Pinned Internet aukcije: eBay, uBid, Amazon, PayPal, AuctionCheckout...

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Na StormPayu ides na deposit Funds i odaberes opciju (Credit Card, Online Check za US Only i Money Order)... Jednostavno skroz... Ja sam inace ovih dana toliko naklikao na StormClix da mi nije bilo potrebe stavljat lovu na racun ni na jedan drugi nacin :)
    • Bas sam procita cijeli thread i skuzio da sam se ja ovdje postavio kao neki odvjetnik stormpaya :)

aj da zakljucim cijelu pricu o stormpayu s jos nekim sitnicama koje nisam spomenuo...

1. Stormpay uzima proviziju 69 centi + 6.9% ako ti mail adresa nije NetIBA certificirana ($20.00 godisnje)
      2. Ako ste certificirali mail onda je provizija 0,39 + 2.9%
      3. Kao jednu od opcija i na Stormpayu se nude i aukcije, a nisu bas lose posjecene. Nije kao eBay, ali nadje se svasta zanimljivo. Najbitnije od svega je da je besplatno, tj. nema provizije (bar je tako bilo prije mjesec-dva, nisam cuo za promjene)...

Ako bilo kome treba nekakv savjet vezano uz StormPay neka mi se slobodno javi na e-mail... Do sad sam imao i nekih isplata preko cekova i nikad nije bilo problema...
    • sludoski1
      ja sam iz CH nesto kupio na ebay in Nemacke platio sam kreditnom karticom dobio sam robu za nekoliko dana, sve je bilo u redu.
      Cuo sam neki su imali problema prilikom isporuke ja na srecu nisam.
      Ne znam da li sam ti nesto pomogao da se odlucis u svakom pogledu ti savetujem budi oprezan prilkom kupovine preko ebaya.
      Pozdrav
      Kristi
    • evo ja iz bih.......kupio adapter kasetu za auto radio.....kontam nije skupo pa platio...i nema ...nema..nema...kad ono stigle prekju?er......

....to si mogu dopustit pa da mi propane 10?....vise od toga ni slu?ajno......
      ...uglavno svodi ti se na ovo...ako imas nekoga u njema?koj ili CH ili austrija ili SWE ili sli?no onda nek otvori acount u tvoje ime da ti pas i ostalo ti kupuj on pla?a dobiva na svoju adresu i onda šalje tebi...
      ...ovo gore napisano je jedino dobro riješenje vjeruj mi ....nama druge.....sad ?e ostali vjerovatno pobijet ovo moje...ali ja sto sam viioi kupovina it BiH ili HR ili Srbije dosta puna propadne....ili izgubis lovu ...ili do realizacije uop?e ne dodje..

Poz.

The post was edited 1 time, last by T O T O ().

• Upravo tako.
      Klasi?an pristup aukciji ali u jednom modernom i elektronskom izgledu.
      Cijene, odnosno na?in prodaje može da varira.
      Tj. postoji više na?ina da se stvar proda-kupi. Napr. može Buy now što bi zna?ilo da prodavac ima unaprijed odre?enu cijenu za ono što prodaje-nudi i ti kao kupac kupuješ instantno.Odnosno taj vid i nije aukcijsko nadmetanje.
      Dalje postoji opcija Bid now ili Place bid ako na aukciji ve? ima bid-ova odnosno ponuda kupca. Aukcijsko nadmetanje kupaca traje onoliko dugo koliko je prodavac podesio da njegova aukcija traje.Uobi?ajeno je,ali nije pravilo da traje 7 dana. Nakon isteka posljednje sekunde ako si ti postavio najve?u ponu?enu cifru ti si pobjedio,odnosno stvar je tvoja.Ponekad prodavac postavi Reserve price,tj. postavi po?etnu cijenu napr. za Omega muški ru?ni sat $0.99 a u pozadini koju vidi samo on kao prodavac cijena ya koju on daje robu je $1200.Sat ne?e biti prodat ako je ponu?ena manja cifra od rezervisane.Ako se cifra premaši nadmetanje se nastavlja do to vrijeme predvi?eno dozvoljava.Pa ko da više.Ima i Best offer,dakle prodavac daje onome koji mu je ponudio najviše ili otkaže aukciju.

eBayse koristi kao kolekcionarski raj ili kao šansa da kupite ono što tražite po nižoj ceni nego u radnjama ili na drugim internet stranama.U principu eBay je najjeftiniji ali nije pravilo.Pretražujte internet.

pozdrav ;)
    • U vecini slucajeva u opisu artikla koji se prodaje pise i nacin na koji se obavlja placenje !!! Sa desne strane u opisu artikla imaju podaci o prodavcu !!! Ako te neki artikl zanima, mozes postaviti pitanje prodavcu i pitati ga sve sto te zanima !!! Vecina ih salje robu tek nakon primitka navca !!!
      BBB

mfg hak
    • Originally posted by dspacek
      Pozdrav.Jel se može iz Hr platiti nešto na e-bay sa American karticom.I ako piše da je za Hr poštarina recimo primjer 10 rura jel to oni pošalju onda kada uplatiš.Molio bi nekoga da malo to pojasni.Jel se može u op?e Tako.Pozdrav

Da ne idemo preko PM više molim te,evo ovdje.

PayPal je u vlasništvu eBay-a.
      Oni su kao vrsta banke.Ne primaju transakcije iz Cro.
      Pokušaj na Moneybookers.

Cijena poštarine pitaš kada sam kupovao nešto u Americi? Ide po težini naravno.Ali meni nije skupo jer ja živim u USA :)
      Koliko poštarina otprilike do?e iz USA za Cro .Pa evo recimo ?ikago - Daruvar 3kg paket $27.05 i dolazi za 4-10 dana.Ako se šalje United States Postal Service.Tu je najpovoljnije jer je u državnom vlasništvu pogledaj i sam :

Source Code

1. http://ircalc.usps.gov/default.asp?Mode=Intl_Single&CID=10082

Može i DHL,UPS ili FedEx. Tvoj i prodav?ev izbor i dogovor.

Zapamti,nikada i nikome nemoj dati broj kreditne kartice! Jeste da American Express vra?a svaki fradulent charges,ali batali poslije birokratiju i dokazivanje.

Ako te još nešto zanima pitaj slobodno.

pozdrav ;)