Sat-internet testovi @dakiyu & @apokalipso!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ozbiljno:
      koliko sam ja do sada skontao, pucanje zavisi najvise od brzine hdd-a
      onda od memorije

sto se tice hdd-a, osim zamjene za brzi, tesko da se sta moze uraditi. defragmentacija pomaze malo, ali samo u pocetku. preporucujem da drzite free space bar oko 50%.

sto se tice memorije, pokrenite skynet, ostavite ga nekoliko sati da radi i na task manager-u provjerite (pod performace tab) koliki vam je peak. ukoliko je veci od memorije koju posjedujete, znaci da vam fali memorije.

od procesora izgleda da ne zavisi, jer sam prije nekog vremena puno igrao doom3, i incompleti nisu nista porasli.
    • Ma sjajno si skontao i slazem se sa tobom...poenta ovog testa i jeste ODGOVOR na pitanje:

Kada mene ostavi jedinog u sky net-u da li ce mu IKADA puci fajl?

Jer ako meni ne pukne a nemam specijalni HD ni prejak komp ni previse prostora smatram da ne bi smelo ni njemo da pukne...to je sve.

E sad sto ja mislim da je dobra stvar znati da na taj nacin sigurno dobijate free fajlove od nas koji smo platili taj sat-net i sto predlazem da se osnuje sattelite sharing i da li ce to oziveti to je druga prica.

Prva i osnovna stvar koju ja ovde zelim je da sigurno utvrdimo da nista ne dolazi preko modema i.t.d i da je sve u tome da budem jedini od koga skidate...za ostalo cemo videti u zavisnosti od toga kako ostali useri sat-neta budu raspolozeni...;)

Ja licno mislim da bi bilo jako korisno da ovo saznamo i da bi uz malo organizacije i dobre volje svima moglo da bude dobro.
      Jasno,uvek ostaje taj heavy download i zasto ne bi tome samo dodali ovaj najavljeni?Nema se sta izgubiti...

@apokalipso...zavrsavaj ispite za koji dan prelazim na flat na 33E... :smilie58:
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Originally posted by dakiyu
      Kada mene ostavi jedinog u sky net-u da li ce mu IKADA puci fajl?

Jer ako meni ne pukne a nemam specijalni HD ni prejak komp ni previse prostora smatram da ne bi smelo ni njemo da pukne...to je sve.

Naravno da ?e mu pucati fajlovi, iako manje nego da skida sve što ide sa satelita, zbog manjeg optere?enja ra?unala. Tebi stižu kompletni fajlovi jer ti provider ponavlja pakete koji su ti pukli.
      Jedini na?in da budeš 100% siguran da ?eš skinuti kompletne fajlove je dvostrana veza.
    • @PDanebi...je si li ti to probao i siguran si ili nagadjas kao ja?
      Ja nagadjam da ne bi trebalo da pukne ali ne znam i zato bih da probam.
      Mislim,delujes samouvereno,ako si probao reci onda da ne bacam uzaludno pare na test...ako nisi ne znam kako mozes biti tako siguran...

@apokalipso...cekam flat aktivaciju...cujemo se na PP ili MSN...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • @dakiyu
      Nisam probao s jednim userom ali sam probao sa 5, s time da je ve?inu vremena bio aktivan samo jedan. Uvijek je bilo puknutih fajlova, iako manje nego kad slušaš više usera.
      Fajlovi sa satelita stižu u paketima koji se mogu izgubiti iz više razloga, glavni su loše napisani windowsi, skynet ili filegrabber. E sad, ako imaš dvostranu vezu skynet automatski traži ponavljanje paketa pa ti je fajl kompletan. Onaj koji samo sluša to ne može zatražiti pa mu takvi paketi ostanu izgubljeni.
      Dakle kad slušaš ostaje ti nadati se da ne?e biti grešaka, ali 100% sigurnost u prijenosu imaš samo ako imaš dvostranu vezu.
      Ajde da ja ne pametujem tu po forumu, isprobajte pa javite kako je prošlo.

GL!
    • "E sad, ako imaš dvostranu vezu skynet automatski traži ponavljanje paketa pa ti je fajl kompletan"

Ovo nisam shvatio...ako sam ja sa dvosmernom vezom kakve ja imam veze sa sky net-om?

Ne pametujemo ni ti ni ja nego razmenjujemo iskustva da nam bude bolje...na zalost,stvarno nisam ukljucio sky net preko 6 meseci tako da se ne razumem u ove nove a pre godinu i vise dana sam bio jako zaludjen...tada sam zakljucio da je osnovno da bude usera sto manje i zato je nocu uvek bilo bolje i kad god sam pozeleo neki fajl a da sam znao koliki je i odakle ga jedino mogu skinuti useri uvak sam ga dobio bez greske samo sa mnogo cekanja ili na raznim jezicima...ali sam strogo ogranicio da bude samo taj fajl i nijedan vise...brzina kojom user skida takodje nije bila presudna...

jbg,upravu si,probacemo,nego mi se ucinilo da si vec probao pa rek'o da ne "silujem"bez veze,verujem ti...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • Sinoc smo dakiyu i ja ponovo testirali Skynet na 53e i citav test se zavrsio 100% uspjesno.
      Na pocetku smo probali da stavimo dakiyu-evu IP adresu u rules da samo od njega skida i to
      je u potpunosti uspjelo.Nakon toga sam probao da stavim u rules njegovu MAC adresu i opet
      je samo od njega skidalo.Posto svaki puta kada se konektujete dobijete novu IP adresu
      (barem je to kod njega bio slucaj) preporucio bih da u rules stavite MAC adresu samo da znate
      u MAC morate napisati mala slova koja su od SS2 kartice NE VELIKA (bez obzira sto u skynet-u pisu velika)
      jer inace nece da radi rules. Probali smo i to da dakiyu pauzira download i da nastani nakon
      minutu i to je radilo perfektno. Najvise me je iznenadilo to (mada pa pravilu bi trebalo da radi)
      kada je dakiyu prekinuo skroz download nekoga file-a i poslije 2-3 minute poceo ponovo da ga
      skida iz pocetka kod mene bi nastavilo tamo gdje je prekinuto, nakon sto bi dakiyu-ev download
      dosao do mjesta gdje je predhodno bio prekinuo.
    • @apokalipso,promena parametara,sad mi javili iskljucili am22...sada je na 40E,11056H,sr20979 sve ostalo isto...javi kada nastavljamo...sto se drugog provajdera tice ocajnicki pokusavam da novac posaljem u Hrvatsku ali ne ide...snaci cu se ovih dana...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • Rules.txt bi trebao da izgleda ovako

Source Code

1. # comment
      2. m 1122334455 +[100K-1G] -IMAGE
      3. s 1.2.3.4 +[100k-] -IMAGE[0-40k]
      4. #m 11223344?? +
      5. #s 1.2.3.* +ARCHIVE[1M-]
      6. #s *.*.*.* +ARCHIVE[100k-2M]
      7. #nesto
      8. m d0d70d6e72 +[200k-] *nesto

Prema ovom rules-u ce ti skidati sve file-ove preko 200kB od korisnika sa MAC adresom d0d70d6e72 bez obzira jesu li ti okljucene extenzije ili ne i redace ih u folder "nesto"

The post was edited 2 times, last by apokalipso ().

• Evo da javim gde smo trenutno...uspesno je testiran moj IP koji je stavljen u rules od sky net-a kako bi ja bio jedini user od koga @apokalipso skida i to je OK.
      Medjutim,to nije dobro resenje jer se desilo da mi je pukao dial up pa sam ponovnom konekcijom dobio drugi IP sto nam onda ne igra ulogu(mora se na sve misliti)...
      Onda smo to jednostavno resili sto smo u rules stavili MAC adresu a ne IP i to funkcionise...najpre nije a posle jeste a kako i zasto ce reci @apokalipso...da li to ne radi u svim verzijama sky net-a ili zbog neceg drugog najpre nije radilo ne znam...
      Interesantna je stvar da smo probali i moj surf tako da sam ja otvarao stranice a zajedno smo ih citali... :smilie78:...naravno tu se javio problem sa sajtovima koji su radjeni u javi pa je @apokalipso na njima dobijao delice ali verujem da i to moze da se resi no to i nije neophodno...

Trenutno smo u malom zastoju jer nema @apokalipsa koji sprema ispite,a i ja imam problema sa transferom novca u Hrvatsku gde cu uzeti neki flat paket pa cemo u mesec dana probati ono sto je ostalo a to je prijem vecih fajlova...do sada sve sto je skinuo nije puklo ali je bilo do 100mb...

Evo i jednog sjajnog odgovora koji smo resili uz pomoc testova...
      Svi znate da kada krenete download i modemom i bilo cime drugim brzina uvek bude visoka pa pada na ocekivanu...e pa to je dragi moji sto je onoga momenta kada kliknete download nekog fajla on vec krenuo IAKO vi jos niste odabrali gde cete taj fajl downloadovati!
      Da pojasnim...nalazite fajl,pritisnete download i vama se otvori prozor koji vas pita gde cete da smestite fajl,dok vi razmisljate i pravite novi folder on je vec krenuo tako da kada kliknete na save on se vec ohhoho skinuo...
      Recimo,rekao sam @apokalipsu da cu skinuti exe od 3mb,pritisnuo sam download,izabrao gde i cekao njega da mi odgovori...potom sam nasao nesto drugo da downloadujem pa sam iskljucio download tog exe-a od 3mb ali mi se javio @apocalipso i rekao da je dobio exe od 3mb...naravno ja nisam dobio taj exe!Verovatno je on bio smesten u nekom temp-u a kada sam odustao on se izbrisao...i puno puta mi se desilo da je fajl do pola vec skinut ako duze cekam i trazim folder u koji cu ga smestiti... ;)

Pozdrav...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
    • Originally posted by dakiyu
      Da pojasnim...nalazite fajl,pritisnete download i vama se otvori prozor koji vas pita gde cete da smestite fajl,dok vi razmisljate i pravite novi folder on je vec krenuo tako da kada kliknete na save on se vec ohhoho skinuo...
      Recimo,rekao sam @apokalipsu da cu skinuti exe od 3mb,pritisnuo sam download,izabrao gde i cekao njega da mi odgovori...potom sam nasao nesto drugo da downloadujem pa sam iskljucio download tog exe-a od 3mb ali mi se javio @apocalipso i rekao da je dobio exe od 3mb...naravno ja nisam dobio taj exe!Verovatno je on bio smesten u nekom temp-u a kada sam odustao on se izbrisao...i puno puta mi se desilo da je fajl do pola vec skinut ako duze cekam i trazim folder u koji cu ga smestiti... ;)

Pozdrav...

ohoho... pa ljudi kradu megabajte, sramota! :) ... mislim, iako taj fajl nisi snimio to ti je otislo u bandwidth racun
    • E tu si potpuno u pravu... :smilie78:...nisam proveravao ali sigurno je naplacen...interesantno je da me je to jako interesovalo(iako nije nesto bitno) jer sam to jos mnogo ranije primetio...uostalom i modemom kada skidamo 200kb a duze biramo gde, on zavrsi skidanje na navodnih 8-9KB u sec a u stvari je problem sto je merenje brzine pocelo kada smo pritisnuli save kada je vec do pola bio skinut u nekom temp-u i to ga zbuni...
      SBB ADSL 16/1
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2