Pinned HDMI - povezivanje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• RE: HDMI upconversion

Poruku izvorno napisao hmrkovic
      Kupio bih hdd recorder s HDMI-jem i mogu?noš?u "up-konverzije" na HD rezoluciju.Kakva su iskustva sa tom funkcijom,dali je slika na plazmi stvarno bolja itd..
      I najvažnije,jednoga dana kada nabavim HD satelitski reciever i snimim materijal na hdd recorder, ho?e li on ostati HD, tj. ho?u li ga mo?i prikazati u full HD formatu na odgovaraju?em ekranu?

..pretraživao sam po internetu ali mi baš nije najjasnije.

-Svako skaliranje slike je lošije od orginalnog formata,ina?e svaka plasma ili lcd ve? imaju ugra?en scaler jer ina?e nebi mogli prilagoditi sliku po cijeloj površini ekrana,scaleri u dvd ure?ajima su jednako loše kvalitete kao i u plasmama i lcd panelima,tako da vjerovatno ne?eš dobiti nikakva poboljšanja,dobri scaleri koji mogu kvalitetno prilagoditi orginal rezoluciju na fizi?ku rezoluciju panela dolaze kao zasebni ure?aji i koštaju od 2000? na dalje,kvalitetni scaleri se mogu na?i i u dobrim A/V receiverima,ali naravno u onima najviše klase kojima cijena tako?er prelazi 2000?,ali kod njih automatski dobijemo i kvalitetnu A/V centralu na koju možemo sve ku?ne ure?aje spojiti,pa je stoga bolji izbor od samog scalera.
      -Za snimanje HD programa trebat ?e ti i HD recorder,na ovaj obi?an recorder možeš snimati samo u PAL formatu.
      Echostar DVR 7000
      Gibertini Multifeed (28,5°E - 12,5°W)
      Gibertini 150 (61°W - 93,5°E)
      SMR 1224 EL
      SMW XL-800 KU-Band LNB
      Gardiner C-Band LNB

The post was edited 1 time, last by D.Varat ().

• Kako spojiti DVD HDD Rekorder+Humax9700+LCD

Pozdrav svima
      da li neko moze da mi objasni na koji nacin treba da se spoji DVDRekorder sa Sat resiverom Humax9700(koji ima twin tuner) i LCD TV
      Trenutno mi je spojen Humax9700 sa LCD-om preko skarta.Koristim obadva tunera i posto Humax ima HDD u mogucnosti sam da gledam jedan kanal a snimam drugi na HDD.
      Cilj povezivanja ovog Humaxa 9700 sa HDD od 80 GB i DVDRekordera sa 160GB bi trebao da bude tako da sam u stanju da gledam jedan kanal preko Humax-a a drugi kanal da snimam preko DVDRekordera.Da li je tako nesto izvodljivo?Ili koja je najrealniji nacin povezivanja ove 3 komponene

TV ima HDMI ulaz 3skarta
      SAT resiver ima 2 skarta
      DVDRekorder --2 skarta--HDMI Izlaz--Chinch Video izlaz----S Video izlaz--Componenten izlaz

Hvala unapred
    • RE: Kako spojiti DVD HDD Rekorder+Humax9700+LCD

Najbolje ti je povezati scart iz Humaxa u DVD recorder (RGB in),a DVD recorder pomo?u HDMI ili Scarta (zavisi preko kojeg ti daje bolju sliku) na LCD,što se ti?e snimanja sa Humaxa na DVD recorder ne?eš mo?i jedan program sa humaxa gledat,a drugi sa humaxa istovremeno snimat na DVD recorder,ali to možeš bez problema na interni HDD u Humaxu i naravno ne zaboravi kvalitetne kablove. ;)
      Echostar DVR 7000
      Gibertini Multifeed (28,5°E - 12,5°W)
      Gibertini 150 (61°W - 93,5°E)
      SMR 1224 EL
      SMW XL-800 KU-Band LNB
      Gardiner C-Band LNB
    • maheri,pomozite

ne mogu nikako da povezem tv philips lcd32pf5331/10 sa kompom.graficka mi je 5700 le sa dvi izlazom.imam dvi-hdmi kabal i kad povezem sa tv-om kaze da nema signala.nije mi jasno, i u prospektu tv-a stoji da se tako povezuje.da li ima neka caka u podesavanju kompa,ili nesto drugo,ne znam.

hvala unapred
    • RE: maheri,pomozite

Probaj na tipkovnici kompa drzat tipku Fn i negdje na f3 ili f5 vidi di ti je nacrtan externi monitor razlicito je na racunalima znaci dok drzis fn tipkaj s tom tipkom fx di je nacrtan monitor i kada dodjes do CRT trbalo bi ti se na TV pojavit slka kompa ima i drugi nacin desni mis i svojstva i postavke izaberes drugi monitor i cekiraj da ti windows prosiri na taj drugi monitor trebalo bi radit
      Pozdrav
      Matic

: :smilie28:

Nije da se nema,samo je dosadno !

The post was edited 2 times, last by 2kiki ().

• postoji u 99% slucajeva samo na laptopu.

Postoji mogucnost da ti HDMI podrzva samo signal koji
      se salje sa High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP)
      zastitom.

P.S. Upravo sam nasao da na jednom forumu da moze
      PC-DVI->TV-HDMI i da je najveca moguca rezolucija
      1024*768 pa pogledaj malo settings i probaj podesiti
      ovu rezoluciju kao izlaznu.

;)
      DB 800C

The post was edited 1 time, last by Templo ().

• Iskljucivo radim na Laptopu i nemam nikakvih poroblema s prenosom slike na bilo koji uredjaj na LCD plasme ili projektor na nacin koji sam opisao kolega @Templo je 100% u pravu i samo radi s navedenom rezolucijom 1024/768 ali mislim da mora raditi i na kanti ovako kako ti je kolega napisao
      Pozdrav
      Matic

The post was edited 1 time, last by 2kiki ().

• ?itaju?i ovu temu, ostala mi je samo jedna nejasno?a:
      Dali HDMI povezivanje se isklju?ivo odnosi na HD signale, ili sa takvom konekcijom mogu da zamenim staru (scart) konekciju i da preko HDMI konekcije normalno gledam (nadam se u još boljem kvalitetu) i standardne (SD)signale ???
      Vida the king!

The post was edited 1 time, last by Shavija ().

• Originally posted by Shavija
      ?itaju?i ovu temu, ostala mi je samo jedna nejasno?a:
      Dali HDMI povezivanje se isklju?ivo odnosi na HD signale, ili sa takvom konekcijom mogu da zamenim staru (scart) konekciju i da preko HDMI konekcije normalno gledam (nadam se u još boljem kvalitetu) i standardne (SD)signale ???

Mozes ako ides Set Top Box-SCART->DVD Player/recorder-HDMI->HDMI-TV.
      DB 800C
    • Originally posted by 2kiki
      Iskljucivo radim na Laptopu i nemam nikakvih poroblema s prenosom slike na bilo koji uredjaj na LCD plasme ili projektor na nacin koji sam opisao kolega @Templo je 100% u pravu i samo radi s navedenom rezolucijom 1024/768 ali mislim da mora raditi i na kanti ovako kako ti je kolega napisao

Fn (Function) tipka postoji samo na lapovima, a za ogranicenja na 1024x768 prvi puta cujem, jel kod mene radi i na 1280x768 i na 1360x768.
    • Da li se odnosi na isti TV?

Originally posted by NenadX
      Originally posted by 2kiki
      Iskljucivo radim na Laptopu i nemam nikakvih poroblema s prenosom slike na bilo koji uredjaj na LCD plasme ili projektor na nacin koji sam opisao kolega @Templo je 100% u pravu i samo radi s navedenom rezolucijom 1024/768 ali mislim da mora raditi i na kanti ovako kako ti je kolega napisao

Fn (Function) tipka postoji samo na lapovima, a za ogranicenja na 1024x768 prvi puta cujem, jel kod mene radi i na 1280x768 i na 1360x768.

Jer ako nekoliko foruma i uputstvo za upotrebu doticnog TV-a ne laze
      onda najveca rezolucija koja je dostupna u spajanju DVI-HDMI je upravo
      navedena.

;)
      DB 800C

The post was edited 1 time, last by Templo ().

• @Templo sto se trudis objasnjavat nekome tko ne zeli kazati kako je on to napravio vec samo kritizira a ne nudi odgovor bio sam napisao odgovor ali sam ga obrisao nisam vidio smisla odgovarat nekome tko ili ne razumije ili zajebava
      Pozdrav
      Matic

The post was edited 1 time, last by 2kiki ().

• Originally posted by 2kiki
      @Templo sto se trudis objasnjavat nekome tko ne zeli kazati kako je on to napravio vec samo kritizira a ne nudi odgovor bio sam napisao odgovor ali sam ga obrisao nisam vidio smisla odgovarat nekome tko ili ne razumije ili za****va

Ma zbog momka koji je postavio pitanje,
      da se ne muci i ganja vecu rezoluciju kad ne moze.

Pozdrav!

;)
      DB 800C
    • Povezivanje raèunala sa SONY Braviom

Pozdrav svim forumašima!

imam jedan problem kojeg ne mogu rješiti ve? dosta vremena pa vas molim za pomo?. Predpostavljam da bi ?itaju?i sve ove rasprave koje su ljudi pisali možda i došao do odgovora na to pitanje no budu?i da se jako slabo razumijem u ovo podru?je, teško mi je i pratiti neke ?lanke i termine.

evo mog problema :

Kupio sam nedavno LCD SONY BRAVIA od 40 in?a.
      Budu?i da u ra?unalu imam SS2 karticu i dosta toga pratim preko satelita, povezao sam ra?unalo na BRAVIu i sad mi je BRAVIA ustvari monitor.

Na grafi?koj kartici imam DVI izlaz a na LCD samo HDMI ulaz. Kupio sam kabal
      DVI>HDMI i povezao ra?unalo i LCD.

Moj frend ima sli?nu situaciju kod ku?e ali on ima na svom TV-u baš DVI ulaz.
      dakle on ima ra?unalo-TV DVI>DVI. On kad je spojio ra?unalo i telku odmah je ra?unalo prepoznalo da se radi o tom i tom LCD-u i on je samo kliknuo OK i rezolucija se sama namjestila na optimalnu vrijednost i sve skupa super.

Kod mene je problem što moram svaki puta kad upalim ra?unalo moram ru?no namještat rezoluciju (desni klik, properties>settings.....)

Kako da namjestim to da mi bude kompatibilno i da mi ra?unalo i LCD budu izme?u sebe prepoznati ?

Evo nadam se da sam, iako laik, uspio dobro objasniti svoj problem

unaprijed se zahvaljujem na pomo?i

Marko

The post was edited 2 times, last by marko007 ().

• Upscaling dvd playeri sa HDMI izlazom

Pošto je sve više ovih HDTV i HD ready lcd i plazma Tv-a (I ja sam vlasnik jednog lcd-a) a svi gledaju kako dobiti što bolju sliku na njima zanimaju me vaša iskustva sa ovakvim playerima.
      Ja imam ku?i nekoliko komada DVD playera ali ni jedan sa HDMI izlazom pa me zanima ako budem kojeg mijenjao (a to budem vrlo brzo pošto klinac od 3 god. stalno pr?ka po njima :D) kakav se pokazao ovaj upscalig efekt i koliko je bolji od klasi?nog scarta ili component izlaza.
    • Pozdrav. Evo dobio sam moju plasmu nakon dosta vremena gledanja i trazenja i sada imam jedan problem i to kad povezem moju panasonic 42 PV 70 EH preko HDMI kabla sa DVD playerom ne dobivam sliku. HDMI kabel ,kao i DVD player su novi i nevjerujem da na njima lezi problem. U instrukcijama pise da bi to moralo funkcionirati!? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: