Pinned Internet aukcije: eBay, uBid, Amazon, PayPal, AuctionCheckout...

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hvala ekipo na iscrpnim savjetima budem sve dobro prou?io pa možda i uspijem kupiti nešto! Prvenstveno tražim GPS ure?aj a vidim ih tamo za vrlo malu cijenu ovdje su ovi nasi previse nabildali cijene! :smilie90:
    • Samo da se malo ubacim... Paypal ne radi u HR, a kako stvari stoje jos cemo ga se nacekat... Volio bih ga ja imat radi drugih stvari, a ne samo radi eBaya... Inace kao alternativa postoji StormPay, MoneyBookers, Egold i slicne firme... Ja imam dobra iskustva sa StormPayom. Provizija mu je 69 centi + 6,9%, sto bas i nije malo, ali radi ko sat... Cak imas i StormClix opciju za klikanje na linkove za novac (u mom sig-u) pa na taj nacin mozes uvijek nesto dodat na account :) a da se vratim na prvotnu pricu. ako se mozes dogovorit s onim koji prodaje da otvori na account na bilo kojem od servisa koje sam spomenuo sve se rijesi vrlo brzo. na stormpay se registriras za 2 minute... koga zanima neka klikne na StormClix u mom signatureu i vidi... Osobno sam se registrirao na MoneyBookers i na Egold i isto je bilo jednostavno, samo sto preko njih nisam bas nesto radio...
    • Ja sam iz Hrvatske i registriran sam na e-bayu !! Nema problema da ti ne?e poslati u Hrvatsku ako kod opisa artikla piše da šalje samo u Njema?ku ili Italiju ili ......Pošalješ mail prodava?u koliko bi bila poštarina i dali može za Hrvatsku 99% njih ?e odgovoriti pozitivno.
      Me?utim ima jedan ve?i problem a to je naša CARINA pa ti se zbog njih ne isplati da ti šalju u Hrvatsku !!
      Ja osobno imam rodbinu vani pa kod njih dolaze stvari koje kupujem ali ne zbog poštarine ve? radi carine !!
    • ne?e te sigurno cariniti ako u paketu koji ti šalju nestave ra?un, i ako piše ime i prezime nekog ?ovjeka, a ne firme kao npr. amazon. Budu?i preko eBay-a kupuješ od ljudi, nitko ti ne stavlja ra?un, pogotovo ako si unaprijed poslao novce, ili nekako drugo platio.
      And The Man In The Rain Picked Up His Bag Of Secrets
      And Journeyed Up The Mountainside
      Far Above The Clouds
      And Nothing Was Ever Heard From Him Again
      Except For The Sound Of TUBULAR BELLS
    • @conan, ja sam svome bratu slao vec dosta stvari u norvesku (iz njemacke). svaki put sam na onoj naljepnici (za carinu) napisao sto je sve unutra (manje vise), oznacio kao poklon i vrijednost paketa smanjio za 60%. ako saljem nove stvari, onda ih raspakujem, bez uputstva, tako da izgledaju kao polovne. doduse dosada nisu niti jedan paket otvorili, sto znaci niti carinili. raspitaj se malo koliko je dozvoljena max. vrijednost paketa u norveskoj, ako primas poklon. u njemackoj je cini mi se do 100?. sve preko toga moras placati carinu.
      jedini problem je mozda ako stoji adresa neke firme na paketu, onda mozes zaboraviti na opciju poklon.
      nix
    • Originally posted by conan
      ljudi moze jedno pitanje....recimo da kupujem nesto sa ebay i sad dogovorim sa tim prodavacem da mi posalje robu u norvesku kao poklon,dal bi se sa tim mogla izbeci carina ili na koji jos nacin mogo bi da sredim al da carinu neplacam ovde???da me ovi neogule.....

Upravo tako nekako kako kaže kolega @607, potrebno je prilikom slanja i popunjavanja carinske deklaracije navesti da se radi isklju?ivo o poklonu!
      Tako ?eš svakako poštediti primaoca mogu?ih carina.naravno,kao što je re?eno,poželjno je provjeriti (costums regulations) vezanu za zemlju u kojoj se nalazi kona?ni primaoc.Regulative su razli?ite.
      To govorim iz iskustva,jer sam do sada slao "robu" u: V.Britaniju,Holandiju,Španiju...

pozdrav ;)
    • mislim da se vrednost krece do 100evra.....znaci ako bi kupio nesto u nemackoj,trebao bi sve to raspakovat,izvadit uputstvo,mozda zapakovat u drugaciju kutiju i poslat u Norvesku....doduse i smanjiti vrednost robe koja se salje.....i naglasiti "poklon"....moram sve to da ispitam pa da vidim kako ce to da funkcionise sa carinom......recimo ako drem-a uzmem tamo,moro bi malkice ipak carinu platit ili??
    • Originally posted by mate_pl
      Ja imam dobra iskustva sa StormPayom. Provizija mu je 69 centi + 6,9%, sto bas i nije malo, ali radi ko sat...

6.9%+69centi to je ultra dranje koze na zivo.

Inace za eBay.com dobro resenje je da posliljke se salju preko myus.com
      (koriste DHL, samo kad se salje preko njih je jeftinije nego direktno preko DHL).
      Za posljke do 0.5kg za SCG, cijena je 17.40$ i obicno stize za 2 dana.
      Jos ovaj servis se moze koristiti i za druge web-prodavnice(Buy.com, Hifi.com,
      PCMall.com, CDNow.com ...)

The post was edited 2 times, last by KAKTUS CAR ().

• Da,to je ipak previsoka marža za online transakciju.
      PayPal uzima nešto manje: 2.2% +30? (Merchant Rate)

Source Code

1. http://pages.ebay.com/paypal/fees.html

Što se ti?e te adrese koju ti navodiš @kaktuscar,
      vidim da ne radi.
      Ali mogu re?i iz iskustva,da je najeftinije ya slanje robe koristiti The United States Postal Service.Uostalom pogledajte sami:

Source Code

1. http://www.usps.com/

Njih ja koristim za slanje u EU.Dok za doma?i saobra?aj koristim FeDex ili UPS.
      DHL je još uvijek najskuplji.

BTW: @mate_pl ,molio bih te ukloniš taj Storm click iz potpisa i ponovo pogledaš Pravila SF,pošto se ne javljaš na PM upozorenja!
      pozdrav ;)
    • Originally posted by conan
      mislim da se vrednost krece do 100evra.....znaci ako bi kupio nesto u nemackoj,trebao bi sve to raspakovat,izvadit uputstvo,mozda zapakovat u drugaciju kutiju i poslat u Norvesku....doduse i smanjiti vrednost robe koja se salje.....i naglasiti "poklon"....moram sve to da ispitam pa da vidim kako ce to da funkcionise sa carinom......recimo ako drem-a uzmem tamo,moro bi malkice ipak carinu platit ili??

@conan, vjerojatnost je mala da ce netko uopce otvoriti paket. ja sam poslao
      min. 30 paketa iz D, u N. kao sto sam vec napisao nisu niti jedan otvorili, znaci da se "ne boje" toliko ovih paketa koji pristizu iz D. ako saljes nesto iz albanije, bjelorusije i sl. drzava sigurno ce paket na pregled. u svakom slucaju preporucam da se roba otpakira. uputstvo za uporabu najbolje poslati odvojeno, pismom. jer vidi, kada napises vrijednost paketa je npr. 80 ?, oni otvore paket i unutra orig. zapakiran DM 7020. nisu ni norvezani toliko glupi, da povjeruju. ali ako je roba u kartonu od npr. vibratora :smilie90:, onda jednostavno ne mogu dokazati da je stvar nova. znaci moraju je cariniti kao polovnu, koliko god im krivo bilo :smilie93: ja sam recimo ovdje u njemackoj dobio paket iz norveske, bila je napisana vrijednost ca. 100 ?. dobio sam pismo da dodjem na carinsku ispostavu. prvo je neki djed poceo da racuna koliko to stoji. lupio je cini mi se 400?. ja mu odgovori da nije normalan. sto toliko stoji pitam ga ja . kaze vidi samo ovaj handy je 300 ?. ja sam mu odgovorio da je to polovan handy i da mu je vrijednost 60 ?. handy je stvarno bio nov, cijena oko 350 ?. on opet ne ovo je novo, nema nigdje tragova koriscenja, ogrebotina i sl. onda sam mu rekao pa kada bi vi imali imalo pojma o mobitelima, znali bi da je na novom zastitna folija preko displaya. osim toga nema kutije, uputstva itd. da, jos sam mu rekao da ga je moj brat pazio :smilie90: onda se je slozio sa mnom, ali jos uvijek ga je cjenio 150 ?. naravno nisam popustao i rekao sam mu: vi imate ovdje internet izvolite pogledati na ebay, kako se krecu cijene. vjerovao ili ne to je i uradio. na moju srecu nije bio niti jedan takav handy,tj. da je aukcija brzo zavrsavala. stojali su na 50-tak eura, i bilo je jos dva dana do isteka. na njegov komentar da na ebay cijena poraste na kraju, rekao sam mu da ja mogu sacekati da istece aukcija, ako mi obezbjede smjestaj i hranu, te da sam onda spreman platiti carinu po toj tarifi. onda je tip pravo popizdio, nije vise imao volje da se raspravlja, napisao mi racun od nekih 7,95 ?, koje sam uredno platio i otisao doma. da zavrsim, samo trebas biti uporan, ako carinik kaze novo-ti polovno. nemoze nikako dokazati. strpljen spasen :smilie93:
      nix
    • Originally posted by dexxter
      Jel moze meni neki savet. Kako da mi drug iz Amerike posalje konvertor za Srbiju najjednostavnije i najjeftinije?

Upravo kako sam pomenu u prošlom postu,a to je slanje preko državne pošte USPS

Source Code

1. http://ircalc.usps.gov/
      .Tu možeš i izra?unati koliko ?e koštati poštarina.1 pound je 454g cca.Obavezno osigurajte paket.
      Napr ya nekih 2kg paket,poštarina za SCG košta oko $27 ,a stiže od 4 do 10 radnih dana.

pozdrav ;)
    • jeli itko od vas placao preko egolda? kolika je preko njih provizija? Dosta su reasireni pa mislim da ni to ne bi trebala biti losa varijanta...

@ferrari, javio sam se mailom, sve rijeseno. imao sam neki topic bas oko stormclixa pa ga sad ne mogu naci da editiram... btw, stajao mi je taj potpis vec vise od mjesec dana pa sam mislio da je ok...
    • Moneybookers-uplatnica POMOC

Otvorio sam racun na Moneybookers-u i hocu preko uplatnice da uplatim na svoj racun,problem je u tome neznam gdje sta da napisem na uplatnici!Ako neko moze da pomogne!
      Account holder: xxxxxxxxxxxxxxxx
      Bank: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      City/Town: xxxxxxxxxxxxxxxx
      Account number>xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      Sort / Bank Code: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      SWIFT:xxxxxxxxxxx
      IBAN: xxxxxxxxx
      Bank address>xxxxxxxxxxxxxx
      Reference>XXXXXXXX
      Gdje se sta pise na uplatnicu!
      Molim pomoc i unaprijed hvala!
      ...Progovori da te vidim...

The post was edited 1 time, last by aaaaaaaaaa ().

• Meni bi tako?er zanimalo kako sa bankovnog ra?una izvršit uplatu na stormpay ili e-gold ra?un.
      Antena: Gilbertini 105. Hvatam sateilte od 28E-45W.
      Antenu pomiče aktuator preko pozicionera VBOX-II.
      Receiver: Vu+ Ultimo (2 sat tunera + DVB-C/T)
      Image:Black Hole 1.7.2

The post was edited 1 time, last by josko ().