Pinned Skala kvalitete Adsl linije

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Jole wrote:

ZyXel P-6600 HW D3DSL Line Status:
      noise margin upstream: 25 db
      output power downstream: 19 db
      attenuation upstream: 11 db

noise margin downstream: 25 db
      output power upstream: 12 db
      attenuation downstream: 12 db

Ovo je bili s "ZyXel P-6600 HW D3 " sad imam i D-Link -DSL-G684T i promjenio sam sve zice.Jel sad bolje stanje?
      Ja se u to nerazumijem sto treba bit vise ili manje?Ja sad vise nisam pametan ali bitno je da radi 1 i drugo +MaxTV.Koliko bi ja sam mogao imat Max.Brzinu?

Pozdrav!
    • Koliko vidim da si na ADSL1 - ADSL_G.dmt brzina 6016/768. To je max za ADSl1.

Provjeri možda si spojen na ADSL2+. D-link ne prepoznaje pa se mora u opcijama izabrati ADSL2+ umjesto ADSL_G.dmt.

Zyxel automatski prepoznaje i ne treba namještati.

Neznam koja ti je bila kod ZyXela brzina? Svako povećavanje brzine ima svoj limit, a to se i vidi u vrijednosima ADSL linije.

Na 2 Mbit/s svima je linija izvrsna, ali čim povećaš na 6 Mbit/s vidiš sranja.

Ja sam probao sa većim brzinama 14000/ 1200 Kbit/s i veza pucala, i nije moga poslije uspostaviti, nego issključi-uključi router.

Znači, ništa nije apsolutno. Tek kad se testira ( povećanje brzine) vidiš kako radi. Pa izaberi brzu i padajuću liniju ili manju ali stabilnu.

------------------------------------

ZyXel P-6600 HW D3DSL u odnosu prema D-link routeru

noise margin upstream: 25 db- --> 10 ( dosta palo, znači da je negdje max brzina za upload)

attenuation upstream: 11 db ----> 11 ( super- nema zagušenja-što manje to bolje)

noise margin downstream: 25 db ---> 23 ( exellent-odlično)

attenuation downstream: 12 db -----13 ( super nema zagušenja - što manje to bolje)
    • marinko wrote:

Koliko vidim da si na ADSL1 - ADSL_G.dmt brzina 6016/768. To je max za ADSl1.

Provjeri možda si spojen na ADSL2+. D-link ne prepoznaje pa se mora u opcijama izabrati ADSL2+ umjesto ADSL_G.dmt.

Zyxel automatski prepoznaje i ne treba namještati.

Neznam koja ti je bila kod ZyXela brzina? Svako povećavanje brzine ima svoj limit, a to se i vidi u vrijednosima ADSL linije.

Na 2 Mbit/s svima je linija izvrsna, ali čim povećaš na 6 Mbit/s vidiš sranja.

Ja sam probao sa većim brzinama 14000/ 1200 Kbit/s i veza pucala, i nije moga poslije uspostaviti, nego issključi-uključi router.

Znači, ništa nije apsolutno. Tek kad se testira ( povećanje brzine) vidiš kako radi. Pa izaberi brzu i padajuću liniju ili manju ali stabilnu.

------------------------------------

ZyXel P-6600 HW D3DSL u odnosu prema D-link routeru

noise margin upstream: 25 db- --> 10 ( dosta palo, znači da je negdje max brzina za upload)

attenuation upstream: 11 db ----> 11 ( super- nema zagušenja-što manje to bolje)

noise margin downstream: 25 db ---> 23 ( exellent-odlično)

attenuation downstream: 12 db -----13 ( super nema zagušenja - što manje to bolje)

Evo slika i sa ZyXel pa sta nemogu imat 8 Mbit/s odnosno veci paket ,u cemu je problem DSLAM ili?
      Znaci nisi stavili novu opremu kako su meni saopcili za ADSL 2.
      E sad me zanima jel to samo Softwersko ili Hardwersko pitanje ,mislim na DSLAM isti ili drugi ?A u Qurac s ovima uvjek neki spor ako je DSLAM upitanju!
      Jer pazi imam MaxTV i zelim povecat brzinu na 8 Mbit/s to je onda nemoguce, bez nove nadogradnje,.E ako je tako onda cu odjavit MaxTV jer mi je Internet brzi puno prijeci.

Pozdrav!
    • Pazi teoretska brzina za ADSL je 8000/800, pa mislim da je to što imaš maximum.

Nek te stave na na ADSL2+. i na maximum pa ćeš vidjet kao se ponaša veza.
      Koliko sma čuo ima više vrsta centrala, pa na nekim se mogu dizati samo određeni paketi, a na nekima može dizati posebno download i upload, pa naći optimalno riješenje.

Najbolje ti odi kod dečki koji rade u toj centrali, pa uz gablec se da sve riješiti.
    • Stanje nakon zahtjeva za podizanjem brzine he he radilo se samo 1 sat nakon zahtjeva! :thumbsup:
      WAN Information:
      DSL Mode: ADSL2+ Mode
      Znaci da nije upitanju Hardwerski zahvat vec 1 tipka u njihovom systemu :)
      Ali SpeddtestNet kaze ovo :

Primjetio sam da se stanje promjenilo sta to o cemu ovisi ja stvarno neznam!
      noise margin upstream: 15 db
      output power downstream: 19 db
      attenuation upstream: 10 db

noise margin downstream: 22 db
      attenuation downstream: 16 db

Zanima me da li je to sve UREDU da ih nezovem jel nevolim dosadjivat ,jel sam im dopizdio odprije :)
      Ovako je bilo samo 1. dan nakon Dizanja brzine s 2 na 8 Mbit a poslje sve gore i gore......

Pozdrav!

The post was edited 3 times, last by Jole ().

• marinko wrote:

Jole,

Vidim da imaš ZyXEL, ja sam zadovoljan sa njima, pa ih imam od prvog dana, samo mijenjam na novije kadai stignu, pa ako trebaš zbog rapidshare promjeneu IP adrese, onda ovaj router kad resetiraš ADSL traje dugo ( cca 3 min).

Imaš jedan program koji napravi reset linije za sekundu.

Opisano ovdje

Zyxmon program za Windows - pracenje i kontrola ZyXEL routera

Nije mi jasno zasto se sad stanje linije promjenilo?
      D-Link
      SNR Margin 14 16 dB
      Line Attenuation 15 9 dB
      Data Rate 11997 1023 kbps

ZyXEL
      DSL Line Status:
      noise margin upstream: 15 db
      output power downstream: 22 db
      attenuation upstream: 9 db

noise margin downstream: 16 db
      attenuation downstream: 15 db

Digao sam brzinu na 8Mbit/s MaxTV ali na SpeedNet TESTU mi uopce neprelazi ni 7 Mbit/s
      Eto to mi nejde u glavu sta oni to uradise a vidi kako je bilo prije !

Ovo je DO 8Mbit/s vise od 1 Mbit/s a
      manje a moze ici vise jer mi parica dozvoljava a zasto je njima u interesu da isporuce manje nego sto je zajamceno?
      Znaci sad bi trebao placat do 16 da bi mi oni poet pustili 12 Mbit a jer imam MaxTV koji oduzima vise od 4 Mbita....
      I zbilja oni sami nesta sjebu !
      Pozdrav!

The post was edited 3 times, last by Jole ().

• pozdrav
      ajde mi recite dal je ovo ok, inače u adsl tehnologiju se ne kužim niti malčice.
      Line mode: G.992.1 (G.DMT)
      Maximum line rate: 2016 kbps (downstream) / 256 kbps (upstream)
      Noise margin: 31 dB (downstream) / 31 dB (upstream)
      Line attenuation: 18 dB (downstream) / 30 dB (upstream)
      Output power: 19 dBm (downstream) / 10 dBm (upstream)