Pinned DVB-T(2) Austrija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pa da, imam pogled prema Pohorju, pa kad i okrenem antenu triplex ili ono iskrino dužine preko 2 metara , pa obe sa pojačalom od 16 db, ne ulovim nijednog orf kanala od DBV-T2, pa čak ni K29.Znam da su signali lošiji od K23 i K26, ali da ni v dobrim uvjetima, kad je vrijeme ugodno ne ulovim ni najmanje signala pa ne shvačam, kao da sam izvan cone pokrivanja.
      Obratiču pažnju na K21, K30 i K34, a K41 mi je onaj Zalaegerseg ka su vrijemski uvjeti povoljni.
      Pa sad kad znam da ima signala i je možen prijem južnije od mene, probaču na sve načine da pretražim v pravcu odašiljača tako horizontalno kao i vertikano, pa da vidimo šta bude, je pa problem jer kanalnik DBV- T2 od vu duo2 nema pokazivača signala, tako da uupšte neznaš ali ima bar malo signala.
    • Kod mene je na austrijskom DVB-T2 sa odbijancem od Donačke gore (dakle čisto kontra smjer) neki minimum kvalitete signala, sa kojim mogu skenirati programe. U početku testiranja sam mogao čak i gledati program Servus TV HD 5, pošto je išao free. Imaš u ovoj temi već sve opisano od str. 20 dalje.

Na lokaciji sa pogledom prema Pohorju je kvaliteta signala puno puno veća, da o samoj jačini signala ne govorim.
    • Pa nemogu vjerovati da nemam nimalo signala,a v dobrim vrijemskim uvjetima sam dva ili tri puta v nočnim urama dobil čak onaj kanal sa Murske Sobote, a o orf DBV-T2 i K29 pa ništa.
      Nekoliko puta pred neko vreme sam dobil na nekim različnim kanalima neke signale, koje si nisam zabeležil tako da sad neznam koji su bili, no ti programi so imali oznako od brojeva i črk, možda so bili testni ili čak podatkovni,a niso bili gledljivi .
      Pa kad kažeš da ima signala prema Pohorju ,dali je taj signal sa pojačanjem ili brez njega ter sa kakvom antenom ? jer kod mene ni sa 16db nema ništa.
    • Ne znam za te "programe". Kada si to skenirao? Do kraja 2010. su išli na K39 DVB-H programi, koje su neki prijemnici znali postaviti u programsku listu, ali naravno nisu bili gledljivi niti upotrebljivi. Ne sjećam se više, kakve su oznake bile.

Antenu imam onu malu (najmanju) VHF/UHF Iskrinu "smrekicu" sa ugrađenim pojačalom. Više mi ne treba. Prošle sam godine u trgovini Jager kupio nešto slično. Neka jeftina češka roba, ali antenica je samo za UHF od K21-K60. Već sam je provizorno isprobao, ali za konačnu montažu ću pričekati još na Bosance, jer još uvijek neznamo, da li će emitirati na K61-K69 ili neće. :/
    • Pa ja često skeniram dbv- t , tražim da li ima nešto novo, pa bilo je i to potrebno jer so se viši kanali na nekim muxima premještali na niže kanale . Pa pre nove godine i posle nove godine sam nešto ulovil neke neupotrebljive kanale koji nisu imali ime programa, ampak samo ono što sam več naveo.
      Antena - iskrina smrekica, znam kakva je, i ja imam iskrine sa pojačivačem koje sam naveo, pa ču probati da njih na novo podesim tako po horizontali i vertikali i to po malima koracima levo i desno v smeri orf odalšijača. Neki rezultat bi moral biti v povolnim vrijemskih uvjetih.
    • Ne znam. Sada je već malo kasno, ali pokušaj nam opisati, kako trenutno imaš sve skupa spojeno. Ovdje ima puno forumaša, koji se razumiju u te stvari i rado će ti pomoći. Možda ti je u antenskom sistemu neki feler. Koliko ja vidim tvoju situaciju, imaš dvije antene sa pojačalom, okrenute svaka u svom smeru, ali kako si sve komponente povezao i doveo kabel do antenskog priključka na TV-u? Da li si probao direktno spojiti samo 1 antenu na TV bez ikakvih privjesaka? I pazi - sve ti ide u horizontali, osim muxeva sa Ivanščice!
    • Ma ne,imam montirano samo triplex P 47 iskrino anteno sa pojačalom , a napaja se sa 5v sa vu duo2, usmerena trenutno zaradi kompromisa tamo prema G.Radgoni. Druga duža iskrina antena nije montirana i aktivirana , njo postavim na drog kada testiram dobit posameznih signala na določenima kanalima, i primerjam dobit signala sa prvom navedenom anteno, tako da za jedne kanale je malo bolja triplrex P47 a za neke druge ona duža od 2m. Dvije antene ču imati aktivne tek tada ako bude nešto iz bih muxov, do tada je montirana i aktivirana samo jedna antena.
    • Kod prijema DVB-T2 iz Austrije uzmite u obzir dva faktora. Prvi je sniženi kut zračenja prema horizontu koji su Austrijanci još prije najavili, sada vjerojatno i realizirali, i o tome je već pisano na ovom forumu. Drugi je modulacija, koja je sada možda 256QAM (nisam provjerio), a za nju treba jači signal u odnosu na niže 64 ili 16QAM, odnosno teže ju je uloviti ako je signal na granici prijema.
    • U okolini Ljubljane imaju na frekvencijama za dvb-t2 signali iste jačine kao na frekvencijama za dvb-t.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Kakve nam koristi od austrijskog dvb-t2?
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Jesu li austrijski kanali slobodno u ovom periodu samo sa njihovom opremom?
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• ORF1 HD i ORF2 HD su besplatni, ali ne i slobodni. Uz njihov modul ili risiver se mogu gledati.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)