Gledanje HD kanala bez muke

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Gledanje HD kanala bez muke

Posto vidim da nema tutorija za HD kanale evo da resim nesto po tom pitanju evo sledece stavke koje su vam potrebne da gledate na vasoj SS2 HD kanale.

Potrebno:

1)AltDvb Ver2.1 1881

2)NVCodecs

3)NVIDIA Pure Video Decode (jos bolja varijanta od NVCodecs)

Ako imate sve poterbne gore navedene stavke instalirajte Alt-Dvb onda kad ste ga instalirali udjite u folder Filters iskopirajte fajlove iz NVCodecs i kliknite na register ako ste to uradili spremni ste za gledanje HDTV kanala.slika 1

Kad pokrenete Alt-Dvb na prazan ekran kliknite desnim klikom misa i kliknite na opciju DS Config gore imate kartice Automatic i Graph File kliknite na automatic i ovako podesite. slika 2

kad prebacite na neki kanal pojavi vam se u taskbaru pored sata nvidia znak kliknite na njega i podesite prema ponudjenom upustu radi sto boljeg rezultata. slika 3 i 4
      3 slika je za 0.27 veriju
      4 slika je za 0.4xx

i konacno prebacite na neki HDTV kanal naravno MPEG2 mozete da ga gledate bez trzanja slike na svakih sekundu kao u prog-dvb.Ako ocete jos bolje rezultate i manje opterecenje procesora onda instalirajte nvidia pure video decoder do 30% manje opterecenje procesora umesto nvida 0.27 izaberete 0.4xx Uzivajte.
      naravno vi HD kanale mozete da gledate i sa drugim kodecima kao npr. sa Elecard ili nekim drugim al najbolje rezultate daje nvidia
      evo i da pokazem koliko meni zauzima procesor
      Elecard 90-95%
      Nvidia 0.27 45-55%
      Nvidia 0.4xx 15-25%
      pa vi odlucite koji cete kodek koristit ;)
      sto se tice zvuka mozete da koristite sta vam odgovara al preporucijem vam Nvidia kodeke za zvuk ili AC3

Napomena: sa ovim podesavanjima mozete gledati samo DVB MPEG-2/HD dok za DVB MPEG-4/HD treba drugacija podesavanja to cu u drugom
      tutorijalu :)

za listu HD kanala pogledajte na: h__p://www.lyngsat.com/hd/index.html

The post was edited 2 times, last by Kosava ().

• RE: Gledanje HD kanala bez muke

Originally posted by Hame
      Hvala tebi, ali mene interesuju MPEG4 HD i DVB-S2 HD Svjetsko prvenstvo u Njema?koj.

Ovo što pišeš smo prošli davno...

Kazes ovo da ste prosli da jeste...ovo zna mozda nekoliko clanova foruma al ima velika vecina koji i neznaju sta je HDTV pa je ovo tutorijal za sve pocetnike i one koji jos neznaju da podese da mogu gledat bez seckanja i ostalih smetnji.
      A sto se tice DVB-S standarda bice do kraja dana postavljen novi tutorijal.

Poruku izvorno napisao Kosava
      Originally posted by Hame
      Hvala tebi, ali mene interesuju MPEG4 HD i DVB-S2 HD Svjetsko prvenstvo u Njema?koj.

Ovo što pišeš smo prošli davno...

Kazes ovo da ste prosli da jeste...ovo zna mozda nekoliko clanova foruma al ima velika vecina koji i neznaju sta je HDTV pa je ovo tutorijal za sve pocetnike i one koji jos neznaju da podese da mogu gledat bez seckanja i ostalih smetnji.
      A sto se tice DVB-S standarda bice do kraja dana postavljen novi tutorijal.

Falim te boze, konacno neko pametan ko vec juri HDTV(ss2), mene "rastrgose" u dragon forumu !!!
      :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13:

Originally posted by Bojcoffe

Falim te boze, konacno neko pametan ko vec juri HDTV(ss2), mene "rastrgose" u dragon forumu !!!
      :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13: :smilie13:

Znaci ovi ostali svi budale???
      Da si pitao za SS2 i HDTV (preko PC-a) vjerovatno bi se javio netko "pametan" da ti to pojasni, a i kad imas SS2 pitam ja tebe gdje ces gurnuti taj Dragon za kojega ti je toliko srce priraslo??
      A ako me sjecanje ne vara ti si pitao za Dragon i HDTV , odnosno da smatras da nije stvar do recivera i TV-a nego samo do Dragona...

Poruku izvorno napisao sugar
      Originally posted by Bojcoffe

Znaci ovi ostali svi budale???
      Da si pitao za SS2 i HDTV (preko PC-a) vjerovatno bi se javio netko "pametan" da ti to pojasni, a i kad imas SS2 pitam ja tebe gdje ces gurnuti taj Dragon za kojega ti je toliko srce priraslo??
      A ako me sjecanje ne vara ti si pitao za Dragon i HDTV , odnosno da smatras da nije stvar do recivera i TV-a nego samo do Dragona...

Pogresno tumacis sve ostale !!! Od svih ostalih sam ocekivao iscrpnije i profesionalnije odgovore poput gore navedenog, a ne samo "slikovite", a sto se tice dragona ... trenutno sirim opcije od kojih me hvata jeza ...
      jos jedan pozdrav za pogresno tumacenje ( i ako jeste, nije bila namera)
      ps. jer moze na pm informacija o" pod forumu sport", sta ce tamo biti itd, itd, itd, ... :smilie90:
    • Originally posted by Hame
      I zna?i to je to ;)

Ina?e, nema potrebe za ovako bombasti?nim najvama - fino se gleda HD sa istim "ure?ajima" kao što smo gledali i prije HD.

Konkretno kod mene - oprema iz potpisa i CyberLink.

I to je to - tutorial ;)

Pa nije bombasticna...jednostavno potavio sam tutorijal da ljudi ne lutuja i da ne isprobavaju svakakve kombinacije i da ne instaliraju kojekakve programe vec sam ja postavio najbolju kombinaciju sa kojom moze da se gleda HD,inace dobar je cyberlinkov kodek kupio sam verziju 6 i daje dobru sliku al vise opterecuje procesr od nvida pure video decodera pa sam njega favorizovao zato sto je za nijansu bolji a tebe verovatno interesuje DVB-S kao sto sam rekao postavio sam i taj tutorijal nadam se ako si sledio upustvo da mozes i ti da gledas...
    • Originally posted by ninolale
      A ima li veze sto koristim ATI graficku a trebam instalirati NVIDIA stvari?

nvidia pure video radi samo na nvidia serija 6000 pa navise, ja imam fx 52000 i nista oda toga a sa ATI zaboravi
    • Poruku izvorno napisao zona
      Originally posted by ninolale
      A ima li veze sto koristim ATI graficku a trebam instalirati NVIDIA stvari?

nvidia pure video radi samo na nvidia serija 6000 pa navise, ja imam fx 52000 i nista oda toga a sa ATI zaboravi

E pa tome i nije baš tako, pošto u oba desktop ra?unala (iz potpisa) imam ATI grafi?ke kartice (i SS2 kartice). Dakle, tvrdim da radi se Nvidia pure video decoder bez ikakvih problema instalira na konfiguracije ja ATI grafi?kim i da radi savršeno, jer na oba gledam dig. sat. kanale isklju?ivo sa Nvidia pure video decoderom.

Pozdrav!
      VU+ solo + WinTV-MiniStick HD Hauppauge DVB-T USB + Hard Drive 1TB / Black Hole 2.0.4
      DM800HD + AF9015 HD USB DVB-T Tuner + Hard Drive 250 GB / Dream Elite 4.0
      DM500S + Marwensat v2.7
      SkyStar2
      Triax 110 + 2x Quad Sharp LNB - 19e/13e
      Multiswitch TV-MAX 9/4