kontaktirati samo telefonom gdje se obi?no javi tajnica koja nije upu?ena u tehni?ka pitanja i pita ime i prezime, adresu, broj stana, broj telefona itd. "Majstori" se onda jave naravno ujutro dok sam na poslu i baš ne mogu raspravljati s njima u to vrijeme.
      Opticum x405p
      Astra 1, Hotbird

The post was edited 1 time, last by river ().

• Do ni?im najavljenog poboljšanja slike na svim kanalima je došlo prije kakvih 10-11 mjeseca i od onda, po starom obi?aju, sve polako slabi i rikava. Nova tv nije nikada puštena u kabel sa stereo zvukom, kvaliteta varira po zgradama i kvartovima (valjda se škrtari na poja?alima), VH-1 je na Krnjevu besprijekoran, na Turni?u katastrofa, itd. Meni osobno HRT 2 nije toliko loš, teletekst se može ?itati. DVB-T signal sa U?ke je za njih znansrvena fantastika.Izbor kanala je posebna pri?a, imamo krasan FTA Rai Sport sa tre?erazrednim ligama u bo?anju i sli?nim sportovima, TSI 2 (drugi program švicarske državne televizije) koji je kodiran (!!!) dakle to sme?e gledamo nelegalno, RTCG ( o ovom kanalu ne treba trošiti rije?i)... CMC se preuzima iz Seemora, dakle mogu se zamijeniti Rai Sport sa Eurosportom 1/2 i nizozemski NGC (kojeg vjerojatno nelegalno gledamo) sa NGC sa hrvatskim titlovima. Kanal Ri je svakim danom sve slabiji, ponekad uleti bezvezni Extreme Sports Channel (tako?er FTA). A besplatnih puno kvalitetnijih kanala za preuzimanja koliko ho?eš.Izgleda da je stvar u mentalnom sklopu osobe koja odlu?uje što ?e se gledati. To da nemaju mail ili web site govori o transparentnosti firme. A to da moraš navesti JMBG prije nego ti išta glupa tajnica ("prenest ?u tehni?arima") odgovori,ne?u komentirati.Za danas je najavljeno nekakvo programsko poja?anje,baš me zanima...
    • Prije 6-7 godina je CATV imao redovitu emisiju na lokalnom Radiju Svid, tada je gazda najavljivao velike projekte, "uskoro ?ete imati i jeftin Internet preko kablovske" itd. Kad su najavili da ?e puštati kodirane kanale u kabelsku i da ?e gledati samo oni koji pla?aju on je na pitanje "kako mislite uklju?iti one koji pla?aju a isklju?iti one druge" samo zna?ajno rekao "imamo mi na?ina, uvjerit ?ete se". Da, pa su pred dvije godine isklju?ili cijelu jednu zgradu s kabelske jer jedan stanar u zgradi nije pla?ao. Dospjelo i u novine. :smilie89:

Hajde da vidimo te navodne novosti, nisam veliki optimist. Moja oklada je na Vox - nešti kanala. :smilie91:
      Opticum x405p
      Astra 1, Hotbird
    • Meni se Hrt 1 i 2 relativno ok vide i txt je u redu,ali na Hrt Plusu nema šanse za txt,slika je na pola kanala u najmanju ruku ?udna,zvuk takodjer negdje stereo,negdje mono pa se onda uklju?i odjednom stereo....!Eurosport što su skinuli im je strašan potez,to je još jedino donekle valjalo.Meni nije frka jer imam sat tv,ali ostali susjedi u zgradi su svi ludi zbog toga.Osim svega toga jos uvijek nemam mogucnosti za uzeti HBO,nemam ni RTS,ni TSI 2 ni jos par programa sto sam cuo da zapadni dio grada ima(ja sam na Krimeji).Prema tome ko ima sat tv neka slobodno otkaze ovim lopovima pretplatu i lijepo uzme dvb-t prijemnik za nase kanale,a strane sa satelita i sve ok!

Pozdrav
      Šta te ne uništi te ojača !!!!

DM 800(Clone),Triax 90 cm,LNB(0,1db Diavolo),STRONG SRT DM 2100
    • Meni je hrt2 katastrofa slika je užas a teletekst se ni ne vidi, što se ti?e tsi2 kanala definitivno ga daju nelegalno, jedino za pohvaliti je start MTV Adrie a sve ostalo ukratko je katastrofa,ako neko pla?a mjese?no odre?enu cjenu za glupe Njema?ke kanale koje može gledati i na bilo kakvom analognom recieveru (cjela investicija, antena + reciever analogni 200 kun) onda se gospoda sa CA TV trebaju upitati dali je krajnje vrijeme da se nešto napravi na bolje. Recimo samo da besplatnih kanala boljih od ovih koje nam oni daju i to vrlo dobro napla?uju ima zapoludit ali kao što kolega prije re?e ?inimi se da mentalni sklop osobe koja pušta ove kanale koje trenutno gledamo, nije baš ok.
      Zato gospodo iz CA TV-a bilo bi vrijeme da se nešto pomakne na bolje jer ja mislim da ovo nema smisla.
      DM 800 HD
      DM 500 s
      SS2

• ja nemam kabelsku televiziju ali sam bio kod prijatelja u zgradama i vidio šta oni imaju i ostao sam šokiran jer ono šta traže da se pla?a je sramota, kabelska televizija na Srdo?ima je vjerojatno najgora u Rijeci jer ipak mislim da je na Turni?u malo bolja iako je i ona totalno nezadovoljavaju?a po meni i neprori?em im dugu budu?nost a ono što je mene najviše šokiralo je da kad sam prije godinu dana na Turni?u kod starog gledao ponudu kanala primjetio sam da kodiraju srpski RTS i mislim da i crnogorsku RTCG isto kodiraju i traže od stanara da ta dva kanala dodatno pla?aju e pa sad ja vas pitam kako je mogu?e da netko ova dva kanala koji emitiraju nekodirano na satelitu hotbird kodira u kabelskim sistemima i traži od stanara da ih pla?aju?????? neradi li se tu o kriminalu????? daj bože da taj CATV što prije propadne a ljudi da se opamete i da kupe sebi satelitske antene i ove da od**** za sva vremena.

The post was edited 1 time, last by FELIX ().

• Sje?am se te emisije na Svidu.Mislim da sam svojedobno imao prilike razgovarati s doti?nim "direktorom".Rije? je o osobi izvan vremena i prostora što se ti?e ove branše.Što se ti?e novih kanala,evo nam skoro 5.10. a kanali su još "u montaži" (obožavam taj njihov izraz) :smilie89: Ne znam kako ih nije sram (uz DCM koji nije bajan,ali ima kakvu-takvu programsku ponudu) uvaljivati nam C kategoriju FTA kanala tipa Rai Sport. Da ne pišem samo kritike bez prijedloga, evo par nasumi?nih prijedloga za mogu?e FTA kanale: MBC 1,2,3,4, One TV (ameri?ke serije i zabavni programi,sve na engleskom), Horror Channel, pa kvragu može i OBN,Prva TV, itd. Kad je rije? o ponudi koja se može dodatno platiti moram spomenuti BBC Prime kojeg valjda jedini nemamo u Ex YU. Postoji i razlika izme?u programske ponude u razli?itim dijelovima grada. Znam da je na Vežici (nakon što su to za Zapad ukinuli :smilie87:) i dalje u pono?/01 umjesti MTV-a išao Private Gold par sati. Slika na MTV Adria je katastrofalna,titlovi (osim što su nevidljivi) nemaju veze s tajmingom emisije,itd. Sve mi se ?ini da mi ovdje lajemo u prazno jer njih boli k... za želje korisnika,važno je da uplatnica stigne na vrijeme.
    • Poruku izvorno napisao Jack Bauer
      . Sve mi se ?ini da mi ovdje lajemo u prazno jer njih boli k... za želje korisnika,važno je da uplatnica stigne na vrijeme.

razgovaraju?i sa ljudima ?ini mi se da ?e im te uplatnice uskoro prestati stizati jer su ljudi ogor?eni sa ovom ponudom i njihovim ponašanjem. evo da vam ispri?am kako njihovi djelatnici pokušavaju zastrašiti ljude da im pla?aju.......... prije par mjeseci jedan djelatnik CATV-a je došao kod jednog mog poznanika i pitao ga dali ?e pla?ati kabelsku tv a nakon šta mu je ovaj odgovorio da ne?e jer namjerava kupiti sebi satelitski resiver i tanjur doti?ni djelatnik mu je rekao da to ne?e i?i samo tako jer u hrvatskoj se priprema zakon da se ne?e smjeti stavljati tanjuri po fasadama na zgradama kao šta je to i slu?aj u nekim zemljama evropske unije, moj susjed mu je odgovorio da ?e puknut tanjur na balkon i zatvorio mu vrata pred nosom tako da je taj djelatnik CATV-a ostao doslovno p*****. :smilie90: :smilie90: :smilie90:

The post was edited 1 time, last by FELIX ().

• Sve je uredu, neka oni uredno napla?uju ali trebaju se samo zapitati što napla?uju. Definitivno, ako se što skoro ne riješi i to u vrlo kratkom vremenu i ja prestajem pla?ati ovo sme?e, jer je doista sme?e.
      Ljutime što oni nemaju ni mail ni koji ku**c da im se ja malo natovarim na vrat.
      POZDRAV
      DM 800 HD
      DM 500 s
      SS2

• Eto, nisam znao da jedan te isti koncesionar u razli?itim dijelovima grada daje razli?ite kanale. Briljantno! :smilie91:

Krenule i nove cijene ali je "dodatni paket" i dalje nekodiran. Tko ?e ga onda pla?ati kad ga ve? ionako gleda? Stvarno su pali s Marsa. :smilie89:
      Opticum x405p
      Astra 1, Hotbird
    • catv elektronik

Dobro da si na?eo RIVER ovu temu, jer je i kod mene ista situacija sa tzv. kabelskom TV... Ina?e, ve? im više mjeseci ne pla?am pretplatu za te super kanale što nude. No, na sre?u ili žaslost imao sam priliku sresti se sa majstorom za moj dio grada i gle ?uda on se za?udio što ljudi uop?e zovu da im se neki tv program stavi li makne jer to je to (?itaj: ako je priklju?ena kabelska u zgradu) Da ne povjeruješ, i tako namjerno ljude drže u zabludi da ?e majstor navratiti a prije ?e BIN LADEN do?i u Rijeku nego oni....
      Nytrobox NB 6000 Hd combo/ Wavefrontier T 90
    • Imaju oni e-mail,jedanput ih ja pitao u vezi hbo-a kad mi ga misle ponuditi ,a ono odgovorili ovako

Štovani ,

za sve informacije za program HBO obratite se na tel. 506 757 .Naše uredovno vrijeme radnim danom od 8 - 20 sati , subotom 9 - 14 sati. Sve ostalo automatska tajnica.

Zahvaljujemo

Prestrašno,za one koji ih misle kontaktirati e-mail adresa im je
      elektronic.catv@ri.htnet.hr

Pozdrav
      Šta te ne uništi te ojača !!!!

DM 800(Clone),Triax 90 cm,LNB(0,1db Diavolo),STRONG SRT DM 2100
    • catv elektronik

Tako i moj kum mi se požali pa ovi iz kabelske nikako da do?u zovem ih skoro svaki tjedan barem dva puta, ho?u gledati ovo i on...a ja mu kažem samo ti zovi i nadaj se,ha ha ha!

Kao za Eurosport moraju pla?ati naknadu??!! a ja kažem pa bolje i to nego TV Montenegro (obzriom na ponudu još je me?u najboljim kanalima) i sli?ni programi! Jer ovako ne vidim ništa, a neki put kada bih i pogledao neku emisiju grmi, sijeva pa opet ne vidim..
      Nytrobox NB 6000 Hd combo/ Wavefrontier T 90
    • Baš krasno, zna?i imaju e-mail koji im služi da na bilo kakvo pitanje odgovore sa: "Nazovite nas na ....pa vam ni onda ne?emo znati ništa re?i jer ?e se javiti tajnica ("može kaf'ca,šefe?") i pitati vas DNK uzorak prije nego pitanje proslijedi "tehni?arima".Užas. Sje?am se ,kad sam se svojevremeno žalio na lošu kvalitetu slike TV 1000 (laka mu zemlja),da su dvojica "tehni?ara" upala u moj dnevni boravak,zgrabili daljinski od TV-a i htjeli "naštimati" sliku (jer sam ja kao idiot i problem je u tome što si ne znam namjestiti kanal kako treba :smilie86:).Uglavnom,nakon što sam ih obasuo uvredama i postavio još pitanja na koje nisu znali odgovor,pokupili su se. Vjerujem da i vi sa foruma imate sli?nih iskustava, pa podijelite....
    • Poruku izvorno napisao Jack Bauer
      Baš krasno, zna?i imaju e-mail koji im služi da na bilo kakvo pitanje odgovore sa: "Nazovite nas na ....pa vam ni onda ne?emo znati ništa re?i jer ?e se javiti tajnica ("može kaf'ca,šefe?") i pitati vas DNK uzorak prije nego pitanje proslijedi "tehni?arima".Užas. Sje?am se ,kad sam se svojevremeno žalio na lošu kvalitetu slike TV 1000 (laka mu zemlja),da su dvojica "tehni?ara" upala u moj dnevni boravak,zgrabili daljinski od TV-a i htjeli "naštimati" sliku (jer sam ja kao idiot i problem je u tome što si ne znam namjestiti kanal kako treba :smilie86:).Uglavnom,nakon što sam ih obasuo uvredama i postavio još pitanja na koje nisu znali odgovor,pokupili su se. Vjerujem da i vi sa foruma imate sli?nih iskustava, pa podijelite....

Dijelimo šakom i kapom... :smilie90:

Jedno jutro su došli doma kod mene, bila je sestra i kaže da se na 2. programu ttx jedva ?ita, "majstor" uklju?i neku svoju spravicu i kaže "evo vidite da je signal savršen, vaš televizor ne valja". Nda, a zašto svi drugi kanali imaju dobar signal na mom "neispravnom" televizoru?
      Opticum x405p
      Astra 1, Hotbird
    • Originally posted by deejaysale
      Imaju oni e-mail,jedanput ih ja pitao u vezi hbo-a kad mi ga misle ponuditi ,a ono odgovorili ovako

Štovani ,

za sve informacije za program HBO obratite se na tel. 506 757 .Naše uredovno vrijeme radnim danom od 8 - 20 sati , subotom 9 - 14 sati. Sve ostalo automatska tajnica.

Zahvaljujemo

Prestrašno,za one koji ih misle kontaktirati e-mail adresa im je
      elektronic.catv@ri.htnet.hr

Pozdrav

E prijatelju hvala na mailu sada ?u im se ja natovariti na vrat a zamolio bih i sve ostale neka naprave isto, neka ovo bude naša mala pobuna, šaljite im poštu dok ne odgovore.
      Izvještavam na forum šta su vratili.
      POZDRAV
      DM 800 HD
      DM 500 s
      SS2