Pinned DVB-T(2) Austrija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• da ne otvaram drugu temu: S obzirom na razvijenost dvb-t projekta u austriji, malo mi ispada siromašna ponuda programa u dvb-t-u
      Znam da su svi austrijanci orjentirani na satelite, al s obzirom na uložena sredstva u zemaljsko emitiranje, nije se baš otišlo daleko od početka.
      Toshiba led 40L6363dg + Max tv Cicam osnovni extra paket
      Lcd Sony 40W4500 + Opticum 9600 ts PRIMA + Max tv Cicam S
      Crt Sony + Opticum dvb-t F10
      Crt Lg + Infinity ST 2000HD combo
    • darkos1 wrote:

da ne otvaram drugu temu: S obzirom na razvijenost dvb-t projekta u austriji, malo mi ispada siromašna ponuda programa u dvb-t-u
      Znam da su svi austrijanci orjentirani na satelite, al s obzirom na uložena sredstva u zemaljsko emitiranje, nije se baš otišlo daleko od početka.
      Dosta sam bio po Austriji.Nemoguće je sva naseljena mjesta kvalitetno pokriti signalom.Postoji dosta naseljenih područja(npr.okolica Leobena,gdje sam ja bio) gdje bi repetitor trebao biti na svakih 100 m. Koriste satelit,na DVB-T se slika kocka.
      Mecool KIII PRO, Android TV Box (Android 7.1) DVB-T2(H.265 HEVC)/S2/C (CCcam) S912/3GB/16GB
    • Vidljivost u Zagrebu

Ovih sam dana nakon prelaska RTL-a sa 25 na 42 i aktiviranjem DVB-T Mux-A na 25K malo testitrao prijem signala iz Austrije. Većinom se govorilo da kada dođe do aktiviranja Mux-A na 25K da će se austrijski signal sa Schoeckl-a 26K pokvariti, ali desilo se suprotno. Prije sam Austrijski DVB-T primao u prosjeku sa malo kockanja, dok danas sa vrlo malo ili bez kockanja slike. Signal na Topfieldu TF7700 je prije bio 65/70, dok je danas 65/90-95. Na Opticum-u FT15p prije se signal nije nadzirao, ili jako rijetko, dok danas prima sa malim kocanjem slike. Jučer sam nabavio Nitrobox 4004HD i nevjerojatan rezultat. Jačina i kvaliteta signala 58/93-96. Slika bez imalo trzanja, odlična. Pored toga još nisam bio na krovu i usmjerio antenu prema Austriji (sada je točno usmjerena prema odašiljaču na Sljemenu). Radi se o staroj 15g. Iskrinoj anteni UHF91X. Pošto je kod mene ta razika oko 12° vjerujem da ću tim usmjerenjem dosta još pojačati signal. Čak možda ako ću imati vremena i isprobam još jednu antenu (Gorenje Inglar TV4022) koja je na tim nižim kanalima za oko 1.5dB jača od ove Iskrine. Ako ovako ostane, a to mislim na snagu odašiljača sa Sljemena, onda će to biti super, bar što se mene tiče. Inače moj antenski sistem je relativno jednostavan, a sastoji se još za sada od 4 antene. 1×UHF91X (Sljeme-Pohorje), 1×UHF71X (Sv. Gera), VHF log (uskoro nepotrebna) i FM dipol. Sve to je spojeno u iskrinu skretnicu KF-4, bez ikakvog pojačala i sa 20m koax-a srednje kvalitete. Slovenski signali na Mux-A i B 99/99. :P

The post was edited 2 times, last by Tomcat ().

• gregory wrote:

@ TomCat,

Možeš li malo opisati svoju mikrolokaciju?
      Na kojoj visini ti je antena, ima li kakvih prepreka i slično?

Zgrada je peterokatnica, znači negdje oko 17m i antene su na cijevi od oko 3m, znači visina oko 20m. Oko mene nema višlh zgrada, osim onog nebodera blizu okretišta tramvaja na Borongaju koji je od mene udaljen 200m, ali iz tog pravca nemam nikakve odašiljače. Ja sam ti u zgradi koja se vidi sa okretišta, odmah preko Branimirove, pored pruge. Recimo tako najbliža zgrada od autobusnog stajališta na samoj Branimirovoj za Sesvete i Dugo Selo na Borongaju. Ulica Jure Kaštelana.

The post was edited 3 times, last by Tomcat ().

• Razgovaram s likom danas u MKE. Kaze da ako Rotamaxom ne lovim sada SLO MUX B i austrijski MUX na 26 UHF da necu ni sa Yagi antenom. Iako mi je antena na vrhu zgrade, 10.kat plus nekih 2,5 m iznad. Nikakvih zgrada da smetaju u pravcu Slovenije i Austrije. Ovaj Strong koji imam je hvaljen da ima dobar tuner medjutim nista. Probao sam sa jos 2 receivera. Valjda su te stare Iskrine antene tako superiorne.
    • Tako je bilo i kod mene prije nekih mjesec dana.Jedan dan sam ih ulovio isto na k24.Drugi dan sam nešto eksperimentirao sa antenama i više ih nikako uloviti.A onaj k26 ni mrc.
      Ja sam ih ulovio sa log. širokopoj.antenom i širokop.pojačalom.S čime si ih ti "upecao".
      Planiram kupiti neku bolju antenu,kao i samsungovu plasmu c450 koja navodno ima jako dobar tuner.Da li ima,vidjet čemo.
      Baš sam je jučer gledao u Sisku u Tehnomaxu.
      Ja sam inaće u drugoj plovici naše županije(mosl.).
    • Ako ide sa Schockla, onda je to regionalni MUX. Vjerovatno je da ce ici manjom snagom nego MUX A ali ne bih se kladio da se nece uhvatiti u ZG. Ako mi je signal sada na k26 Mux A (jacina 85%, kvaliteta 94%), ne mogu vjerovati da ce signal na Mux C biti toliko slabiji da ga ne uhvatim. Pop tv ce biti ugasen za 3 tjedna a i onako radi vertikalno a FTV na 29 se hvata dobro do vrlo dobro kad je usmjerena antena prema Vlasicu, a kad je okrenuta prema Schocklu onda nema nista. Hoce li biti ubacivanja radio stanica u Mux A ili B, vidjet cemo.
    • b83 wrote:

Ako ide sa Schockla, onda je to regionalni MUX. Vjerovatno je da ce ici manjom snagom nego MUX A ali ne bih se kladio da se nece uhvatiti u ZG. Ako mi je signal sada na k26 Mux A (jacina 85%, kvaliteta 94%), ne mogu vjerovati da ce signal na Mux C biti toliko slabiji da ga ne uhvatim. Pop tv ce biti ugasen za 3 tjedna a i onako radi vertikalno a FTV na 29 se hvata dobro do vrlo dobro kad je usmjerena antena prema Vlasicu, a kad je okrenuta prema Schocklu onda nema nista. Hoce li biti ubacivanja radio stanica u Mux A ili B, vidjet cemo.

Bojim se da neće biti ništa od toga. Vjerojatno će "čokolade" biti niže na stupu i još manja snaga...! Hm, nisam siguran. Bumo videli.
    • Viktor wrote:

Uskoro ce sa Schockla krenuti lokalni MUX C na 29 UHF. U njemu ce se nalaziti WKK TV, Steiermark 1 a od radio-stanica Radio West i Soundportal. Snaga odasiljanja ce biti puno manja od MUX-a A tako da se u Zagrebu vjerovatno nece hvatati signal ali npr. u Varazdinu i sjevernije mozda i hoce....
      wktv.at

Sa Schockla je danas krenuo lokalni MUX C na 29 UHF. Za sada se u njemu nalazi WKK TV, a uskoro se ocekuje i Steiermark 1, a od radio programa: Radio West i Soundportal.