Pinned DVB-T(2) Austrija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• NADOPUNA:
      --------------------------------------------------

VARAŽDIN, lokacija: KU?AN.

Reciver Topfield 4000T i logaritamska antena na krovu.

Kanal: UHF 69

Rezultat: Pegel: 60 %
      Qualitet: 99 %

Programi: ORF 1
      ORF 2 St
      ORF 2 B
      ATV
      -----------------------------------------------------

Logaritamska antena na krovu + najobi?nije poja?alo 20dB,
      Pegel na recieveru porastao na 92 %.

ISPOD KROVA:
      Ispod krova sam postavio UHF antenu (dobit 13dB) i spojio je u
      reciever, Pegel varira od 35-40 % - Slika se prekida, nije mogu?e gledati.
      Zatim sam:
      UHF antenu spojio u poja?alo 20 dB i zatim u reciever,
      Pegel je konstantni na 70 %, Slika se može normalno gledati.

Iz toga zaklju?ujem da poja?ala itekako možemo koristiti u DVB-T tehnici
      ?ak poja?ala se više isplate u toj tehnici nego što su se u Analognoj.
      U analognoj tehnici ako bi nam signal na anteni bio 40 dBmicroV i zatim da to poja?amo s 20 dB poja?alom opet imamo lošu sliku.
      U DVB-T tehnici dok je signal na granici koji puca i njega poja?amo, dobivamo konstantnu super sliku na TV.
    • hoferovi aparati nisu losi ali u to se sigurno neubrajaju svi
      koji se tamo nadju. Receiver sigurno netreba kupovati tamo,
      samo zato sto se moze bez problema vratiti ili reklamirati.
      ipak di se kruh i salama nalazi na polici, a pokraj zamisli dream....ooooo masala!

DREAM 7020 4x4lnb; Vu+duo 4x4 lnb; DM8000 16lnb Torodial(4xspaun Diseq),
      dm800+1xSmargo
      4x4lnb
    • Avstrijanci so objavili datume kada ?e kon?ati analogno odašiljanje ( oddajanje ) u glavnim gradovima dežela i njihovi okolini ( Graz, Klagenfurt, ... ).

Klagenfurt - 19. März 2007
      Graz - 23. April 2007

link: http://www.dvb-t.at/wann-wie-umstellen/zeitplan.html
    • a kad ce kod nas u bosni to poceti neka samo bog zna.
      ja se nadam da ce u hrvatskoj uskoro krenuti explozija toga i da ce biti dosta kanala.
      neznam sta vise cekaju.
      sa 4-5 kanala na dvb-t mrezi bolje da je nema nikako.
      Alma S2200
      Triax 110cm, LNB Inverto Singl ECO
      LG 32LV3400 Led Full HD
      Technisat Skystar2 Rev.2.3
      Iskra P-47 Triplex
    • :D Kako je to pos'o kada onda ne?u vidjeti niti analogno ORF ,barem onaj snijeg jer kao što neki na forumu iz Zagreba kažu da im je DVB-T signal 0%.Ako sada rade punom snagom prora?unate snage u odre?enim smjerovima onda ništa o DVB-T ORF u unutrašnjim dijelovima Hrvatske samo pograni?no podru?je, SZ pograni?ni dio Hrvatske.A i domet je istovremeno smanjen pošto radi na najvišem kanalu (k69) koji ima najkra?u valnu duljinu od cijelog UHF podru?ja za razliku od (k23) koji je skoro na po?etku UHF.
      Baš me interesira da li netko iz Bosne hvata analogni ORF 2 na tom (k23)?
    • Poruku izvorno napisao damir
      Ako u Zagrebu možeš da loviš Analogno Austrijske kanale na kanalima:
      ORF 1 k07
      ORF 2 k23
      ATV k26

onda možeš da loviš i DVB-T na k69.

Ovako, ja imam super sliku na analognom orf1 i 2, na atvu se jedva vidi nešto, ali od dvb-t signala ništa. Antena je zajedni?ka na zgradi. Digitalni reciever je ugra?en u telku i skeniranjem ne pronalazi ništa. Zna netko u ?emu bi mogao biti problem?
    • Poruku izvorno napisao damir
      Normalno da ništa ne pronalazi.
      Jer trebate na zgradi ugraditi kanalno poja?alo za k69.
      Nemate ga.

To zna?i da ?e isti problem biti kad dvb-t po?ne emitirati sa ivanš?ice? Uglavnom, kad se to dogodi založit ?u se da se ugradi poja?alo i za taj kanal na kojem ?e se emitirat s ivanš?ice i za orf. Jer to je jedini na?in da gledam dvb-t, right? (ne mislim postavljati riblje kosti po zgradi).

The post was edited 1 time, last by ojpi ().

• Signal ORF analogni mora biti savrsen da eventualno ima sanse digitalni iz razloga sto je velika razlika izmedu 23 i 69 ch.Kod mene je analogni signal na anteni bez pojacala oko 45 db, samo je na analogiji problem interferencije HRT -a na istom kanalu.Primjetio sam da DVB-t signal ORF-a zna oscilirati zbog propagacija tj. kada je hladno oko 3-4 ili manje celzijusa signal je i do 20 % bolji, te po noci negdje od 18-21.30 je maximum i ujutro od 7-10 sati, nije pravilo ali nakon zalaska sunca i poslije izlaska sunca.Na topfildu se to ocituje od 74% quality do 96 % quality.To su moja zapazanja zadnjih mjesec dana.. :)
    • Poruku izvorno napisao bosanac83
      S kojeg odašilja?a emitira ORF 2 na CH 43 uhf, svake no?i signal je vrlo dobar, dok danju jako slabo, tako?e vidim i na 23uhf, 07vhf, 26uhf i 30uhf ?esto no?u signale ORF 2 i ATV +. Kako u ZG vide odli?no Austrijske programe? To onda najisto?niji i najviši dijelovi grada.

Frekvencije ORF-a pogledaj ovdje (imas i odlicnu interkativnu kartu):
      http://193.187.212.11/ORF/

Jucer i prekjucer sam istrazivao sto se sve kod poznanika na dvadesetom katu zgrade moze uhvatiti.Nazalost nisam uz sebe imao DVB-T prijemnik. Najdalji uhvaceni signali odlicne do vrlo dobre kvalitete (boja,zvuk bez suma,teletext) koji su stalni a ne posljedica povoljnih propagacija ovisno o smjeru antene su ovi:

23 UHF ORF 2
      26 UHF ATV +
      32 UHF Magyar 2
      44 UHF Triveneta Friuli Venezia Giulia

Upotrijebljena je antena sa programibilnim pojacalom.Na dosta velikom broju kanala vide se blage do jake interferencije sa nekim drugim televizijama,no nazalost domaci signali su prejaki da bi se vidjelo sto ih ometa.Siguran sam da bih hvatao barem jos dvije ili tri talijanske televizije da nije jacih signala od blizih odasiljaca ili repetitora....

Ali moram se pozaliti,kako da covjek ne izludi kada Hrt 1 hvata na 11 razlicitih frekvencija,Novu na 8 itd :rolleyes:

The post was edited 2 times, last by Viktor ().

• Taj TRIVENETA ve? sam rekao da sam svaki put dok sam bio ove zime uhvatio vrlo dobro na obi?nu sobnu antenu na ch44uhf u Novom Vinodolskom što tamo i nije ?udno ali ZG ve? jest. Na 32 ti nije Magyar 2 ve? privatna ma?arska tv TV2 i on mi je stalan cijeli dan i no? sa dobrim signalom ima i boja, no?u se poboljša. Na 23 i 26 tako?er slabije uhvatim austrijske ali samo no?u kad HRT2 prestane s radom, tako?er i na uhf30. Samo ne kužim kako nitko ne uhvati ORF2 na 43uhf kad je meni no?u vrlo dobar signal s ?itljivim teletekstom a danju jako slab a mješa se i HRT2 danju.???
    • Poruku izvorno napisao bosanac83
      Taj TRIVENETA ve? sam rekao da sam svaki put dok sam bio ove zime uhvatio vrlo dobro na obi?nu sobnu antenu na ch44uhf u Novom Vinodolskom što tamo i nije ?udno ali ZG ve? jest. Na 32 ti nije Magyar 2 ve? privatna ma?arska tv TV2 i on mi je stalan cijeli dan i no? sa dobrim signalom ima i boja, no?u se poboljša. Na 23 i 26 tako?er slabije uhvatim austrijske ali samo no?u kad HRT2 prestane s radom, tako?er i na uhf30. Samo ne kužim kako nitko ne uhvati ORF2 na 43uhf kad je meni no?u vrlo dobar signal s ?itljivim teletekstom a danju jako slab a mješa se i HRT2 danju.???

Napisao sam Magyar 2 zato da se zna iz koje je drzave jer Tv2 vecini ljudi nista ne znaci.Koliko znam zemaljskim putem se ne moze uhvatiti drugi program madjarske drzavne televizije jer je on prisutan samo na satelitu.

Na 43 UHF budem provjerio ovih dana,vrlo je jak HRT2 tako da ce biti malo teze a i mislim da ne iskljucuju odasiljac nakon zavrsetka programa....
    • Zanimljivo,stvarno nisam znao da se drugi program madjarske drzavne televizije moze pratiti zemaljskim putem.Znam da sam u Kotoribi uz Tv2 i RTL Klub hvatao samo M1,znaci da je citav jugozapadni dio Madjarske koji signalom pokriva odasiljac u Nagykanizsi bez M2.
      Ne znam od kuda je dolutao taj signal,mozda iz smjera Pecuha?

Inace kad smo vec kod Madjara,da spomenem jednu zanimljivost.Naime,kod Madjara je u upotrebi i tzv. URH band (od 66-73 mhz) preko kojega sa razlicitih frekvencija emitira Kossuth Radio.U Zagrebu se hvata odlicno na 67,40 mhz (odasiljac Budimpesta!), 71,03 (odasiljac Nagykanizsa), 71,83 mhz (odasiljac Pecuh) i nesto slabije na 72,98 (odasiljac Kabhegy)....