Pinned DVB-T(2) Austrija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tomcat wrote:

slavk brk wrote:

Da.ali 91x koristim iskljucivo za visoke frekvencije u D1(42.47) i Madjari(52,67) u tom gornjem spektru 91x je bolja.Predpojacalo naruceno,cijena oko 60 .oo kunica plus posta.

Ne znam koliko će ti pomoći širokopojasno pretpojačalo ili pojačalo u širokopojasnoj anteni. Sa tom kombinacijom ćeš pojačat sve i tu vidim možda problem, ako imaš neke signale preko 65-70dBuV
      ok.volim probati.Sada imam 91x na visini od l4-l5m usmjerenu pomocu motora prema odasiljacu u Pecu(hu.oko 90km.)Belje je istocnije oko 10-12 stupnjeva,ali puno blize(oko 25 km) i kvaliteta signala je na svim mux-evima 100 posto iako je snaga u mux-c na 67 Pecs oko 30 posto.Pojacalo je 2 m.ispod antene jacine 60 db(tursko i pokazalo se najboljim od svih testiranih).Poanta je u tome sto ovaj udaljeni odasiljac zahtjeva milimetarsko usmjerenje usmjerenje dok Belje nije tako osjetljivo valjda zbog blizine.U Osijeku postoji hd odasiljac na 33 kanalu koji nije uopce u smjeru antene,razlika oko 60-70 stupnjeva ali zbog blizine(6 km) kvalitea je 100 posto i stabilno kao i na svim drugim kanalima.
    • Tomcat wrote:

slavk brk wrote:

N etko je spominjao kanalno pojacalo Inglar i da ima predstavnik u Zagrebu.Molim telefon ili adresu od zastupnika Inglara u Zagrebu.HVALA.

El-Sat d.o.o. Imaju svoju stranicu, pa se kod njih raspitaj. Ja sam preko njih naručio antenu. I da, provjereno, bolja TV4022H od UHF91X za 1,8dB na 26K.

Jeste li primjetili da su krivi podaci za antene 4022 i 4023 na Inglarovim stranicama. Za antenu 4023 je kriva slika (slika je od 4043), a za 4022 piše da je za kanale 21-37, što nije točno (21-26).
    • Evo pravih slika, oznaka i karakteristika tih antena. Za TV4022 je najbolje pojačanje na 24K (14,5dB), a na 21K i 26K (14dB)

OBRATITI PAŽNJU na pojačanja u dBd (dipol) // 0 dBd = 2,15 dBi (isotropic) :!: ;)
      Jako bitno, jer skoro svi u današnje vrijeme prikazuju pojačanja u dB, a ustvari se radi o dBi. :huh:

The post was edited 25 times, last by Tomcat ().

• pa ta ti je za 21-26 K, tebi treba 4023 za 21-37 K...
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • slavk brk wrote:

Da.ali 91x koristim iskljucivo za visoke frekvencije u D1(42.47) i Madjari(52,67) u tom gornjem spektru 91x je bolja.Predpojacalo naruceno,cijena oko 60 .oo kunica plus posta.

Neće ti eliminirati 35K. Napisao sam na prethodnoj stranici nešto o toj anteni. Uglavnom, na 35K joj je pojačanje 9dB, a na 29K je nisam testirao, ali je negdje oko 12,5dB. Mali je problem što nisam od Inglara dobio krivulju pojačanja po kanalima, pa je ja testiram. Osnov mi je to pojačanje koje navode (Elrad-Inglar), a i prema samom dipolu (0dB) je otprilike tako, ali ne u pravim uvjetima, već na otvorenom polju. Isto tako ne znam koliko još takvih imaju na skladištu, jer na podacima piše 1998. godina. Postoji još jedna dobra za te niske kanale "Fagor FAN80337", ali joj je težina bar po prospektu 9kg. :?: :!: Uskoro je dobivam, pa da vidim da li podaci odgovaraju njihovom prospektu.

The post was edited 2 times, last by Tomcat ().

• danas sam probao jednu staru TV 4022 bez pojačala i dobio 30% signala na 26kanalu u Zgb. Dubravi.antena mi je bila okrenuta istočno od sljemenskog tornja i gledala drito na Medvjednicu.mislim da bi trebal nabaviti neko pojačalo od 21 - 69 kanala pa možda taj signal i poraste.probal sam sa širokopojasnim pojačalom ali rezultat je nikakav.
      ZGEMA H7S(2 x DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      ZGEMA H9S - 4K DVBS2X -multistream
      redline ts 140 super hd
    • orao91 wrote:

Imam problem sa obn-om na 35K i srpkim pinkom na istom kanalu. Za sada to riješavam sa slabijim pojačanjem signala sa Vlašića, ali ovako sa antenom bi rezultat trebao biti puno bolji...barem mislim.

Da, i Frakarova antena bi odgovarala.

Nabavi antenu sa sto manjim horizontalnim uglom,ant. rotator i pevaj! :thumbsup:

Loga uhf (duza, 2m) ima odlican dobitak na 35 kanalu! :thumbup:

TV4022----> horizontalni ugao 30 stepeni :thumbdown:

The post was edited 4 times, last by Daca Dacovic ().

• dok sam gledao zemaljsku tv, imao sam "gorenje-elrad" 4591, ta antena ima ugao manji od 20%, dok u pojasu od samo par stepeni ima puno pojačanje.

Imao sam Gorenje 3413 (VHF), 4591 (UHF) 03?? (FM) i njihovu filter skretnicu. Pojačalo (Tunai 950) sam imao samo na UHF-u. VHF sam morao da filtriram zbog lokalnih FM predajnika, a na UHF-u je bio problem izbeći RTS2, a ne hvatati DX-ove.
      A za one prave DX-ove sam imao pravljenu antenu za VHF-I :thumbup:

sada nemam ni sobnu, čak ni za radio :thumbsup:
    • je, još davno član foruma dalibor-Zg, išao autom i auto DVB-T instalacijama uzduž i poprijeko, čak i po Zagorju i znao je solidno ulovit.. pisao je svojevremeno dosta o tome ovuda, potraži, no sad ga već dulje nema, nešto je zamro, nije mu se valda šta (lošeg) dogodilo...?? tko će ga znat..

osobno mislim da su za ch26 sa Schöckla ponad Graza šanse u ZG tim manje što se bliži dan prebacivanja MUX-a A na ch25 UHF (sadašnji analogni RTL), a za što je OiV dobio odobrenje HAKOM-a. još ako i lokalci krenu na 27 ili i MUX B na recimo analognom HTV-2 ch28 UHF, biće čisto sranje za prijem A, gušit će ih i ubit snaga sa Sljemena samo tako...
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • da, kaj se optićčke vidljivosti tiče, Sljeme je zakon, za izuzetno vedrog vremena vide se i Kamniško-savinjske Alpe, a navodno rijetko i Julijske i Triglav.. ;)
    • OFT - da, to ipak ne vjerujem, između su centralne Alpe-Visoke Ture (Hohe Tauern), a i daleko je to iza linije horizonta....hm?