Pinned Video tutorials

• DiviX to DVD

Evo malog uputstva za prebacivanje iz divx--->dvd
      Potrebno vam je bar 256 DDR i preko 1GHz masina(sto je neki minimum).Sve iznad je dobrodoslo.
      Opisacu jedan skraceni postupak,mada se konverzija moze izvsiti na vise nacina i sa vise alata.
      Ovde sam "uslikao" proces sa mojim omiljenim TMPGEnc programom.
      Potrebno vam je : TMPGenc Plus i TMPGENc DVD author

Prvi screen kad otvorite TMPGEnc Plus je ovakav :

Klinete na NEXT....
      -----------------------------------
      Sada pred sobom imate ovo :

Odnosno imacete ovaj screen kad sa BROWSE nadjete divx film koji zelite da konvertujete.Izaberite film i dalje na NEXT ....

-------------------------------------
      Ovaj prozor samo potvrdite sa NEXT

--------------------------------------

Ovaj takodje sa OK

Sada imate screen sa opcijama koje mozete da podesavate,a ticu se izlaznog file-a.Znaci bitrate,velicina file i slicno.Sve je logicno i graficki prikazano tako da i pocetniku nece predstavljati problem.

Ovo na prethodnoj slici je dovoljno da dobijete solidan izlazni file ali ako zelite jos da se igrate sa postavkama idite da dugme/opciju EXPERT. Imacete ovakav prozor :

Sada mozete da pod opcijom Rate control mode izaberete nacin na koji ce se obraditi slika recimo.Ima 2 glavne opcije : VBR i CBR.
      VBR je sa promenljivim bitrate ,sto daje bolju sliku narocito pri akcionim scenama ili scenama u kojima se objekat brzo krece .
      Mana je sto enkodiranje traje puno duze sa ovom opcijom.Narocito u 2 pass(dva prolaza)
      U prvom "prolazu" se analizira slika a tek u drugom se vrsi enkodiranje sto znatno produzava vreme enkodiranja a sto opet zavisi od jacine vase masine .
      CBR ima konstanti bitrate i vreme enkodiranja je brze.Za vecinu domacih filmova bez puno akcije ovo je sasvim dovoljno.

VBR 2 pass :
    • Kada se ovaj deo zavrsi dobili ste 2 file-a.Video u obliku m2v i audio u PCM.
      Sada vam je potreban TMPGENc dvd author ili neki drugi dvd authoring tool

Idite na Create new project .

-----------------------------------

Tada imate sledecu sliku :

Sa add file izaberite m2v file koji ste prethodno dobili iz TMPGENc Plus i dobicete nesto ovako :

Potrvrdite sa OK.

--------------------------------------

Ako ste napravili vise manjih m2v za vise filmova ili spotova i zelite da ih smestite na jedan dvd onda sa leve strane imate i opciju za dodavanje jos fileova (add new track)
      img51.exs.cx/img51/2637/Snap86.jpg

Dalje idemo na toolbar na create menu :

Tu mozete da svojim spotovima ili filmovima dodajete naslove razmim stilovima i fontovima.Sve je logicno i lagano.

I na kraju Output....

Ovo je samo jedan od prostijih nacina mada postoje vise njih...
    • Evo malog uputstva za prebacivanje iz divx--->dvd
      Potrebno vam je bar 256 DDR i preko 1GHz masina(sto je neki minimum).Sve iznad je dobrodoslo.
      Opisacu jedan skraceni postupak,mada se konverzija moze izvsiti na vise nacina i sa vise alata.
      Ovde sam "uslikao" proces sa mojim omiljenim TMPGEnc programom.
      Potrebno vam je : TMPGenc Plus i TMPGENc DVD author

svaka cast @Hattala a da li se moze s ovim gore prvim programom posto nemam Dvd rezac prebaciti na VCD ili SVCD i da li se moze titl dodavati i vezati na film.Pozdrav!!!
    • Hvala na iscrpnom tutorialu ali imam jedno pitanje naime prvi put sam resio da prebacim DIVX u DVD zapis i interesuje me da li prevod mora da bude u okviru filma na DIVX-u ili ne da znam da li da pocinjem prebacivanje ili da prvo ubacim prevod u okviru filma