Sat-internet testovi @dakiyu & @apokalipso!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Originally posted by iyowa
      neznam cemu testiranje, pa to radi 100% svi fajlovi koje on skida skinucemo i mi , jedino ce biti problem kod vecih fajlova jer dolazi do pada brzine skidanja pa se jedan mali dio fajla skine preko modema a ne preko satelita, inace zato i nastaju incomplite fajlovi :D neznam kako niste to ranije negdje procitali jer je to jedini nacin da skines nesto preko skyneta - dato neko skine "legalno" , mi ustvari samo snifamo tudji materijal :) .....pozdrav

Je li prijatelju...a da li bi ti znacilo da dok citas ovaj forum procitas recimo da cu veceras skidati novi linux na 6cd-ova(ili slicno) a da si siguran da ti nece puci?Ili bi ti ipak da ih cekas negde par godina?

A ako incomplite nastaje kada "mali deo"stigne preko modema kako sam ja onda 50 puta skinuo fajlove po 1GB a par puta i po 3GB?

Drago mi je da si otkrio da cete skinuti sve sto i ja OSIM... :smilie58: :smilie58:

I OSIM sto bi mogli da imate najavu za kojom ste znali da panicno tragate
      ... :smilie58:

U pravu si,nismo to nigde procitali vec smo isprobali mesecima...

Zamolio bih te ako ne mozes pomoci,da ne odmazes znanjem...;)

;)
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Originally posted by dakiyu
      Tom logikom sam krenuo u ovaj test...poenta je da @apokalipso izdvoji SAMO mene kao usera i nadam se da mu nijedan veci fajl onda nece puci!
      Da li ce da me izdvoji MAC adresom ili necim drugim to treba otkriti.
      Licno mislim da bi me najbolje izdvojio ako prethodno javim da cu skidati recimo rar fajl velicine 576mb!On stavi da "peca" samo rarove od 575-580mb i to je to.Videcemo.

Pogledaj moj prethodni post kako to kod mene radi. A filtriranje može biti i druga?ije:
      M - mac
      m - lower case mac
      D - destination addr hex
      d - destination addr dec
      S - source addr hex
      s - source addr dec
      pa odaberi koje ti odgovara.
    • @pepsi

- Obriši sve iz rules.txt
      - Napiši liniju za svakog korisnika koji ho?eš slušati.

npr.
      d 123.12.12.123 +[20k-]
      d 123.12.12.223 +[20k-]
      d 123.12.12.323 +[20k-]

- Makni pluseve u skynetu kod odabira datoteka za skidanje (tipka G).
      Sad ?e ti skidati sav promet ve?i od 20kB za ta tri korisnika. Pogledaj prethodni post ako ho?eš filtere po MACu ili po adresi sa koje skida.

Jurim. Po?inje viiiikend! :smilie58:
    • - Makni pluseve u skynetu kod odabira datoteka za skidanje (tipka G).
      Sad ?e ti skidati sav promet ve?i od 20kB za ta tri korisnika. Pogledaj prethodni post ako ho?eš filtere po MACu ili po adresi sa koje skida.

@PDanebi
      Po ovome znaci ne bi trebao nijednu ekstenziju oznacit i neodredit ni najmanju ni najvecu velicinu a ono bi meni skidalo samo od datog korisnika kojeg sam stavio u rules.txt. Jesam li te dobro skontao?
      Imas i mail od mene.

@dakiyu
      Hajde ako hoces da veceras ponovo probamo ali sada sa vecim file-ovima i sa ovim rules-om sto @PDanebi predlaze.

Evo jos jedan link za jos jednu verziju SkyNet-a
      http://www.megaupload.com/?d=VG8YWQMA

The post was edited 1 time, last by apokalipso ().

• @pdanebi...Ok,ne razumem se u novije skynet,@apokalipso neka proba to sto si rekao pa da vidimo...

Moja tvrdnja je i dalje da moram biti jedini koga prima @apokalipso i ne bi trebalo da bude pucanja...nadam se.

@apokalipso,vazi,sastanak u 1h na msn ili ovde...treba mi nero 7 premium od 545mb...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • ma ne..... samo kazem da nisi otkrio toplu vodu i da dzaba testiras jer neces zakljuciti nista novo sve vec svi korisnici ovog programa neznaju (osim ovih sto su ga jutros ukljucili) a to sto ces ti najaviti sta ces skidati recimo da bi mi koristilo ali da ti sve sto narucis stigne preko tanjira a ne 99,99 % jer mi onda ne vredi, bolje to da testirate ako znate o cemu pricam, kazem da mi nije bitno sto ces ti najaviti neko skidanje jer ja to ionako hvatam SVE bez tvoje najave ( a linuxe imam SVE pa i ovaj na 5 CD-a SuSe 10.0 ako na njega mislis, skino sam ih upravo na 8W) .....

i jos da dodam da signal primamo svi, i nebitno dali fajl skida 1 ili milion ljudi signal se emituje, bez povratnih podataka ga svi mi primamo, nesto slicno kao TV kanali :)

pozdrav

The post was edited 1 time, last by iyowa ().

• Originally posted by apokalipso
      @PDanebi
      Po ovome znaci ne bi trebao nijednu ekstenziju oznacit i neodredit ni najmanju ni najvecu velicinu a ono bi meni skidalo samo od datog korisnika kojeg sam stavio u rules.txt. Jesam li te dobro skontao?
      Imas i mail od mene.

Ne znam za minimalnu veli?inu, stavi 1k pa si siguran. Maksimalna veli?ina nije potrebna. Ovo za ekstenzije je tako.
      Sintaksa kakvu sam napisao radi kod mene u verzijama 0.897 i 0.899, starija verzija 0.896 je imala druga?iju sintaksu.
      Najbolje isprobaj na nekom useru za koga vidiš da je aktivan pa vidi kako radi.
      Nažalost ne mogu do e-maila do ponedjeljka :(, ako bude pitanja pošalji PM ili napiši tu, navratit ?u povremeno na forum.

Puno uspjeha!
    • Originally posted by dakiyu
      Moja tvrdnja je i dalje da moram biti jedini koga prima @apokalipso i ne bi trebalo da bude pucanja...nadam se.

Nisi u pravu. Kao što iyowa veli svejedno je koliko ljudi prima isti file, satelit emitira svima koji slušaju. Prednost filtera je ta da ti smanjuje optere?enje ra?unala pa samim time imaš manje incomplete datoteka. I naravno, imaš manje toga za obrisati.;)
    • A ako incomplite nastaje kada "mali deo"stigne preko modema kako sam ja onda 50 puta skinuo fajlove po 1GB a par puta i po 3GB?

e kad to otkrijes onda jet test prosao

Zamolio bih te ako ne mozes pomoci,da ne odmazes znanjem

pa dobro evo sad cu se odlogirati i odoh (na svoj stari dobri forum), nisam ocekivao da se tako brzo lozite ovdje, sretno s testom.... javi ako skines nesto dobro :) pozdrav
    • Ne znam sto se ljutite kad je ovo sto je Yowa rekao cinjenica. Problem je u drugome. Taj veliki download koji ide je optimizovan za onog ko ga skida legalno. Znaci ako njemu komp miruje dok to skida brzina je ujednacena i ako i nasi miruju to skinemo i mi. Dok on to skida on mozda i surfuje ili skida jos nesto pa taj fajl koji mi pecamo ide sporije pa se posle naglo ubrza. Ubrza se samo ako kod njega nema druge aktivnosti na kompu a meni u tom trenutku se recimo ukljuci antivirus i eto ti crvene linije jer HD ne moze da postigne da u tom trenutku prze upisuje.
      Zbog toga najveci deo complete fajlova ulovimo nocu jer taj tip koji vuce fajl ostavi komp celu noc da skida samo taj fajl kao sto i mi ne diramo kompjuter.
      Ako vec hocete da testirate onda neka Dekiyu povuce neki fajl velikom brzinom i neka u toku downloada surfuje i vrsi sto vise aktivnosti na svom kompu a apokalipso neka skida i vedecete da je velika verovatnoca da ce imati crvene linije.
      Vi mozete u svakom trenutku da zaustavite pecanje novih fajlova. Par puta kad je krenuo neki veliki fajl zaustavio sam hvatanje novih a sve ostale downloade sam otkazao i pusti da skida samo taj veliki fajl i nikad nije skinuo kompletan.
      Resenje je samo brz HD i u toku rada Skyneta iskljuciti sto je moguce vise programa koji rade u pozadini
    • @dexxter
      Sto se tice crenih crtica na file-ovima moram ti reci da sam jednovremeno skidao preko SkyDSL-a gdje su brzine glavobolne i pravilo mi je dosta gresaka. Medjutim nakon sto sam jednom upecao SkyNET_tun vidio sam da mi radi PUUUNO bolje od predhodnog i da pravi minimalno gresaka. Sve je to bilo u zbog buffer-a koji je izgledao
      cache_scan=400
      cache_flush=600
      a u starih verzija
      cache_scan=2000
      cache_flush=10000
      a Boga mi ima i do streamreader.dll koji je drugaciji nego u novijim verzijama. Ne pitaj me kako, jer nemam pojma.
      Ovaj SkyNet_tun sam postavio u gornjem postu pa vidi.

@PDanebi
      Imas PM
    • @dexxter...kako da se ne ljutim kada momak maltene pokusava da kaze da moze skinuti sta hoce bez crvenih linija?

Potom hoce da kaze da kod velikih fajlova deo dolazi kroz modem a posle je skinuo 6 cd linuxa?To prijatelju nisu cinjenice...na kraju nas jos uci kako mora biti pretplatnika da bi mi "pecali"...sledece ce biti da mora biti kompijuter upaljen u struju da bi to funkcionisalo...

Zasto se ne ljutim na tebe...lepo diskutujes i predlazes a ne pametujes i to je OK...

Evo videcemo da li je @apokalipso dobio nera 7 od 545mb kompresovanog u 79mb a ja sam sve vreme surfovao i chatovao sa njim...sa rules nije islo i onda je po mom stavio da skida samo zip od 77-80mb i bio sam mu jedini na kompu...posle je uleteo neki tip skidao zip od 79mb...videcemo da li je uspesno.

Slazem se sa prethodnicima da bi HD mogao imati veliku ulogu sto je i logicno...zato i hocu da probam da li je 100%siguran fajl ako sam jedini od koga se skida...tvrdim da ne mozete znati trenutno da li ce nam bilo koji fajl od nekoga stici i velika bi stvar bila kada bi bili sigurni da na ovaj nacin sigurno stize...TO JE SVE sto ja ovde pokusavam da dokazem,sve ostalo je receno o sky net-u i definitivno je da UVEK ima crvenih linija,nekad vise nekad manje...ja se nadam da ovako nikad nece biti crvena linija...i dalje tvrdim da smo svi probali sve konfiguracije i sve vrste prijema i kod svakog je bilo drugacije tako da je to ad akta i idealnog resenja nema...

Ako ipak neko misli da je to glupo saznati da se 100% sigurno(i besplatno) mogu dobiti fajlovi ovim putem onda se izvinjavam...meni je ovo najmanje potrebno verujte...cisto sam veliki sat entuzijasta i zivo me interesuje ovo nista vise...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • Originally posted by PDanebi
      Originally posted by dakiyu

Nisi u pravu. Kao što iyowa veli svejedno je koliko ljudi prima isti file, satelit emitira svima koji slušaju. Prednost filtera je ta da ti smanjuje optere?enje ra?unala pa samim time imaš manje incomplete datoteka. I naravno, imaš manje toga za obrisati.;)

Ma to i pricam i pokusavam...smatram da moram biti jedini downloader koga imate u sky net-u i ne bi trebalo biti incomplite BEZ OBZIRA koje velicine cu skidati fajl!ALI NIJEDAN incomplite ne sme biti!Ako to nije tako onda jbg opet smo na istom i ne vredi najavljivati...

@iyova...samo ti navrati i pomozi ako imas predloga...naravno da cemo javiti narednih meseci kako budemo sve vece i vece fajlove skidali...samo da ne bude crvenih linija...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • Znaci sto sam ja chatovao sa tobom i surfovao nema veze sa incomplite @apokalipso...dobro,to smo resili...od utorka povecavamo download...nadam se da imas TV karticu chris tv je najnoviji i sjajan je i svakako sve skidam sa crackovima... :smilie93:
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • to sa najaavljivanjem je dobra ideja
      jer ne koriste svi isti satelit itd.

recimo on kaze skinuce veceras to i to, na blablalsat 17w c2

iyowa je u pravu: jest tacno da mi hvatamo sve sto ide
      ali samo na jednom satelitu na koji smo nakaceni

a ja znam jedan razlog zasto pucaju fajlovi... znate, sleti vam ptica na antenu :)