Sat-internet testovi @dakiyu & @apokalipso!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sat-internet testovi @dakiyu & @apokalipso!

Kako smo se i dogovorili,ja i @apokalipso smo sproveli u delo mali test za pocetak.

Posto sam pretplatnik planetsky sat-interneta a on "lovac"na free download hteli smo da vidimo da li me "sporazumno"moze uhvatiti.

I verujte moze. :smilie58:

U dogovoreno vreme sam mu na PP rekao sta cu da skidam.Za primer sam uzeo progdvb koji je .exe file i velicine 1.9mb starija verzija.
      On je u sky netu podesio da prima samo .exe preko 1.5mb
      Javio mi je da je spreman i ja sam downloadovao.Za nekoliko sekundi sam imao prvi progdvb medjutim da bih bio siguran bez njegovog znanja sam kliknuo da skinem i jos stariji progdvb...

I zamislite,posle nekoliko sekundi mi je @apokalipso javio da je dobio dva razlicita prog dvb-a!I ne samo to,vec mi je rekao koji mi je IP,proxy i MAC adresa ss2....i sve tacno!

Posto nije imao ispravan MSN resio sam da ga "castim" pa sam skinuo MSN messenger od 9.1mb...i njega je dobio bez problema... :smilie90:

Znaci,ovo funkcionise...u narednom periodu cemo proveriti kako funkcionise veci download,za sada sam prezadovoljan.

Ako sve ispadne u redu sa vecim downloadom onda bi ovo vec mogli da nazovemo sattelite sharing(SS)... :smilie89:

Koliko mi je poznato dosta nas ima placeni sat internet a ne vidim razlog da kada budem skidao neku igricu ili veci program to ne objavimo pa ko hoce neka "peca"...kada smo mogli da jurimo one silne najave sto ne bi izmedju sebe otvorili topic i najavljivali download...

Naravno,svi mi sa placenim internetom bi trebali da sharujemo kako ne bi skidali iste stvari a jedni druge bi mogli da "pecamo"sa dogovorenim najavljenim downloadom...mozda je jos rano ali stvarno ima mogucnosti...trebace i dobra volja.

Tacne parametre i sa cime me je "pecao" ce vam reci @apokalipso sutra...

pozdrav
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED

The post was edited 1 time, last by dakiyu ().

• Kao sto @dakiyu rece SVE OVO RADI. :smilie58:
      Sto se tice programa koji sam koristio, bio je to obicni skynet0899b6 a moze i bilokoja druga verzija. Za one neupucene i koji jos to pokrecu iz ProgDVB-a da im kazem da je to najgore sto mogu jer sam i ja tako jedno vrijeme koristio i vidio da mi pravi punovise gresaka barem na SkyDSL-u na 7.9W gdje brzine znaju ici i do 2MB/s (ne 2Mb/s). Zato jednostavno program pokrenete iz direktorija i sve bude u najboljem redu.
      Link za skynet0899b6 http://www.megaupload.com/?d=3NFE3E5A

A sto se tice satelita bio je to Express AM22 na 53E.
      @dakiyu rece da je u njega signal oko 90% dok je kod mene bio 80% jer koristim DiseqC motor a imam Triax od 95cm.
      Toliko za sad. Ako koga jos nesto interesuje neka pise.
    • Lepo ste to smislili. Svaka cast. Odlicno je kad ima ljudi dobre volje koji su spremni da pomognu ostalima (citaj bez sat interneta) :smilie89:
      Ne kradi. Drzava ne voli konkurenciju !!!
      120 GB HD
      GeForce MX 440

Strong 6126, Echolite TOTAL TV
      Tanjir 1.2 m
      SuperTack DG 120
      LNB Strong 0.3 Db
    • I ja bih volio da se moze ubaciti samo IP adresa onoga koji skida ali za sada to izgleda ne moze.
      Ne znam kako radi onaj SkyGraber jer sam vidio da u njemu ima opcija da se postavi filter za odredjene IP ili MAC adrese ali to jos nisam isprobavao posto sam ga onako bezveze koristio i nisam se bas odusevio posto skoro sve dodje do 99% i stane. A moracemo i to probati pa cemo vam sve javiti.

@PDanebi
      Nema ti jarane IP u rules.txt nikakve veze. Ja sam kojesta isprobavao ali mi je isto skidalo. Ako ti znas da moze burjum pa probaj pa nam javi.
    • Originally posted by apokalipso
      I ja bih volio da se moze ubaciti samo IP adresa onoga koji skida ali za sada to izgleda ne moze.
      Ne znam kako radi onaj SkyGraber jer sam vidio da u njemu ima opcija da se postavi filter za odredjene IP ili MAC adrese ali to jos nisam isprobavao posto sam ga onako bezveze koristio i nisam se bas odusevio posto skoro sve dodje do 99% i stane. A moracemo i to probati pa cemo vam sve javiti.

@PDanebi
      Nema ti jarane IP u rules.txt nikakve veze. Ja sam kojesta isprobavao ali mi je isto skidalo. Ako ti znas da moze burjum pa probaj pa nam javi.

Pa to standardno radi, tome rules.txt i služi. Ja imam na Alice postavljeno dvadesetak IP adresa od usera i skidam samo promet od njih, sve druge ignoriram.
      Možeš postaviti filtere po dolaznoj IP adresi (adresa servera sa kojeg se skida), odredišnoj adresi (kao što ja radim) ili po MAC adresi kartice.
      Isto možeš definirati koje datoteke i koje veli?ine datoteka želiš skidati.

Dakle postaviš nešto poput ovoga:

d IP.adresa.koju.želiš.slušati.u.decimalnom.obliku +ALL

u rules.txt i skidaš sve datoteke koje skida ta IP adresa.

Problem je što razli?ite verzije skyneta imaju razli?itu sintaksu u rules.txt. Kad do?em doma pogledat ?u što to?no piše u mojem i koja je verzija.

GL!

Edit

Sintaksa je ovakva:
      d 123.12.12.123 +[20k-]

a zna?i "skidaj sve datoteke ve?e od 20kB koje idu korisniku s adresom 123.12.12.123", pa probaj tako.

The post was edited 1 time, last by PDanebi ().

• neznam cemu testiranje, pa to radi 100% svi fajlovi koje on skida skinucemo i mi , jedino ce biti problem kod vecih fajlova jer dolazi do pada brzine skidanja pa se jedan mali dio fajla skine preko modema a ne preko satelita, inace zato i nastaju incomplite fajlovi :D neznam kako niste to ranije negdje procitali jer je to jedini nacin da skines nesto preko skyneta - dato neko skine "legalno" , mi ustvari samo snifamo tudji materijal :) .....pozdrav
    • Originally posted by iyowa
      pa se jedan mali dio fajla skine preko modema a ne preko satelita

To bi trebalo da moze da se rijesi pomocu netlimitera ili u krajnjem slucaju
      pomocu nekog routera:smilie17:.
      U sustini trebalo bi samo da se blokira dolazni saobracaj sa interneta za
      fixnu konekciju(Dial-up, isdn, adsl...) i onda bi trebalo sve da stize preko
      satelita.

Inace ne bi bilo lose da pusti par faljova cisto da probamo.
    • Ovako momci...

Davno sam se ludacki bavio sky net-om tako da u zadnjih 6 meseci nemam pojma sta se desava....
      Kada sam odustao (zbog pucanja vecih fajlova) svi koji smo tada diskutovali(pre godinu i po) smo zakljucili da to pucanje ipak nema veze ni sa jacinom signala,ni memorijom,ni jacinom konfiguracije...iz iskustva je kod jednog bilo ovako a kod drugog onako...jedina realna opcija je bila kolicina podataka koju nas komp i ss2 moze da primi...zato je uvek bilo bolje kada smo smanjivali ekstenzije koje zelimo da primamo a i nocu kada je mnogo manje usera od kojih smo "krali"!

Tom logikom sam krenuo u ovaj test...poenta je da @apokalipso izdvoji SAMO mene kao usera i nadam se da mu nijedan veci fajl onda nece puci!
      Da li ce da me izdvoji MAC adresom ili necim drugim to treba otkriti.
      Licno mislim da bi me najbolje izdvojio ako prethodno javim da cu skidati recimo rar fajl velicine 576mb!On stavi da "peca" samo rarove od 575-580mb i to je to.Videcemo.

Inace,odavno sam napomenuo da nisam heavy downloader i ne skidam sve i svasta tako da mi planetsky internet izuzetno odgovara.Problem je sto je skup danju a nocu od 1h-5h me 1GB izadje od 3$-11$ u zavisnosti od brzine kojom zelim da downloadujem(128k-5000k).NEMA nikakvog smanjivanja brzine(kako neko rece) i izuzetno sam zadovoljan a odstupanja brzine su do 10% najvise mada to zavisi i od drugih stvari.

Obzirom da svi mi ovde koristimo 80% istih programa pala mi je na pamet ideja da lepo mi koji imamo placeni sat-net najavimo kada cemo skinuti nesto pa kome treba i ko je u mogucnosti neka "peca".Meni licno nije tesko da objavim a placam ga svakako(i placacu do kraja zivota sat-internet) pa ko voli neka izvoli.Pomislio sam da bi to moglo pomoci i nama sa placenim sat-net-om jer ako bi to zazivelo zasto bih ja platio da skinem novi windows kada je vec neko najavio kada ce ga skinuti?I obrnuto takodje...sattelite sharing...poenta je samo da budemo sigurni da fajlovi nece pucati i to je u stavri ono sto zelim da isprobam.
      Da li ce posle biti raspolozenih za SS ostaje da se vidi...
      ;)

Zato bih zamolio pojedince da izbegnu komentare tipa "pa hvala bogu da to moze" jer izuzetno dobro znam sta moze a sta ne i siguran sam da bi ovo ako uspe mnogima moglo da bude od pomoci...setite se samo "jao,gde su najave,koji je rar pasvord,fali mi jedan fajl" i.t.d...to bi mozda sa ovim moglo da se izbegne ako bude dobre volje ali i vremena...

Istina,nisam od usera koji se ubijaju od downloada a znam dosta njih koji uplacuju raznorazne flat pakete tako da ce biti potrebno da se i oni prikljuce ali o tom potom...pravila za SS bi mogla biti ista kao i za CS...videcemo.

I ne,naravno nisam izmislio toplu vodu sa ovim vec samo nigde nisam nasao da je to neko probao...zahvaljujem i @apokalipsu na trudu.Nastavak sledi...moram da se dogovorim sa @apokalipsom da skinem nesto oko 300MB pa cemo posle na 1GB...a ne znam sta,sve imam... :smilie58:
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED