Pinned DVB-T(2) Austrija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Na njihovoj stranici piše, ako sam dobro razumio, da je do kraja ovoga mjeseca akcija i da su slobodni. Pitao sam uvezi te akcije, dali to ide samo sa njihovom opremom.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Kosinus wrote:

Nije slobodno, nego besplatno.

Hvala. Ali još uvijek nisam dobio odgovor na pitanje, dali to ide samo sa njihovom opremom.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Da, sa njihovom opremom. Oni si kao kodirani u Iredetu mislim i potreban je ili njiohov CI+ modul ili risiver.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Svi kanali, koji su dopodne prešli u dvb-t2, su kodirani. Dodati su i neki novi. Na kraju će zaista svi austrijski kanali i u dvb-t/u biti kodirani. To jako slabo razumijem.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Koji su to kanali? Ne mogu pronaći. Verovatno su u "soft crypt-u", što i ja ne razumem?!?

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • ATV HD
      ORF III HD
      ORF SPORT+ HD
      3SAT HD

dodati:

ATVII
      SRF 1

Na mom području kanal 23, odašiljač Dobratsch
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• @'skala

Signal je odličen, kodiranje IRDETO ( tako kaže moj sprejemnik ). Mislim, da se zaenkrat najbolj drastične spremembe glede prehoda na kodiranje obetajo prav za Dobrač. Oddajnik ima izjemno veliko moč, njegov signal pa seže daleč po Sloveniji in še kam. Sicer pa res ne razumem tega kodiranja. Tudi programi v ostalih multipleksih so kodirani, na Astri pa isti ( velika večina FTA ). Razumi, kdor more.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Na treh frekvencah je že kar precej časa okrog tridest zaklenjenih programov v dvb-t2. Imeti pa moraš njihov sprejemnik in kartico. Za ORF dobiš, če redno plačuješ naročnino, kako je z drugimi programi ne vem natančno. Zame vse skupaj res težko razumljivo. Sicer pa napovedujejo, da bodo v bodočnosti zaklenili tudi vse ORF programe. Razumi, če moreš!!!?
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Če so v zadregi zaradi "prekomejnega" oddajanja, bi to menda lahko rešili tudi drugače. Mislim, da so nekaj takega tudi naredili na avstrijski Štajerski. Sedaj je na udaru Dobrač, ker je to, vsaj tako mislim, daleč najmočnejši oddajnik. Verjetno pa so v igri zaslužki operaterjev. Drugih racionalnih razlogov res ne vidim.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• tmurgel1 wrote:

Na treh frekvencah je že kar precej časa okrog tridest zaklenjenih programov v dvb-t2. Imeti pa moraš njihov sprejemnik in kartico. Za ORF dobiš, če redno plačuješ naročnino, kako je z drugimi programi ne vem natančno. Zame vse skupaj res težko razumljivo. Sicer pa napovedujejo, da bodo v bodočnosti zaklenili tudi vse ORF programe. Razumi, če moreš!!!?

Je razumljivo je barem dijelom... :) Mozda ima smisla. Naravno ne za nas ali i te kako za nakladnika proizvodjača programa ;) Moje je mišljenje kako većina kabelskih ili IP platformi skupo naplaćuje svoje usluge da su se sjetili da počnu bolje naplaćivati svoje usluge. Vjerojatno na ovaj način će povećati broj pretplatnika ;) a to znači veće financijske prihode jer je još uvijek jeftinije kupiti prijemnik i plaćati pretplatu (koja je manja nego na kabelu a i jeftinije je dostavljati program preko odašiljača nego provlačiti kabel za kabelsku ili IP) nego plaćati kabel ili IP tv višestruko veći iznos. Sa nama u susjednim drzavama i 'prekomejnom' odašiljanju to mislim nema nikakve veze. Isto tako provjeri da li se radi o baš ORF programima ili o SIMPLI TV mux-u koji je vrlo sličan našem EVO TV-u gdje je dio programa u T2 free dio zaključan a dio se može gledati nakon registracijeCI modula ili receivera.

simpliTV – Wikipedia

The post was edited 3 times, last by dreamer5 ().

• dreamer5 wrote:

Ako sam dobro shvatio ORF ne ide u nikakvu registraciju ili kodiranje, mux B ide u DVB-T2 i on je slobodan, uz to daju i bon u iznosu 22 EUR za one koji jos nemaju T2 prijemnik. Ovo o slobodnom do kraja mjeseca se odnosi na Simpli TV koji u svom paketu nudi razne programe. Ako sam dobro pohvatao njemački ;)

Digital Video Broadcasting Television 2 - DVB-T2 - ORS

Multipleks B je od dana prelaska na DVB-T2 kodiran i u njemu su samo tri programa. Govorilo se da će za koju godinu i MUX A biti kodiran. Zadnje su vijesti da će ti programi po prelasku na DVB-T2 ostati FTA.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Izgleda da si imao pravo, mux B je od 02/2015 kodiran u T2 u dvije regije za sada samo u Kärnten i Osttirol moje znanje njemačkog ipak nije na zavidnoj razini :D Evo baš članak gdje pišu da će na ovaj način gledatelji u susjednim državama biti uskrećeni za austrijske programe jer za CI modul ili prijemnik je potrebno imati austrijsku adresu. Evo link na wikipediju simpliTV – Wikipedia

Btw. Zna li netko kako je sa prijemom ch 26 u okolici Zagreba?

Zuschauer in grenznahen Regionen wie Bayern, Tschechien, Slowakei, Slowenien, Ungarn oder in der Schweiz können (Stand Feber 2015) ab 2016/17 keine österreichischen Programme mehr über DVB-T2 sehen, da sie eine Registrierung auf eine österreichische Adresse bei SimpliTV benötigen.

The post was edited 1 time, last by dreamer5 ().

• dreamer5 wrote:

Izgleda da si imao pravo, mux B je od 02/2015 kodiran u T2 u dvije regije za sada samo u Kärnten i Osttirol moje znanje njemačkog ipak nije na zavidnoj razini :D Evo baš članak gdje pišu da će na ovaj način gledatelji u susjednim državama biti uskrećeni za austrijske programe jer za CI modul ili prijemnik je potrebno imati austrijsku adresu. Evo link na wikipediju simpliTV – Wikipedia

Btw. Zna li netko kako je sa prijemom ch 26 u okolici Zagreba?

Zuschauer in grenznahen Regionen wie Bayern, Tschechien, Slowakei, Slowenien, Ungarn oder in der Schweiz können (Stand Feber 2015) ab 2016/17 keine österreichischen Programme mehr über DVB-T2 sehen, da sie eine Registrierung auf eine österreichische Adresse bei SimpliTV benötigen.

Vidi, ja nikada ne pišem neprovjerene stvari. Gledam te programe i skoro svaki dan preskeniram i DVB-T područje jer me zanima, dali se u eteru našlo nešto novo. Tu i tamo nešto i pročitam. Ponekad ima koja informacija na tu temu i u nedjelnoj emisiji za Slovence. Mislim, da na odašiljačima, sa kojih možete kod vas pratiti ORF programe, ide slična emisija ( Dobar dan, Hrvati ).
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W