Pinned HDMI - povezivanje

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• hispasat wrote:

istina dvd snimaci imaju jedan hdmi 1.3, hd sat reciver bi trebao imati 2 hdmi izlaza kako bi jedan sluzio za hd tv a drugi za snimanje preko dvd snimaca, uz uvjet da tv ima hdmi izlaza, jer ovo sa scartom je bezveze

ma ne da je bezveze nego totalna glupost cak mi ne ide u glavu zasto oni stavljau scartove na hdtv uredjaje ?? ?( jer ko je lud uzet Blu-Ray dvd ili neki hdtv resiver i gledat preko scarta 8)
    • RE: RE: HDMI - povezivanje

Ico net4 wrote:

Ferrari wrote:

Uzmimo na primjer da želite da povežete DVD plejer sa digitalnim televizorom i analognim zvu?nim sistemom. Vjerovali ili ne, za ovo vam treba do 9 kablova. Nije ni ?udo što rezultat ne djeluje nimalo uredno. HDMI? sistem pojednostavljuje tu zbrku tako što koristi jedan jednostavan kabl za potpuno digitalni prenos audio i video signala i povezivanje svih audiovizuelnih ure?aja.

Ali HDMI? ne služi samo za smanjivanje nereda. HDMI? je novi industrijski standard za povezivanje HD ure?aja i kada ga koristite sa proizvodima visoke rezolucije, sigurni ste da ?ete dobiti najkvalitetniju digitalnu sliku i zvuk. Zahvaljuju?i svojoj brzini, ovaj interfejs, kompatibilan sa formatima Blu-ray Disc? i HD-DVD, spreman je da zakora?i u zahtjevnu budu?nost HD svijeta.

Osim toga, HDMI? zna?ajno pojednostavljuje proces povezivanja ra?unara i vaših HD ure?aja. Pomo?u jednog kabla, HDMI? omogu?ava vašem ra?unaru da reprodukuje video visoke rezolucije i višekanalne audio formate na HD ure?ajima.

Prema ovom opisu spajanja putem HDMI kabela gdje se sve komponente spajaju jedna preko druge u liniju i tako sve skupa
      međusobno komuniciraju . To dakle znači da svaka spojena komponenta treba imati dva HDMI konektora , da bi se mogle tako
      spojiti. Osim naravno prve i zadnje komponente u nizu koje mogu imati samo jedan konektor .
      Neznam kako drugačije , možda nisam shvatio dobro.
      Ja međutim nisam baš vidio neke komponente koje imaju dva HDMI konektora , čak niti najnoviji HDD DVD snimači i slično .
      Pa sad ne kužim .
      Nadovezujem se na svoj komentar ovog HDMI povezivanja koje usput receno nije nitko niti komentirao nego su me ignorirali i
      nastavili dalje sa nekim drugim temema.Pitanje koje nadovezujem je sljedeće , ako imam na telki 3 HDMI priključka , dali to
      znači da će svi uredjaji koji su spojeni na telku moci medjusobno komunicirati , npr. ako je jedan od uredjaja DVD HDD Recorder ,
      a neki drugi HD Sat Reciver , dali cu moci snimati program sa satelitskog recivera na DVD HDD recorder iako nisu medjusobno
      spojeni nego samo preko TV-a.
      Po logici kako je objasnjeno u ovoj temi o HDMI povezivanju to bi trebalo biti moguce .
      Sad me zanima da to netko potvrdi ili opovrgne tko je isprobao .

The post was edited 4 times, last by Ico net4 ().

• Prema mojim novim saznanjima o HDMI povezivanju uređaja , to opće ne funkcionira kako je opisano na početku ove teme.
      Kao prvo uređaji koji su povezni preko nekog drugog uređaja uopće nemogu međusobno komunicirati .
      Primjer na Philipsovom LCD TV-u su tri HDMI ulaza na njih su spojena tri različita uređaja koji međusobno
      nemogu uopće komunicirati točnije spojen je HDD DVD , satelitska i playstation 3 , ali nema šanse da snimam
      na HDD Recorder satelitsku ili playstation jer se uopće ne prepoznaju.
      Morali bi bit direktno međusobno spojeni, ali kako ih onda spojiti na LCD kad imaju samo po jedan HDMI konektor.
      Nadalje kad ih spojim na AVR Harman Kardon , HDMI ne prenosi zvuk na pjačalo nego je potrebno i dodatno
      povezivanje optičkim i koaksijalnim digitalnim kablom.
      Kako je to lijepo kolega Ferrari napisao sve se rješava jednim HDMI kablom , ali u banani potrebno je na pojačalo
      ipak spojiti dodatno optičkim ili koaksijalnim kablom , a na telku zanimljivo prenosi zvuk preko HDMI kabla,
      pa zašto ne i na pojačalo ????
    • nisam se nadao da cu se javiti u ovoj rubrici, ali muka natera....

pazario sam Sony LCD 37P3000...klasicna podesavanja rade, ali...

zaglavio sam se u podesavanjima PC-LCD...

imam 2600pro, i preko HDMI-HDMI kabla prebacujem sliku, ali samo hoce 720x576...
      sve preko toga daje poruku `out of range`...

imam i Philips DVD sa HDMi prikljuckom i upscale, ali samo na 480 i 576 daje sliku,
      a na 720p/50, 720p/60, 1080i/50, i 1080i/60 samo poruka `out of range`...

izgleda da i sa kompa i dvd-a daje 480 i 576 /sd rezolucije/ ali nece HD rezolucije...

da li moze biti problem do kabla, ili do LCD-a?

sto se tice vga /pc/ ulaza, tu je u principu ok, prikazuje max. rezoluciju po papirima, 1280x768...

zanimljivo,pratio sam, restartujem komp, dok je u komp u dos-u, ima slika na lcd-u, pise rezolucija 800x600/60
      medjutim, cim ode u windows, nece, samo dozvoljava max 720x576, cak nece ni 800x600, koliko je pokazivao u dos-u!?!?
      meni je analogni lcd monitor primarni, a Sony sekundarni, probao sam u `extended` i `clone` modu, nece preko 720x576...
      sta da probam?

unapred hvala!!!!

poz...
      AZBOX Premium HD
      T-90 Wave Frontier (4W+5W,1W,5E,7E,9E+10E,13E,16E,19E,23E,28E,39E)
    • Pretpostavljam da ti je ATI 2600 jer ja imam 2400 i nemam nikakvih problema da dobijem bilo kakvu
      rezoluciju sa PV70 plazmom preko DVI (HDMI adapter) - HDMI.

Ako ti automatski ne prepoznaje TV probaj dodati custom HD rezolucije u CCC-u
      idi "Clone" i iza beri jednu od HD rezolucija i kao sto D.Varat rece, obrati paznju na
      frekvencije, mada mislim da je u principu neka postavka na TV-u jer moj
      TV mi se automatski pojavi u CCC-u.
      DB 800C
    • hvala obojici...
      mali dodatak na ovu probe, tj. veceras je bila jos jedna proba...
      nosio sam komp kod ortaka, ima LCD LG 37"...
      ima dva hdmi prikljucka, na jednom pise hdmi, a na drugom hdmi/dvi...

ah, da, mozda sam ispustio bitnu cinjenicu, posto na kartici imam pored dvi, vga i hdmi prikljucak, kupio sam
      hdmi-hdmi i direktno prikljucio na hdmi prikljucak...

nastavak price od vecerasnje probe...na cistom hdmi prikljucku kod ortaka sve je ok radi super kod njega je 1360x768 max rezolucija...
      e sad, kad smo prikljucili na hdmi/dvi poceo je da brljavi, slicno kao kod mene, samo malo bolje...
      sem mojih 480 i 576 rezolucija, rade mu i 600 i 720, ali nece nista od 768 rezlocucija, tj. 1024x768, 1280x768 i 1360x768...

da li je moguce da su kod mene takvi prikljucci i da bih trebalo da vezem na dvi prikljucak, bilo direktni kabl dvi-hdmi, ili dvi-hdmi adapter, pa na hdmi-hdmi
      kabl...

to mi jos deluje nekako najlogicnije u svoj ovoj mojoj ludnici... X( ?( ;(

poz...
      AZBOX Premium HD
    • imam tv sharp LC-32SA1EA
      Pre neki dan sam kupio HDMI kabali spojio tv sa compom, komp je prepoznao tv i kad sam stavio opciju dual wiev automatski mu je dodelilo rezoluciju 1920 X 1080 ???????? U kmjigama koje sam dobio sa njim pise da mu je rezolucija 1366X768X3

na tv-u ima pored hdmi prikljucka i audio.. tu se sad pojavio problem ;(
      spojio sam audio sa kompa ali nema zvuka, kad isti prebacim u EXT 4 gde se nalazi analogni rgb za comp tu radi......
      da li je mozda neka razlika izmedju audio signala ?????

pozdrav
    • deki20 wrote:

hvala obojici...
      mali dodatak na ovu probe, tj. veceras je bila jos jedna proba...
      nosio sam komp kod ortaka, ima LCD LG 37"...
      ima dva hdmi prikljucka, na jednom pise hdmi, a na drugom hdmi/dvi...

ah, da, mozda sam ispustio bitnu cinjenicu, posto na kartici imam pored dvi, vga i hdmi prikljucak, kupio sam
      hdmi-hdmi i direktno prikljucio na hdmi prikljucak...

nastavak price od vecerasnje probe...na cistom hdmi prikljucku kod ortaka sve je ok radi super kod njega je 1360x768 max rezolucija...
      e sad, kad smo prikljucili na hdmi/dvi poceo je da brljavi, slicno kao kod mene, samo malo bolje...
      sem mojih 480 i 576 rezolucija, rade mu i 600 i 720, ali nece nista od 768 rezlocucija, tj. 1024x768, 1280x768 i 1360x768...

da li je moguce da su kod mene takvi prikljucci i da bih trebalo da vezem na dvi prikljucak, bilo direktni kabl dvi-hdmi, ili dvi-hdmi adapter, pa na hdmi-hdmi
      kabl...

to mi jos deluje nekako najlogicnije u svoj ovoj mojoj ludnici... X( ?( ;(

poz...

Pa jedini razlog zasto imam adapter (mora biti original koji si trebao dobiti uz karticu) je da 2400/2600
      imaju mogucnost prenosenja zvuka preko DVI-a inace bi i ja furao samo sa kablom DVI-HDMI (nemam
      HDMI na kartici). Probaj sve kombinacije pa vidi.

P.S. Ako imas HDMI izlaz onda ti ne bi trebalo nisat specijalno vec samo kabal .
      Stavi PC monitor na VGA pa probaj opet samo sa HDMI.
      DB 800C
    • Templo wrote:

Pretpostavljam da ti je ATI 2600 jer ja imam 2400 i nemam nikakvih problema da dobijem bilo kakvu
      rezoluciju sa PV70 plazmom preko DVI (HDMI adapter) - HDMI.

Ako ti automatski ne prepoznaje TV probaj dodati custom HD rezolucije u CCC-u
      idi "Clone" i iza beri jednu od HD rezolucija i kao sto D.Varat rece, obrati paznju na
      frekvencije, mada mislim da je u principu neka postavka na TV-u jer moj
      TV mi se automatski pojavi u CCC-u.

"Clone" opcija moze raditi probleme jer ona klonira rezoluciju i frekvenciju slike na monitoru, zato se i zove clone tj. kako je namjesteno za monitor takva slika ce biti prenesena na LCD televizor.Treba u upustvima od LCD tv vidjeti koje rezolucije i frekvencije podrzava LCD tv i prema tomu namjestit sliku.Tako je barem na philips LCD tv koji sto se tice spajanja PC-a preko HDMI maximalno podrzava 1024x768 75 Hz, sve ostalo je out of sync i ekran LCD tv ostaje crn tj. ne moze prikazat proizvoljne rezolucije i frekvencije osvjezavanja.
    • znaci ovako:

zamenio sam danas hdmi-hdmi kabl, za dvi-hdmi, i sve je odmah proradilo!!!!
      kao sto sam vam rekao, kod ortaka radi i preko hdmi porta, ali samo na jednom od dva porta na njegovom LG lcd-u...
      dalje, moj utisak je da je sony lcd mnogo osetljiviji od npr lg lcd-a...
      i na netu sam nasao slican problem, lik ima istu karticu, sony lcd i nece preko hdmi porta kartice...

sto se tice rezolucije i kod mene je isto, moj 37p3000 je hd ready, a najveca moguca 1920x1080/60, koju i prima,
      ali mislim da je to ipak 1080i rezolucija...

posto imam SS HD, malo sam se igrao,ali prave probe ostavljam za vikend, mislim da ga moram drzati na toj 1080i
      rezoluciji, da bi mi prikazao Premiere i Discovery kako treba...verovatno cu ici za pocetak na single display, pa preko `hot key`
      prebacivati na vec podesene podatke za LCD....

edit: sto se tice zvuka: nisam dobio adpter uz karticu, mozda bas zato sto ima hdmi prikljucak...nemam ton na lcd-u
      ne znam da li treba specijalan kabl /tj. dvi konektor/ da bi poterao zvuk...posle dva dana zezanja sa slikom, presretan
      sam da sam bar nju dobio...sta kazu ostali, da li ton ide automatski kada je sve u redu, ili moraju jos neka podesavanja...

poz...
      AZBOX Premium HD

The post was edited 3 times, last by deki20 ().