Pinned HDMI - povezivanje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sad sam malo svrljo po jednom svapskom forumu i saznao slijedece:
      1-DVD je vec oko godinu dana u prodaji
      2-HDMI kabal nedodje sa DVD-om
      3-niko se nije zalio na to da nije uspio spojiti DVD sa LCD ili Plazmom preko HDMi(naravno razliciti kablovi od najjeftinijh do najskupljih)
      Moj savjet je da pokusas kod nekog provjeriti DVD preko HDMI ili samu Plazmu i HDMI prikljucke mozda tu nesto nestima :rolleyes:
      I jos nesto imam i jedan YUV kabal iz Lidla mislim da je Silvercrest (3m =7,99 ?) i nista nije slabiji od AIV-ovog YUV kabla koji je kosto 30?,a cito sam negdje test da je Lidlov HDMI kabal isto dobar i da ga preporucuju :P
      TT 1600
      TBS 5925
      Blind scan pro
      Gibertini 1,5 m
    • @Cigo, hvala na trudu. Možda si u pravu, pokušat ?u sutra odnijeti dvd do kolege na Lg lcd da vidim dali je sve ok sa Hdmi izlazom. Kabel Hdmi koji imam je upravo Silvercrest, pozla?eni konektori. Danas sam posudio jedan iz trgovine za probu i nije ni blizu izgledao tako dobro kao ovaj iz Lidl-a. A naravno bio je i skuplji od Silvercrest-a.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (91,5E-43W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • i bio je povezan sa Sony DVD-HDD recorder-om (posudjen, zaboravio model)
      i nije bilo nikakvih problema sa vezom HDMI->HDMI, Takodje komp bio
      povezan sa DVI->HDMI bez problema da se dobije slika (medjutim bio je
      problem sa mojom graf. karticom ali to je druga prica).

To je (po meni) samo trgovacki fazon da kabal mora biti Panasonic.
      Prije da je upitanju HDMI izlaz iz DVD-a ili ulaz u TV.

Kao sto ti cigo rece probaj DVD na drugom TV-u ili drugi DVD na
      tvom TV-u (naravno sa HDMI vezom).
      DB 800C
    • Evo copy-paste sa stranica exportdrva u vezi kabela sa dvd-om:

HDMI priklju?ak (uklju?uju?i i HDMI kabel)

Napredno prograsivno skeniranje

DVD-RAM/-R/-Audio/-Video, SVCD, JPEG, MPEG4, MP3

Napredna Re-Master funkcija

Unapre?iva? dubine

216 MHz/11 bit Video D/A pretvara?
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Evo danas probao Quadro dvd i ne radi preko Hdmi, samo prijavi broj linija koji izaberem u meniju, npr. 525p ali slike nema.. Sutra idem do nekog lcd-a sa istom opremom ali ve? me lagano hvata jeza pri pomisli da ne rade Hdmi ulazi na pv70. Sad bi ve? volio da je riješenje Pana kabel pa makar koštao i duplo.
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Sužava se krug.. Panasonic dvd + silvercrest kabel + lg lcd i slika na hdmi ulazu radi. Nakon što sam ponovo nazvao Pana servis isti serviser koji mi je neki dan tvrdio da ?e orginalni kabel riješiti problem je rakao da možda i nije problem u tome jer sam mu objasnio da ne radi ni Quadro dvd. E sad jedino što mi preostaje je uzeti dvd i kabel i oti?i do trgovine koja prodaje Pana kabel i 42pv70 i probati dali radi kod njih i u kojoj kombinaciji.
      A ako netko od vas ima 42pv70 bio bih zahvalan da pogledate u meniju koji sw imate. Kod mene piše sw=2510-10000, status1=0000-0f02-2000-0000, status 2=0000-0000-0000-0000.
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Moj 42pv70 je definitivno neispravan što se Hdmi ulaza ti?e. Ostaje mi još nada da u servisnom modu Hdmi nije ni uklju?en ali treba saznati šifru za servisni mod. Samo da spomenem, stru?njak iz Panasonic trgovine mi je pokazao da uop?e nemaju u prodaji orginal Pana kabel, a nakon što sam mu objasnio problem rekao mi je da posudim Hdmi film ?( ?( ?( koji ?e sam ukop?ati hdmi ulaz na tv-u. Zgrožen sam trenutnom situacijom i uop?e neznam šta da radim, ali jednostavno me strah odnijeti tv u servis u kojem ?e me možda pitati jel imam Panasonic antenu za tv u boji ?! O mogu?nosti da dobijem novi tv mislim da mogu samo sanjati...
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Originally posted by LambdaKt
      Evo danas probao Quadro dvd i ne radi preko Hdmi, samo prijavi broj linija koji izaberem u meniju, npr. 525p ali slike nema..

Samo malo, spojio si Lcd preko hdmi kabela na quadro dvd i ne radi?
      Ako sam dobro razumio?
      E ima tu nekih fora kad povezujes, javi jel ovako pa ti probam objasniti, nedavno sam radio upravo to ali se ne sjecam koji je lcd bio u pitanju..

Athlon 64 X2 6000 3.0Ghz & thermaltake bigtyp vx & dfi lanparty ut nf590 sli-m2r/g & seagate 500 gb,sata II,ncq,16MB
      4x 1024mb pc-6400,crucial,ballistix,800 mhz & ati radeon hd2600xt,256mb,ddr4 & creative sb x-fi gamer 7.1
      technisat skystar hd dvb-s2 & seasonic 600w mod & aplus cs-twin engine bb & front panel scythe kama & etc...
    • Servis kod ti je

na televizoru pritisni i drzi dugme -/V i prtisni brzo
      000 na daljinskom. Pazi kad mijenjas da nesto ne zabrljas.
      Izlaz sa "Exit".

Najbolji zapisi vrijednosti koje promijenis da mozes vratiti
      ako bude problema.

Sto se tice samog povezivanja nema tu nikakve pameti:

-bilo koji kabal je dobar ako je ispravan (ne mislim na kvalitet nego samo prenos
      signala, ne treba nikakav specijalni)

-na DVD-u izaberes HDMI izlaz na TV-u HDMI ulaz i gotovo

Ako ti i pored svega ne radi mora ti valjda garancija vaziti.
      DB 800C

The post was edited 1 time, last by Templo ().

• @mklobu43 nisi shvatio, dva razli?ita dvd playera rade sa Lg lcd-om a sa Panasonic 42pv70 ne radi niti jedan što je o?iti pokazatelj da su ulazi mrtvi.

@Templo idem odmah probati šta ima u servisnom modu, ako ništa drugo pokušat ?u pomaknuti sliku za par mm u lijevo, nije mi 100% u centru.
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • @Templo Ne?e kod mene. Dakle držim pritisnuto dugme vol - i pritisnem 000. Hm, sad si razmišljam ovo vol - si mislio na prednjoj plo?i tv-a ili daljinskog. Ja sam stiskao sve na daljinskom, idem opet!

Vidim tek sad šta si napisao Na televizoru drži vol -, više me izludi ova plazma pa neznam ni ?itati dobro.
      TBS5927;TBS5925;DM8000

The post was edited 1 time, last by LambdaKt ().

• Ma da, danas sam ustanovio još jednu anomaliju... Budu?i mi hdmi ne radi dvd gledam preko skart-a. Primjetio sam zadnjih dana horizontalne linije ali sam mislio da me skart kabel gnjavi. Danas ?ujem zujanje u zvu?nicima, zapravo prije bih to nazvao nekako druga?ije s obzirom da je frekvencija oko 1 khz, kao sirena koja tuli i skužim da se javlja kad upalim dvd. Ve? sam pomislio da je i on riknuo kad shvatim da ?im ištekam Hdmi kabel nestaje taj zvuk ali nestaju i crte na av ulazu. O?ito cijeli Hdmi sklop divlja i unosi smetnje u sliku i ton na drugim ulazima. U servisnom modu osim što sam pomaknu sliku u lijevu stranu nisam ništa drugo uspio. Meni je poprili?no kompliciran i ne usudim se baš dirati po njemu. Sutra ?u tražiti da mi pošalju novi tv, baš me zanima kakvo me iznena?enje ?eka..
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Zbog previše obaveza sam odlu?io tim problemom se pozabaviti nakon ovih višednevnih praznika. I dobro da jesam jer mi se danas i Bog smilovao. Došao je kolega sa notebook-om sa Dvi izlazom i Dvi na hdmi kabelom. Nemogu si to još objasniti ali nakon što je izabrao maksimalnu rezoluciju 1080p ulaz je proradio i pokazao sliku. Nakon po?etnog oduševljenja opet me po?ela mu?iti nedoumica oko kabela. Budu?i mi je hdmi kabel pravio smetnje i u slici i u tonu na skart ulazu, ištekao sam ga još prije par dana. ?im sam ga uštekao u dvd primjetio sam da više nema smetnji.. ?im sam prebacio na Hdmi ulaz pojavila se slika a na displeju Dvd player-a se pojavila crvena ku?ica sa oznakom Hdmi. I sve radi. Sa istim onim Silvercrest kabelom i bez ikakvog podešavanja. Ima li netko logi?no objašnjenje ili je stvarno Bog umješao svoje prste i smilovao mi se? Moja jedina logika je to da moj dvd player može napravit upscaling do maksimalno 1080i linija dok je kolega pustio sa notebook-a 1080p. ?injenica je to da nakon toga mogu izabrati bilo koju rezoluciju i sve radi besprijekorno. Nadam se da ?e sve nastaviti raditi kao danas jer kona?no gledam svoj novi tv bez gr?a u želudcu. I kucam u drvo da tako i ostane...
      TBS5927;TBS5925;DM8000