Pinned HD na DVB Karticama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Poruku izvorno napisao Sevojno
      Originally posted by Kosava

U potpunosti se slazem sa tobom @salkoJB to sam ja vec jednom napomenuo da se nevredi sa tim zezat jer ja sam vec to pkusavao mnogo ranije i video sam da od toga nema koristi,kakva je korist kad ti je procesor 100% zauzet ipak treba neka HD kartica koja resava problem ovo je samo p..... uz vetar

Procesor koji ima SalkoJB nije dovoljan za dekodiranje MPEG4 HDTV kanala! Sa najjeftinijim Core 2 Duo procesorom nema problema. A ti procesori su danas mainstream. Ja sam nedavno presao sa AMD Barton 2500@3200+ na CoreDuo E6300, razlika je ogromna. AMD me je sluzio 3 godine, ionako je bilo vreme za upgrade...

Prijatelju imam ja i jednog Bartona 2500+ i velika mi je razlika u radu sa ovim drugim 64-bitnim 3000+. Mena zanima koliko je sa Core 2 Duo procesorima zauzetost procesora prilikom reprodukcije HDTV kanala, jer ja sa ovim AMD 64 3000+ (uz 2GB RAM-a i ATI X1600 sa 256 MB RAM-a) otvaram po pet sat. kanala istovremeno npr. Taquilla sa DVB Dreamom i sa analognom TV karticom jos jedan zemaljski TV kanal, a uz to surfam, otvaram Word, Photoshop i dr. bez problema.
      Zato molim da date podatke koliko je zauzece Core 2 Duo procesora, pa da vidimo da li se investicija stvarno isplati ili je pametnije jos malo sacekati.
      Takodjer me zanima na koji nacin pojedini receiveri kao npr. Topfield HDTV otvaraju spomenute kanale (koji je to hardware u takvom receiveru da se nosi bez problema za zahtjevima visokih rezolucija HDTV-a)?

Unaprijed hvala svima na odgovorima!
      VU+ solo + WinTV-MiniStick HD Hauppauge DVB-T USB + Hard Drive 1TB / Black Hole 2.0.4
      DM800HD + AF9015 HD USB DVB-T Tuner + Hard Drive 250 GB / Dream Elite 4.0
      DM500S + Marwensat v2.7
      SkyStar2
      Triax 110 + 2x Quad Sharp LNB - 19e/13e
      Multiswitch TV-MAX 9/4
    • @salkoJB.....u drugom postu sam dao opis HD Mpeg4 (h264) ......tu ti stoje svi podaci...zauzece je 60 posto(kanal je otvoren).
      Procesor koji ja koristim je dual core i spada u jeftinije procesore ove vrste (oko 100e).....
      Ako imas nameru da kupujes procesor ovoga tipa uzmi onaj koji podrzava magistralu (Front Side Bus) od 800Mhz minimum....ovo ti je jedna od najvaznijih stvari za normalno gledanje ovih kanala...

Evo nekih procesora:
      Intel Pentium D 820 (Dual) 2.8GHz Box, LGA775, FSB800, 2x1MB cache, 64bit EM64T, Smithfield dual-core (90nm)
      Intel Pentium D 915 (Dual) 2.8GHz Box, LGA775, FSB800, 2x2MB cache, 64bit EM64T, no VT, Presler dual-core (65nm)
      Intel Pentium D 925 (Dual) 3.0GHz Box, LGA775, FSB800, 2x2MB cache, 64bit EM64T, no VT, Presler dual-core (65nm)
      Intel Pentium D 935 (Dual) 3.2GHz Box, LGA775, FSB800, 2x2MB cache, 64bit EM64T, no VT, Presler dual-core (65nm)
      Intel Pentium D 945 (Dual) 3.4GHz Box, LGA775, FSB800, 2x2MB cache, 64bit EM64T, Presler dual-core (65nm),
      Intel Core2Duo E4300 (Dual) Box, LGA775, 1.80GHz, FSB800, 2MB cache, 64bit, Allendale dual-core (65nm)
      Intel Core2Duo E6300 (Dual) Box, LGA775, 1.866GHz, FSB1066, 2MB cache, 64bit, SSE4, Conroe-2M dual-core (65nm)
      Intel Core2Duo E6400 (Dual) Box, LGA775, 2.133GHz, FSB1066,2MB cache, 64bit, SSE4, Conroe-2M dual-core (65nm)
      Intel Core2Duo E6600 (Dual) Box, LGA775, 2.40GHz, FSB1066,4MB cache, 64bit, SSE4, Conroe dual-core (65nm)

Pozz!
      SS2 Intel 8400, 2048 ram 2x80sata_raid0 ATI 4770 512 GDDR5 Samsung203b
      ......125cm..............lnb 0.3............ 80E - 43W
    • ja ti preporucujem coer 2 duo 6300, 6400 ili 6600, za narednih nekoliko godina nece ti trebati nista bolje... u stvari to je najbolje sto se sada moze kupiti...

opterecenje procesora na hd kanalima meni na E6400 skace od 25 do
      90 procenata, na nekom kanalu vise, na nekom manje, ali bez problema radim i druge stari na racunaru, u isto vrijeme dok gledam neki hd kanal...

znaci, definitivno, sa ovim procesorima resavas problem gledanja hd kanala, naravno uz odgovarjuci tv hd karticu i uz ono sto je zabranjeno na ovom forumu...

s tim, sto italijanski sky hd kanali imaju dosta slab odziv sa cs-a, tako da ponekad zezaju, dolazi povremeno do zastajkivanja slike... posebno sky sport hd, a ponekad rade super...

francsuki hd kanali isto tako, ali danas su radili odlicno, nekoliko sati sam gledao franmcuski national geografic hd na astri bez ikakvih problema

medjutim, kada se poveca broj hd kartica u mrezi i ti sporadicni problemi ce biti rijeseni...
    • @bladeruner04
      puno hvala na iscrpnim informacijama, ali cu za sada jos razmisiti o ovoj investiciji posto ona zahtjeva osim procesora i promjenu maticne ploce i memorije, ali u dogledno vrijeme ukoliko se broj HD kanala znatno poveca vjetojatno cu se odluciti za kupovinu. U svakom slucaju jos jenom hvala na infu.

@istok
      hvala i tebi na informacijama o zauzecu procesora (to me je najvise zanimalo), a sto se tice zabranjene teme, vidis onaj mali strojcic na pocetku mog potpisa, sve je jasno ;) a i ove dvije "kante sa SS2 su u istoj prici :](nadam se da nisam pretjerao).

Pozdrav i hvala vam momci jos jednom!
      VU+ solo + WinTV-MiniStick HD Hauppauge DVB-T USB + Hard Drive 1TB / Black Hole 2.0.4
      DM500S + Marwensat v2.7
      SkyStar2
      Multiswitch TV-MAX 9/4

The post was edited 1 time, last by salkoJB ().

• Sto se tice procesora, moja preporuka je core 2 duo E4300. Najjeftiniji je, a moze da se ludacki overklokuje sa dobrom plocom, sa fabrickih 1,86 ljudi su ga dizali i do 3,3 GHz. Sve naravno sa obicnim hladjenjen. Onda postize bolje rezultate i od najbrzih c2d procesora na fabrickoj frekvenciji. Verujem da sa njim ne bi bilo vece zauzece procesora od 50% i na najzahtevnijim kanalima.
    • Upravo tako skoro u potpunosti se slazem...
      Mada ipak ta 3.3 Ghz barijera mi se cini dostupnija uz neki Side Coller Foxconn ili sta slicno... Naravno 5 inchni ili 12 cmtarski...
      Ja ga imam kod sebe na Opteronu 175 dual core i spusta temp za citavih 5 stepeni sto je sasvim lijepo za podizanje sa defaultnih 2.2 na 2.8 i 3.0 Ghz.

Vjeruj imam iskustva sa OC-om i ako se moze odraditi u korist HD-a na bilo kojem proc. treba je odraditi, po mogucnosti iz Biosa a ako ne onda ClockGenom recimo iz Wina. Danasnjim procesorima ne smeta oscijalcije frek. procesora pri ulasku u win kao ranije.
      Meni je prednost sto je u pitanju Opteron koji ima mnozilac 11x sto je odlicno i koji se da ludjacki kloknuti sa 939 plocom daje vraske rezultate a full HD ide ko mlijeko jos uz CyberLinkov graficki dekoder opterecenje je 30 posto na proc. sto je prelijepo.
      Da mi je neki Gail ili Corssair i AM2 ploca na 800 mhz podrske za DDR2 kloknuo bi proc jos dalje, poslije 3.2 Ghz se nazire potreba za vodom... ali to ti je vec visa matematika zasad.
      E8400 oc 3.8ghz, 4gb ocz hs, Kandalf, 700PSU
      PanaSonic Sky Digibox TUDSB-40, SS2 card.
      DreamBox 800 HD PVR - DM7000 Ccam & Gbox
      Philips PFL 42 9603D

The post was edited 1 time, last by Triad ().

• @Sevojno,

isti slucaj, sky italija hd ne mogu skenirati sa dvbvewer 3.5.0

znaci ti ne mozes ni sa 3.6.0 ???

reci mi koju konfiguraciju kompa imas, i da li ti prekida skysport hd

ja sam svoja iskustva vec prenio ovdje...

a druge strane, aldvb nece da mi skenira tps hd kanale na
      hot-birdu 10834 V, ai mi skenira (i gledam ih) francuske hd kanale na astri...
    • Nece ni sa najnovijim 3.6.1.2 da skenira sky italija.
      Sa Altdvb radi, doduse prekida malo zbog CS-a ko i sav ostali NDS, ali je gledljivo. Bolje mi radi sky sports hd nego ona 3, zato sto taj kanal koristi MPEG2 a ostali su u AVC codecu, i zahtevniji su. Premiere mi radi super u dvbvieweru sa vplug, sa cs nesto trza i zeza.

Konfiguracija je core 2 duo E6300, nije overklokovan jer je to HP Small Form Factor PC dc 7700 koji sam "pozajmio" iz firme, i nema tih opcija u biosu.
      Ima 3 GB rama, Intel 3000 integrisana grafika iz Q965 chipa, preko VGA porta prikljucena na Samsung 40F71 LCD TV.
      Zatim tu je Skystar HD, Sound blaster Audigy digitalno vezan na Sony AV Dolby Digital risiver (integrisani zvuk na ploci nema SPDIF pa sam iskopao negde ovu kartu medju silnim krshem koji imam).
      Jeste malo zbudzena konfiguracija ,alli super mi se uklapa sa ostalim AV komponentama u dnevnoj sobi po izgledu, a i tih je...
    • @Sevojno,

moj procesor je E6400 a radna memorija samo 1GB, da li bi bilo koristi od povecavanja memorije...

inace, meni od sky hd najgore radi sky sport, preko dana mi prekida na svakih pola minuta, a posle ponoci se moze gledati///

za tri preostala hd sky kanala, za razliku od tebe, koristim cyber link power dvd 7, probaj sa njim, samo mi povremeno malo zastanu...

ali, mene najvise interesuje sky sport, zato mi sto preciznije prenesi tvoje iskustvo, ja ga gledam sa obicnim elecardom (koliko sam shvatio i ti ), ali, kazem, veci dio dana imam velikih problema... kako ga bar malo popraviti... imas li ideju...
    • samo dopisi ,1,1 iza toga sto imas u listi. Isti trik je upalio za DVB-S2 kanale na 1W koje nije hteo da skenira. Pogledaj na primer sta imas za transponder gde je Premiere HD, treba da bude nesto slicno.

I da, Sky UK, iako imam signal, ne dobijam na CS, a povezan sam na mnogo razlicitih servera. Izgleda da to niko nema, jer SKY HD box ksota 350 funti + 10 eura mesecno pretplata. Dok se ne pojavi DB8000, tesko da ce to ici.
    • @sevojno,

najprije hvala

skenirao mi je tek kada sam umjesto fec 23 uspisao 0,4, kako mi stoji i na premiere Hd dakle ovako za druge forumase koje interesuje

11996,V,27500,0,,4,

inace kolko sam vidio na brzinu, DVBViewer mi od SkY-a otvara samo
      NationalGeo HD i radi odlicno...

da li si sa DVBViewer uspio otvoritii Sky Sport Hd i kako ?

pozdrav
    • Ma ja bih rekao da je sa sadasnjim procesorima, grafickim kartama, softverom i gbox pluginima jako tesko gledati kvalitetan HDTV. Recimo na dreamboxu mi Sky i jedan i drugi rade glatko, bez ikakvog trzanja, o ostalim kanalima da ne pricam. Na kompjuteru i obicni sky kanali prekidaju, a o HD kanalima da ne pricam. Cak i onaj C+ HD u MPEG4 na Thoru ne radi kako treba, prekida, trza... Dok recimo MPEG2 verzija istog kanala radi bez ikakvih problema na kompjuteru. Kad izadje (ako izadje) DM8000, bice to druga prica.
    • Poruku izvorno napisao Sevojno
      Ma ja bih rekao da je sa sadasnjim procesorima, grafickim kartama, softverom i gbox pluginima jako tesko gledati kvalitetan HDTV. Recimo na dreamboxu mi Sky i jedan i drugi rade glatko, bez ikakvog trzanja, o ostalim kanalima da ne pricam. Na kompjuteru i obicni sky kanali prekidaju, a o HD kanalima da ne pricam. Cak i onaj C+ HD u MPEG4 na Thoru ne radi kako treba, prekida, trza... Dok recimo MPEG2 verzija istog kanala radi bez ikakvih problema na kompjuteru. Kad izadje (ako izadje) DM8000, bice to druga prica.

Hmm, zar ti zaista rade bez trzanja, pogotovo UK?!?
      DM500S + Marwensat v2.7
      SkyStar2
      Multiswitch TV-MAX 9/4
    • sta da radim

Eh sad neznam sta da radim, odlucio sam da kupim SkyStar HD uz novi monitor i procesor ali rekoh da procitam prvo iskustva clanova koji je vec imaju. Ako sam dobro zakljucio, mogu se gledati vecina FTA HD kanala (sa dobrom konfiguracijom) a sto se tice "zabranjenog voca" to ide nesto teze a to je ono sto mene zanima. Nisam nigdje procitao nesto o HDCP zastiti da li se mogu gledati kanali kao Premiere HD ili ostali koji su zasticeni. Viidim da ima grafickih kartica koje podrzavaju HDCP kao i monitori, ovaj moj monitor podrzava HDCP ali graficka koju sam uzeo nedavno ne podrzava tako da kupovina nove ne dolazi u obzirrrrr...

Sta sad da radim, ako moze neko na PM da mi javi sta cu moci da gledam ako kupim SS HD uz monitor koji podrzava HDCP i grafom koja ne podrzava sve to uz Intel Core 2 Duo E6400 1GB RAM i ATI X800.....naravno uz "zabranjeno voce".

Pozdrav svima