Popis vidljivih zemaljskih kanala

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• franjo1986 wrote:

maestro, kanali iznad 700 MHz bi se trebali ukinuti po završetku potpunog prelaska na T2 HEVC.

Meni nije jasno zašto se ne koristi kanal 51 u D1 i na istoku D2, već zamjenski kanal 56?
      Kab-hegy emitira na tom kanalu, ali je taj odašiljač dovoljno udaljen da bi došlo do međusobnog ometanja...
      Kada je krenuo EVO TV onda je MUX E u regiji D1 prvo išao na 51. kanalu kasnije je prebačen na 56. kanal.
      NEMA POTPISA

• Zar nije u isto vreme krenuo MUX-C na 51. i MUX-E na 56.kanalu(u D1)?Kasnije je MUX-C sa 51. prebacen na 38.kanal,kao sto je u isto vreme MUX-A sa 38. prebacen na 36.kanal.Programi u EVO TV muxevima su se setkali iz jednog u drugi(kanal),al se ne secam da je MUX-C(ili kako kolege kazu MUX-E) sa 51. prebacen na 56.kanal?

Popis evotv frekvencija prema regijama

evotv - popis kanala

The post was edited 2 times, last by hertzoje ().

• Popis vidljivih kanala u Križevcima.

Ograničen sam na orijentaciju JUGOZAPAD-JUG-ISTOK-SJEVER. Dakle od zapada do sjevera je prepreka.
      Panasonic TV, antena Iskra logaritamska UHF/VHF ili kopija, sa pojačalom Fracarro ES2RT.

CH11 (analogno) BiH BHRT (Vlašić?)
      CH23 HRV Mux A (Psunj/Moslavačka gora)
      CH24 HUN Mux A (Nagykanizsa)
      CH25 HRV Mux A (Sljeme)
      CH27 kvaliteta signala 10%, ne može očitati (pretpostavljam dvbt SLO - Mux A - Pohorje)
      CH30 HRV Mux A (Petrova gora)
      CH31 HUN Mux E (Nagykanizsa)
      CH32
      - smjer SI: HUN Mux D (Vasvár - Hegyhátsál) /
      - smjer J: kvaliteta signala 10%, ne može očitati (pretpostavljam dvbt BiH - Mux A - Kozara) /
      - smjer JZ/Z: kvaliteta signala 10%, ne može očitati (pretpostavljam dvbt SLO - Mux A - Trdinov Vrh)
      CH33 HUN Mux E (Vasvár - Hegyhátsál)
      CH38 HUN Mux A (Vasvár - Hegyhátsál)
      CH39 Mux B (Psunj/Moslavačka gora)
      CH42 Mux D (Sljeme)
      CH44 Mux A (Ivanščica/Kalnik)
      CH47 HUN Mux A (Pečuh)
      CH48 Mux B (Ivanščica/Kalnik/Sljeme)
      CH54 Mux D (Mirkovica)
      CH57 Mux D(d044-d045-d046) (Karlovac?)
      CH58 Mux D (Psunj)

Što bi još moglo ići(izvan RH) sa ove lokacije?
    • Pa kakvi su li to amateri...ovo je otprilike na razini CATV Rijeka kabelske koja je usput barem kod nas u stanu prestala raditi prije pola godine. Ne znam zašto, ali whatever. Uglavnom, kad god bi bio pljusak dolazilo bi na nekim programima "Service is not running or scrambled", i to s onim karakterističnim okvirom i fontom nekog sat risivera iz 2000-ih. Izgleda kao okvir koji se koristio za pitanja u Milijunašu. Nego, jel ima netko tko u zadnje vrijeme lovi Talijane na DVB-T? Danas sam u Pavekima imao na nekim lokacijama skoro odličan prijem radija s Maielle.
    • Koliko razumijem od kada su usmjerili antene po nekoliko stupnjeva prema zemlji a to su napravili na nekim odašiljačima u austriji i italiji prijem ORF-a je u Zg nemoguć i općenito domet je smanjen.
      Tu je i problem modulacije odabrana T2 modulacija ovako od oka zahtjeva veci odnos signal sum i kao posljedicu prijam na rubnim područjima pokrivanja je slabiji.
      Nego netko je spomenuo da skida FESU s krova s obzirom da sam ja na drugom kraju HR zanima me da li je netko voljan baciti/ustupiti prodati FESA antenu? Idealno neku od 817 serije. Hvala
    • dreamer5,
      Vidim da si mi poslao poruku, ali jednostavno ne znam kako je vidjeti na ovom forumu. Vidiš i sam da nisam više aktivan, jer sam okupiran nećim drugim. Na koncu koliko vidim ništa se bitno nije promijelino u ove dvije-tri godine.
      Što se tiče tvog pitanja, nisam je još skinuo sa krova, mada je gore takoreći beskorisna. Od kada su na Schocklu, kao što si napisao, a i ja sam o tome pisao, usmjerli antene 3°prema dole, od tada Austrijance ne vidim. Signal je pao preko 10dB i samo na jednom dijelu zgrade, koji je od mene udaljen 20m je bio oko 32dBuV. Kod mene prije 37-39dBuV, a poslije tog zahvata jedva 28dBuV i kvaliteta loša. Signal od 30-31dBuV je bio granični. Nadam se da ću u proljeće naći malo vremena i probati bar FESU 817 N37 koju sam nabavio prije 3 god. ako ništa drugo bar da je usporedim sa FESOM 817 N48. Da li je doista razlika na 26K 1,5dB. Ali čak da i uspijem dignuti signal za tih 1,5dB nama vajde od toga, kada su sada na DVB-T2 i pored toga moraš imat "Simply TV" prijemnik, ili CI modul.
      Znači jugo ti potrgao FESU. Mora da je to onda bilo vraški orkansko jugo.
    • pejo2110 wrote:

Koji su programi na mux c i mux e.
      MUX C:

evotv info
      evotv portal
      N1
      Al Jazeera Balkans
      CNN
      National Geographic
      NatGeo Wild
      Viasat Explore
      Viasat History
      Discovery
      Animal Planet
      Doku TV HD
      Viasat Nature/History HD
      HBO HD
      HBO2 HD
      HBO3 HD
      Cinemax
      Cinemax 2
      Klasik TV
      AMC
      AXN
      Movie Generation
      Comedy Central Extra
      Kino TV
      CineStar TV
      FOX
      FOX Life
      M1 FILM

MUX E:

Da Vinci
      Laudato TV
      M1 GOLD
      CineStar TV Premiere 1 HD
      CineStar TV Premiere 2 HD
      CineStar TV Action and Thriller
      CineStar TV Fantasy
      Disney Channel
      Baby TV
      Boomerang
      Cartoon Network
      Nickelodeon
      Nick Jr.
      SK1
      SK2
      SK3
      Lov i Ribolov
      HNTV
      Eurosport 1
      Eurosport 2
      24Kitchen
      FLN
      TLC
      MTV
      VH1
      DM Sat
      Jugoton
      HAYAT PLUS
      HAYAT TV
      HKR
      GOLD FM
      Radio Dalmacija
      Radio Banovina
      Vivid
    • piše da im je novo vivid tv, dakle izbacili su penthouse 1 i 2 i stavili vivid daleko losiji kanal, ajd da su ubacili hustler ili brazzers ili dorcel, ali vivid je dosta los i reality kings je takodjer dosta los

neznam sto su izbacili a dodali su hayat, imaju hayat plus i hayat, koja je razlika izmedju ta 2 kanala, sto emitira na hayat a sto na hayat plus?
    • Izgleda da su Evo Tv signal sa Psunja ograničili. Primjerice u Novoj Gradišci koja je odmah južno od Psunja signal je problematičan za uhvatiti. K26 još i nekako ide stabilno ali osrednji signal ali K28 ili nema signala ili polovičan i "skače". Dok istovremeno MUX D sa Psunja na K58 ide 100%. Dok u Zagrebu koji je preko 100 km zapadno od Psunja bez problema imam 100% signal na K26.

Očito su pustili samo neke smjerove. Tako je bilo i s analognom Novom TV kad je išla na K69. Zapadno i istočno od Psunja išla je odlično a južno išla je slika puna prelamanja i duhova kao da hvatam neki odbijanac.

The post was edited 1 time, last by b83 ().

• viz11 wrote:

@Tomcat,
      zaboravi Austrijance na k26, nedavno je proradio Psunj na k26, evotv.
      Hvala na informaciji. Onda nema druge nego skinuti antenu sa krova u proljeće. Tamo gdje je vikendica postoji granični signal sa Dobratcha na 24K, kojeg bi sa FESOM digao barem još 5-6dB. Čak bi možda prošao i 23K, jer mi Psunj dolazi iza brda, a ja sam u podnožju na sjeverozapadnoj strani. Signal mi je ispod 30dBuV, ali Simply TV je sve uništio, tako da nema svrhe sve to isprobavat. Mislim da sam svojevremeno vidio da je netko na Njuškalu prodavao Simply TV prijemnik, registriran, sam se pitam do kada bi to trajalo.

The post was edited 1 time, last by Tomcat ().

• @ Tomcat

Da kod mene je situacija i dalje ista jedan mux gotovo stalno radi a ostali ponekad rijetko. Doduše tako je bilo unatrag neko vrijeme.
      Ako ti bilo koja od te dvije FESE bude višak volio bih je udomiti. Ja imam oštećenu 21-37 i da nije ju oštetila bura nego jugo. Ne znam da li ću to moć zakrpati uglavnom nije to više to.
      Da južina je bila izuzetno jaka.
      Images
      • pras2.jpg

145.47 kB, 960×720, viewed 34 times