Pinned Projekt IGI

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Uh, nije mi bas najjasnije.
      Mislio sam da ga pustim preko windows media playera, ali ako ne moze mogu da koristim neki drugi player, samo mi kazi koji. Problem mi je sto ne mogu da isprobam kako funkcionise sve (jer ne posjedujem projektor), vec sve mora da bude u redu u trenuku pustanja. Jeli to ista stvar kao da pustim preko tv pa mozda na taj nacin da isprobavam?
      Trebam li da ukljucim ds filter?
    • @Maveric

Pazi nešto, IGI je za satelitske playere ra?en a ti ako ve? imaš film na disku (ili CD-u) nemaš potrebe za IGI-jem i DVB playerima.

Ja li?no koristim BSPlayer (google.com) za gledanje sadržaja sa diska + prevod, ali možeš i sa WMP gledati sadržaj sa prevodom pomo?u VSFiltera ili DivXG400 filtera (google.com).

Zna?i konkretna preporuka za player koji podržava prikaz titlova u overlayu je BSPlayer: www.bsplayer.org

Možeš i sa WMP ali ti treba filter za prevod, evo ovaj je meni najdraži - VSFilter: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=82303&package_id=84359
      ♫ U tako malo nota reći toliko.
    • RE: Projekt IGI v2.7

Ispravljena manja greška kod prikaza sjene uz korištenje opcije "DS Filter" tako da broj verzije nismo mijenjali.

Kome smeta što se ponekad sjena prevoda automatski ne prebacuje u novi red ako prevod nemože stati u površinu videa, za razliku od teksta prevoda, neka ponovo napravi download iste verzije - updatirali smo je uz ispravljen navedeni bug.

Ovo ne važi za prikaz prevoda na overlayu - greška je samo u Projekt IGI Filteru.
    • Naravno da ne moraš ?ekati da film po?ne da bi ga gledao sa IGI prevodom.

Ukucaš u IGI polje "Movie start at" po?etak filma (pazi da ti je sat na ra?unaru ta?an) i to je to - samo ga još malkice podesiš ako baš nije 100% u bocu.

Tako?e vodi ra?una i o FPS-u, zna?i trebaš postaviti ispravan FPS za prevod u slu?aju da primijetiš vremenom lagano kašnjenje ili brzanje prevoda.

Više o IGI-ju pro?itaj u Helpu programa ili ovdje:

Source Code

1. www.srebrenik.net/programi

Source Code

1. www.srebrenik.net/programi/igi/Projekt%20IGI%20Bosanski.html

The post was edited 1 time, last by Hame ().

• @Hame....dugo nisam koristio IGI i ne secam se zadnje verzije koja je radila dobro....sada sam skinuo 2.71 i kada ukljucim DS filter procesor svakih 10-ak sekundi kuca u 100% sto naravno dodvodi do kocenja i trzanja slike u crackovanom MT 3.35...cim iskljucim DS filter sve je OK....o cemu se radi?

Mozda sam nesto propustio,instaliram cyberlink i inter video(sa tvog sajta skinuti), otvorim MT graf cyberV-ivaudio,stavim igi filter ispred overlay mixer2 sve to povezem i snimim kao xgr...sve radi ali koci...

Sve to sam upravo probao na tequili uz film Sahara...da nije to povezano sa onim problemom sto dosta kanala u zadnje vreme fremuje na tv out sa cyberlinkom a sa elecardom ne?

Usput,imas li novije instalacije cyber A_V i intervideo A_V dekodera koje sam skinuo sa tvog sajta davno i mozda jos elecard?

Nigde ih ne mogu naci kao posebne instalacije a bas da guram one silne DVD plejere i slicno necu...windows mi je nov...pozdrav
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Igi je bio 2.71,sada sam skinuo 3 beta i stvar je bitno popravljena...doduse jos uvek hoce da zakuca u 100% ali kada 10-ak puta ubrzavam prevod klikovima sto i nije neophodno...stavio sam i novi cyberlynk 6 u graf koji je izgleda dosao sa tvojom instalacijom?
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Isklju?i opciju u "Settings - Fonta anti-aliased" i imat ?eš mnogo manje optere?enje procesora kada je IGI u grafu (to i u Helpu piše).

Da, instalacijom novog IGI-ja instaliraju se CyberLink 6 Video i InterVideo 6 Audio decoder (to ti i piše na po?etku instalacije).

Pokušaj koristiti gotove grafove koji dolaze uz IGI da umanjiš truda oko pravljenja vlastitog. Tek ako naš graf ne radi pravi svoj.

Hehe... i da, postoji mogu?nost da dobijemo novi IGI do 1.Maja na godišnjicu IGI-ja. Ako Edo uspije imat ?emo prevod sa transparentnom trakom (kao kod HRT ili Nove) uz uvijek isto i ne veliko zauze?e procesora.

Ako Edo na?e vremena...
    • Microsoft C Runtime Library

Ako instalacija Projekt IGI-ja ne registruje filter "Projekt IGI Filter.dll", te ako i rucno imate problema oko registracije filtera skinite ovaj fajl i slijedite upute unutar arhive:

Microsoft? Visual Studio .NET Runtime Library

Source Code

1. www.srebrenik.net/programi/igi/msvcr70.zip