Pinned DVB-T2 Srbija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Teoretski trebalo bi da ide do Subotice, i to sto si udaljeniji to bi prijemna antena trebalo da bude na vecoj visini. Na primer do 50 km, visina prijemne antene do 10 m. Preko 50-100 km visina antene od 10-15 m. Preko 100 km visina prijemne antene oko 20 m. Napominjem zbog ucestale interferencije, potrebno je montirati iskljucivo krovnu(vanjsku-autdoor) antenu, jer sa sobnom antenom ne ocekujem kvalitetan prijem osim u Novom Sadu. Preporuka atnena Riblja kost sa pojacanjem vecim od 10 decibela. Pozdrav svima
      Mladost je prolazna, lepota je relativna, samo je LJUDSKA GLUPOST večita
    • Toliko o mojim evenutalnim pokušajima. Antena mi je na desetak metara, ali od Iriškog Venca sam udaljen cca 130 km, a od Avale 200.
      Može nešto bliže? :)
      Optibox TSCX PVR Ready, Skystar S2 (DVBViewer)
      Triax 88 cm, LNB Humax 0.3, GeoTrack
      HU 90 cm, 2 x Inverto Twin LNB (13°E/19°E)
      OiV HRT, MTV Unlimited
    • Evo nekih novosti u vezi sa DVB-T u Srbiji:

Trenutan zastoj u Srbiju u pogledu razvoja DVB-T mreze, kako kaze RATEL jeste i odabir sistema enkodiranja (mpeg2 ili mpeg4) a i trenutna zauzetost o rešavanju problema analognih predajnika. Kako su planirali posle završetka konkursa za lokalne emitere raspisa?e konkurs za još dve tv stanice sa nacinalnom pokrivenoš?u, i sam start tih televizija treba omogu?iti brzu ekspanziju DVB-T na prostorima Srbije, konkurs bi trebao biti raspisan do kraja godine .

Kako je FOX televizija izjavila, da su oni ve? spremni na prelazak sa analognog emitovanja na digitalno pošto su kupili najnovije "DVB-T ready" predajnike, koji trenutno rade analogno ali se lako mogu namestiti da rade digitalno.....

Samo ne znam ko ?e gledati te televizije ako ljudi nemaju prijemnike ili ?e kako je Tijani? u jednoj emisiji izjavio da RTS emituje digitalno i da bi ste gledali digitalnu sliku morate kupiti konvertor koji nije više od 20tak eura :D :D :D

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • To su notorne gluposti što Tijani? govori.
      Tih prijemnika nigde u Srbiji nema, najbliža destinacija gde ih ima je Ilok.
      Ovde gde god sam pitao po prodavnicama belo me gledaju.
      Vrlo sam skepti?an kada je re? o prelasku na DVB-T standard.
      Kakav apsurd, RRA dodeljuje nacionalne, regionalne i lokalne frekvencije za analogno emitovanje.
      Ako su sad ovo veliko spremanje u radiodifuziji napravili i nisu iskoristili sjajnu priliku da brzo uvedu DVB-T, ja ne znam kad ?e.
      Zapravo sumnjam da ?e to ikad ovde zaživeti.
    • Ovi iz RTS-a su izjavili da bi trebali da kupe digitalne predajnike jer ove koje trenutno koriste su nešto popravli što je porušeno 1999. a nešto kupili verovatno polovno pa im sve to dotrajalo, pa kako kažu da je ovo sjajna prili za potpunu zamenu mreže....

DVB-T prijemnika nema jer tako re?i retko ko još zna za DVBt u Srbiji, jer bi i RTS trebao malo to da promoviše... ako bude istina da ?e dodeliti licence za digitalnu te?eviziju onda bi te televizije morale da krenu sa reklamama da bi ih korisnici gledali tj. da bi kupovali DVB-t risivere.... možda im i uspe ;)

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • Ne brini, Srbija ?e osjetiti isti efekt za DVB-T kao što su ga osjetile i sve druge zemlje, jednostavno - kad to krene, ljudi ?e htjeti DVB-T i to je to. Pa u Hrvatskoj ne emitira ništa "novo" - HRT 1 , HRT 2, RTL i Nova pa je kupljeno tisu?e DVB-T prijemnika, a kada krene digitalizacija dogodit ?e se sljede?e: HRT ?e imati svoj mux (4 do 5 kanala) i komercijalne televizije svoj mux (isto 4 do 5 kanala) i onda ?e ljudi sami tražiti na?in da pre?u na DVB-T.

To je pravi recept.
      Lp Savec,
      B.net
      MAXtv Sat
      Evo TV
    • TV ku?e su zainteresovane i tek kako evo šta FOX kaže na službenoj stranici:

Primarni sistem predajnika Fox je digital-ready i može se u kratkom roku transformisati u sistem DVB-T predajnika, što zna?i da je mogu?e po?eti digitalno emitovanje i pre roka predvi?enog za ukidanje analognog emitovanja 2015. godine.

Pored primarnog i sekundarnog sistema analognih predajnika, planiramo da izgradimo mrežu digitalnih DVB-T predajnika.

Avala je takodje zainteresovana i platila je ugovor sa RTS-om da ostane u RTS muxu, TV5 kao i Sankom ve? emituju DVB-T, jedino za Pink i za Happy/Košavu ne znam još ali mislim da pinku i to nije neki problem....

E sada inetresovanje ljudi... pogledaj samo DigiTV koliko korisnika ako ne lažu... obe?ali ljudima ?istu sliku, bez smetnji itd. tako ?e biti i sa DVB-T, još da se nadje neko pa da uvede sport kao ppv i da radi preko sms i tek kako bi bilo interesovanje. U ostalom kako sam pro?itao, analogni predajnici moraju biti ugašeni najdalje do 2015. i to ne važi samo a zemlje EU ve? i za sve zemlje koju su ?lanice evropske unije emitera.

• Naime, analogni ne moraju biti ugašeni posle tog roka ako ne ometaju ili ako ih ne ometa neki digitalni.
      A znaš kako mi stojimo sa poštovanjem rokova.

Prvi korak u implementaciji DVB-T kod publike je, pobogu, da risiveri budu dostupni u slobodnoj prodaji.
      Jest da mi nije daleko, ali što moram da prelazim granicu i putujem u Ilok po risiver?
    • Imao je rosesat, jos neke firme po BG video sam da su objavili testove i screenshotove....

• Imao sam ovde ali sam ga odeneo u It...

Po re?ima ratela sve je stalo dok se ne odlu?i koji ?e se standard koristiti, do tada preporu?uju da se ne ulaže u prijemnike jer može biti sve promenjeno!

Iz RRA su naveli da kada bude odlu?eno o standardu da ?e biti raspisan konkurs za mislim 2 ili 3 televizije sa nacionalnom pokrivenoš?u...

Gledao sam na RTS2 emisiju gde su isto to spominjali a takodje su izjavili da RTS ne?e iznajmiti HD opremu za Evroviziju ve? ?e kupiti i nastaviti neke emisije u HD tehnici. HD ?e biti dostupan u DVB-T a pominjali su i satelit Express A3 kao njihovog partnera gde su nekad vršili testove RTS1 i RTS2 pored RTS Sat kanala.... ?(

The post was edited 1 time, last by Aleksandar ().

• da kazem i ja nesto, ovde u Nemacku planiraju da krenu ( 2008 ) sa DVB-T2 mozda to i ceka Srbija ...

jedino je sranje za ove koji imaju vec DVB-T Receiver-e, moraju da kupe nove DVB-T2 Receiver-e jer nece moci da uhvate sve sta dolazi u DVB-T2 tehnici (jedino novi DVB-T2 Receiver moze da uhvati i ovo sto vec sada radi preko DVB-T)
      ....Pozdrav JonySimic....