Pinned HD na DVB Karticama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @istok....moram da te pohvalim :D...jedino se cudim zasto ovo nisi ranije odradio???
      pazi ovako; HD kanali su malo specificni tako da je tesko dobiti screenshot..gde bas ne ide upotrebis fotoaparat :D
      ..sad kada si odradio najtezi deo posla obogati te slike sa ostalim podacima....mozes da upotrebis sablon sa prvih postova.
      Bitno je da svako ko ima malo iskustva vidi sta mu je sve potrebno da bi se upustio u gledanje odredjenih HD kanala....

Priznaj da ovoga ne bi ni bilo da nije bilo onih rasprava sa nekulturnim i nekonstruktivnim forumasima... :D :D :D

Pozz!
      SS2 Intel 8400, 2048 ram 2x80sata_raid0 ATI 4770 512 GDDR5 Samsung203b
      ......125cm..............lnb 0.3............ 80E - 43W

The post was edited 1 time, last by bladeruner04 ().

• Evo svih elemanata koji su mi omogucil da gledam Hd kanale o kojima sam govorio:

- procesor: core 2 duo 6400
      - RAM memorija: 1GB
      - graficka: Ati radeon X1600

(koliko mi iskustvo govori, najvazniji je procesor, ostalo mzoe da bude prosjecno) - core 2 duo 6400 procesor kosta oko 170 do 250 evra, kako gdje, i zahtijeva plocu sa odgovarajucim cip setom, koja se moze naci za 100 evra

- tv kartica: Technotrend 3200 (kosta 130 evra)

zzzzzz

- (ne)kulturni i (ne)konstruktivni clanovi ovog foruma koji su me isprovocirali da istrazujem do kraja , da otvorim sve hd kanale, sem engleskog sky-a ciji su signali nad mojim gradom slabi

- te na kraju famozni AltDVB 2.2 sa cyber link PDVD 7 video decoderom, jedino SKy sport hd hoce samo sa elecardoml, i on me jedini zeza, zastajkuje na svakih pola minuta, vjerovatno zbog slabog odziva, interesantno : kasno nocu radi bez greske ! to cu istraziti do kraja...

ako nekoga interesuje jos neki detalj, tu sam...

pozdrav
    • ja bi jos samo nadodao da sve novije graficke od nvidia 7xxx i 8xxx serije pa cak i neke iz 6xxx serije te ati kartice od x1xxx prema ovim novijima imaju utjecaja na performanse kod gledanja H.264 programa jer veliki dio i one odrade..
      DFI LanParty nF4Ultra, AMD 3000+@2600MHz, GEIL 2x512 DDR400, ESC GF7900GS 256MB

Gigabyte P35-DS3 iP35, Intel CoreDuo E4400@3300MHz, KINGMAX 2048MB DDR2 800, Gainward GF8800GTS 320MB

The post was edited 1 time, last by evilmaster ().

• Evo jedne konfiguracije koja je namenski napravljena za gledanje hd kanala.....

http://www.yatego.com/barebonehouse/p,454f2a4c69dbf,42de6a92bb8733_8,silverstone-cw01-dvb-s2-hdmi-media-center

Na kraju ove strane je istestirano 5 kofiguracija.....

http://www.hdtvtotal.com/module-pagesetter-viewpub-tid-1-pid-885.html
      SS2 Intel 8400, 2048 ram 2x80sata_raid0 ATI 4770 512 GDDR5 Samsung203b
      ......125cm..............lnb 0.3............ 80E - 43W

The post was edited 1 time, last by bladeruner04 ().

• Evo programa koje sam ja uspio uloviti na Astra + HotBird

Hot Bird 13°

Canal+ Sport HD Polska - DVB-S MPEG-4 - Mediaguard 2 10719 V 27500 3/4

1280x720 12000Kb/s 2Ch 48KHz 256Kbps

Luxe TV - DVB-S MPEG-4 - FTA 12322 H 27500 3/4

1280x1080 1280x720 10000Kb/s 2Ch 48KHz 192Kbps

Astra 19.2°

Astra HD Promo - DVB-S MPEG-2 - FTA 12168 V 27500 5/6

1440x1080 1280x720 22000Kb/s 2Ch 48KHz 384Kbps

DFI LanParty nF4Ultra, AMD 3000+@2600MHz, GEIL 2x512 DDR400, ESC GF7900GS 256MB

Gigabyte P35-DS3 iP35, Intel CoreDuo E4400@3300MHz, KINGMAX 2048MB DDR2 800, Gainward GF8800GTS 320MB

The post was edited 1 time, last by evilmaster ().

• Samo potvrdjujem da i kod mene radi na prvoj konfiguraciji iz potpisa, ali koja svrha od toga kad mi je zauzece procesora 100%.
      Po mom osobnom misljenju najpametnije je kupiti HD karticu kad bude dostupna na nasem trzistu i stvar rjesena (ukoliko takva kartica kosta cca 750 kn, mislim da je to isplativije i svrsishodnije nego kupovina supersnaznog procesora, sto za mnoge znaci i promjenu maticne ploce i drugih komponenti racunala, sto na kraju uvelike povecava investiciju, ukoliko je se ona iskljucivo odnosi na mogucnost konfornog gledanja HD satelitskih kanala).

Toliko od mene i pozdrav svima!

P.S. zaboravio sam navesti da je pored navedene konfiguracije iz potpisa: OS Windows XP SP2, testirano u DVB Dream 1.3c i ALT-DVB 2.2 sa CoreAVC.264 i CyberLink H.264 codecima i kao sto rekoh uglavnom 100% zauzece procesora (racunalo neupotrebljivo za bilo kakav rad dok se vrti neki od HD kanala)
      VU+ solo + WinTV-MiniStick HD Hauppauge DVB-T USB + Hard Drive 1TB / Black Hole 2.0.4
      DM800HD + AF9015 HD USB DVB-T Tuner + Hard Drive 250 GB / Dream Elite 4.0
      DM500S + Marwensat v2.7
      SkyStar2
      Triax 110 + 2x Quad Sharp LNB - 19e/13e
      Multiswitch TV-MAX 9/4

The post was edited 1 time, last by salkoJB ().

• Originally posted by salkoJB
      Samo potvrdjujem da i kod mene radi na prvoj konfiguraciji iz potpisa, ali koja svrha od toga kad mi je zauzece procesora 100%.
      Po mom osobnom misljenju najpametnije je kupiti HD karticu kad bude dostupna na nasem trzistu i stvar rjesena (ukoliko takva kartica kosta cca 750 kn, mislim da je to isplativije i svrsishodnije nego kupovina supersnaznog procesora, sto za mnoge znaci i promjenu maticne ploce i drugih komponenti racunala, sto na kraju uvelike povecava investiciju, ukoliko je se ona iskljucivo odnosi na mogucnost konfornog gledanja HD satelitskih kanala).

Toliko od mene i pozdrav svima!

P.S. zaboravio sam navesti da je pored navedene konfiguracije iz potpisa: OS Windows XP SP2, testirano u DVB Dream 1.3c i ALT-DVB 2.2 sa CoreAVC.264 i CyberLink H.264 codecima i kao sto rekoh uglavnom 100% zauzece procesora (racunalo neupotrebljivo za bilo kakav rad dok se vrti neki od HD kanala)

U potpunosti se slazem sa tobom @salkoJB to sam ja vec jednom napomenuo da se nevredi sa tim zezat jer ja sam vec to pkusavao mnogo ranije i video sam da od toga nema koristi,kakva je korist kad ti je procesor 100% zauzet ipak treba neka HD kartica koja resava problem ovo je samo p..... uz vetar
    • Svaka cast @Istok...
      Vidi se da se moze i da nisu sve prazne price tako da su slike prijatno iznenadjenje ali ujedno za mene i izazov da i ja otvorim isto.
      drugim rijecima, zavidim sto nemam jednu HD kartu.
      Cinjenica nazalost da jos niko nije postavio DVB S2 karte u ponudu firmi?! Je li nasao iko ista jos?
      Ja bar ne mogu nigdje naci kod nas niti u okolici bilo kakvu HD kartu za kupiti.

Sto se tice HD zauzeca procesora, daleko najbolje radi na AltDVB-u nego na ostalima, jedino mi ostaje da pokrenem neku CS emulaciju na njemu i da je iskonfigurisem ali ne vjerujem da cu gledati ista vise od @Blade-a.
      Ruku na srce (kad bismo barem svi imali pretplatnicku kartu za neki NDS!!! :rolleyes:)

I jos za taj CUT slike.
      Udaris samo PrintScreen taster iznad backspace-a desno i kopiras sliku sa Ctrl+C u Paint koji se nalazi u Accessories i sacuvas je kao Jpeg (SaveAs).
      Tako dobijes sav sadrzaj ekrana u momentu cutovanja pa kad odradis ovo onda mozes da kropujes i sijeces u AcdSee-ju kako ti volja...
      Nema tu posla.
      E8400 oc 3.8ghz, 4gb ocz hs, Kandalf, 700PSU
      PanaSonic Sky Digibox TUDSB-40, SS2 card.
      DreamBox 800 HD PVR - DM7000 Ccam & Gbox
      Philips PFL 42 9603D

The post was edited 1 time, last by Triad ().

• @Triad,

najprije hvala za uputstvo kako najlakse skinuti fotke, i evo vec saljem za sk HD Hd sport, a bice jos toga danas... jer ovo je zaista jednostavno sa Pointom

drugo, zaista bih ti pozelio da sto prije nabavis HD karticu

kada sam je jesenas nabavljao, mnogi su mi govorili sta ce ti to, jos je rano, jos nema dovoljno HD kanala, a ja sam zimus vise gledao par Hd kanala nego sve ostale zajedno...

samo da se popravi softverska podrska i broj kartica u cs-u i to ce biti raj... ali i ovo za sada nije lose...

jednostavno, za mene je pojava HD televizije kao sto je bila pojava televizije u boji u odnosu na crno-bijelu... cak mozda i vise od toga...

jer gledati jedan film ili jednu utakmicu u hd rezoluciji je ravno bioskopskom ugodjaju...

ljudi su masovno pokupovali lcd hd televizore, ali mnogi od njih ne shvataju da im ti televizori ne znace nista bez hd programa... u stvari
      nesto i znace ako ih spoje na komp, ali sa obicnog risivera ili ne daj boze zemaljske antene, ne dobijaju nista bolje nego na obicnom televizoru...

no, oduzih pricu, evo fotosa sa sky sport hd, a danas cupostaviti sa jos kanala...

pozdrav
    • Originally posted by Kosava

U potpunosti se slazem sa tobom @salkoJB to sam ja vec jednom napomenuo da se nevredi sa tim zezat jer ja sam vec to pkusavao mnogo ranije i video sam da od toga nema koristi,kakva je korist kad ti je procesor 100% zauzet ipak treba neka HD kartica koja resava problem ovo je samo p..... uz vetar

Procesor koji ima SalkoJB nije dovoljan za dekodiranje MPEG4 HDTV kanala! Sa najjeftinijim Core 2 Duo procesorom nema problema. A ti procesori su danas mainstream. Ja sam nedavno presao sa AMD Barton 2500@3200+ na CoreDuo E6300, razlika je ogromna. AMD me je sluzio 3 godine, ionako je bilo vreme za upgrade...