HD na DVB Karticama

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Meni se cini da mi je i na XPu radila HD akceleracija ( dobro, ja imam ATI )...
      Jedini je štos što kod XP-a HD akceleracija radi u kombinaciji cyberlink h264 decoder + VMR9 renderer, dok kod viste i windows 7 radi u kombinaciji cyberlink h264 decoder + EVR (enhanced vista renderer).

E sad, razlog zasto vise volim Vistu od XP-a je sto kod XP-a cak i onda kad radi akceleracija i vektorski deinterlacing... renderer daje 25fps...
      Jedino ako se recimo ne gleda HD te ako se za mpeg2 ne koristi cyberlinkov video decoder vec elecardov.. onda se u postavkama decodera moze namjestiti double framerate... i onda se ima 50 fps i mnogo ljepse klizi slika. Ali to vrijedi samo za mpeg2 SDTV.. dok za HD se mora koristiti cyberlinkov h264 koji nema tako opsirne postavke pa se double framerate nemoze ukljuciti.

Dok kod Viste.... kad radi video akceleracija..bez obzira jeli HD ili nije HD ( znaci cyberlinkovi codeci u oba slucaja ) EVR renderer daje 50 fps.. i puno je oku ugodnije gledati recimo nogomet u 50fps nego 25 fps...

Kad se u XPu proba koristiti EVR renderer... onaj koji se dobije sa nekim .net frameworkom cini mi se... to radi.. al ne radi HD akceleracija.

E ja imam jedan drugi problem, kada recimo instaliram powerdvd 9 ...dobijem cyberlink 9 decoder...
      ali ga se ne vidi u nijednom drugom programu. pokusam samo njega registrirat onako kako se to radi... regsvr tako nesto na Run... ali nece.
      Dok se cyberlink 8 h264 decoder preko Run-a normalno registrira. Kao da su to nekako zastitili.

edit : naravno.. ako se koristi vista... i elecard mpeg2 decoder.. ali znaci nije rijec o HD.. onda renderer daje 100fps. Ali ne vidi se nikakva razlika u odnosu na 50fps.. Ionako je to 25 fps koji su uduplani na 50... Ali 50fps je kod gledanja nogometa bolje nego 25fps. Neznam zasto :D

Nisam 100% siguran, ali mislim da se elecard-ov mpeg2 decoder mora koristiti sa vmr7 rendererom. Barem kod mene jelte :D

The post was edited 1 time, last by Lethiss ().

• @lethisis,
      Instaliraj Windows 7, i nemoj instalirati cyberlink powerdvd9, ne radi!! instaliraj HD Pack 2.2, i prilikom instalacije izaberi koje codece hoces.
      U ostalom elecard zaboravi, to je nesto najgori codec koji postoj i ne podrzava DXVA. Isto tako coreavc ne podrzava DXVA.
      Najstabilniji codec za HD je Microsoft DTV/DVD video decoder. Ali ne radi sa 720p kako treba, ne znam do cega lezi. ali za discovery HD i utakmice je najbolji codec...bolji od cyberlinka.
      pisem samo u vezi EVR i DXVA. ostalo inace ne dolazi u obzir za mene, jer je najpürirodnija slika...nisu umjetne boje kao sa VMR-om ili overlay-om.
      Ako koristis XP, onda ce ti Windows 7 sljakati jos bolje. ja XP ne koristim od 2003. ;)
      A na netbooks koje imam, na kojima je inace bio XP instaliran (OEM), stavio sam windows 7...i baterija duze traje.
      Ko zeli dobru soluciju za HD, moze zaboraviti mnoge kartice. HAUPPAUGE NOVA-S2HD je najbolja kartica. licno sam isprobao i SS2 HD, mozes zaboraviti...ima neki jadan daljinski itd. KNC ONE kartice su dobre i imaju dobru podrsku za drivere.
      Sto se tice Grafickih kartica, ja koristim ATI 4850 od saphire. malo je glasna, ali mi kompjuteri stoje u posebnoj prostoriji iza dnevne sobe, tako da u dnevnoj imam samo LCD-e i monitore.
      pozdrav, cisco
    • mene i dalje zezaju talijanski SKY HD... svi ostali (španski Hd, turski HD i ostali mi super rade...)

iako je i na Talijanima odziv dobar od 450 do 500, posle nekoliko minuta rada, slika stane... a onda zablokira citav racunar i na kraju se ugasi...

čini mi se kao da je do grafičke... koja je inače ATi 2600 HD , a TV kartica je SS2 HD Technotrend...

procesor core2duo... njegovo opterecenje na Talijanima 35 do 50 odsto...

da li ko ima slične probleme...

The post was edited 1 time, last by istok ().

• @cisco :
      znam da elecard ne podrzava dxva... ali sam ga spomenuo cisto zato jer se kod xp-a s njim moze dobiti 50 fps.. pa je gledanje nogometa mnogo ljepse.
      a coreavc ja osobno koristim kod gledanja filmova sa kmplayerom, cisto iz razloga sto znam da cu svaki bluray rip bez problema upaliti.. a cpu je dovoljno jak da to radi ko med i kod full hd. ako koristim cyberlinkov 8 onda cesto bluray rip bude zeleno crna slika ili nesto slicno... a zašto da se mučim prebacivat kad to coreavc čisto ok odradi.

imam windows 7 i probat ću te codece sutra, samo da maknem onda ove k-lite prvo.

a sto se tice kvalitete kartice... razlike u slici nemoze biti, stream je stream.. a mozda koja brže prebacuje kanale ili je osjetljivija pa slabiji signal može radit bez trzanja. a daljinski mi i nije nesto posebno bitan. čak daljinski i nije toliko loš.
      navodno se kartica čuje kad se gleda full HD.. zadnji put sam to gledao dok se premiere mogao gledat sa vplugom i ako se kartica čula to je bilo neznatno.

ma idem odmah probat codece :D
    • Lethiss wrote:

@cisco :
      znam da elecard ne podrzava dxva... ali sam ga spomenuo cisto zato jer se kod xp-a s njim moze dobiti 50 fps.. pa je gledanje nogometa mnogo ljepse.
      a coreavc ja osobno koristim kod gledanja filmova sa kmplayerom, cisto iz razloga sto znam da cu svaki bluray rip bez problema upaliti.. a cpu je dovoljno jak da to radi ko med i kod full hd. ako koristim cyberlinkov 8 onda cesto bluray rip bude zeleno crna slika ili nesto slicno... a zašto da se mučim prebacivat kad to coreavc čisto ok odradi.

imam windows 7 i probat ću te codece sutra, samo da maknem onda ove k-lite prvo.

a sto se tice kvalitete kartice... razlike u slici nemoze biti, stream je stream.. a mozda koja brže prebacuje kanale ili je osjetljivija pa slabiji signal može radit bez trzanja. a daljinski mi i nije nesto posebno bitan. čak daljinski i nije toliko loš.
      navodno se kartica čuje kad se gleda full HD.. zadnji put sam to gledao dok se premiere mogao gledat sa vplugom i ako se kartica čula to je bilo neznatno.

ma idem odmah probat codece :D

Imas kartice sa dobrim i losim tunerom znaci razlike ima
      P5QL-PRO
      Intel Core 2 Quad 8200
      4096ram,
      Ati Sapphire HD 4850
      SSHD-w box- superjack
      LCD Sony-bravia S37
    • King 2005 wrote:

istok wrote:

može li neko ukratko reći koje su prednosti Windows 7 u odnosu na Windows XP kada je u pitanju gledanje HD kanala preko AltDVB...

hvala
      Konkretno tu nema nikakve razlike.

kako nema?
      Jel XP podrzava EVR i directX 10?
      Otkako ima EVR ne postoji receiver koji moze zamjeniti moj PC po kvaliteti slike i po sound-u.
      U ostalom je XP osjetljiv, na koliko programa ili prozora imas otvoreno. kod windows 7 ili viste mogu otvoriti prozora koliko god zelim i uvjek isto brzo radi, i sto je najbitnije trose memoriju. XP ne trosi memoriju pa se ne moze sa njim ni raditi, odn. cim malo skoci potrosnja memorije, otvaranjem dodatnih prozora je sve sporiji i sporiji.
      Ne znam, da sada ne nabrajam. ne postoji niti jedna tocka u cemu bi bio XP blizu win7.
      Dali netko prelazi na win7 je vise stvar karaktera pojedinaca, koji takodje vjeruju svakome, nego samog operativnog sistema.
      Evo, samo sto bi netko reako "sitnica". probaj otvoriti folder sa slikama u XP-u i win7. pa vidi razliku. naravno da View bude na mini-slicice podesen.
      Moglo bi se ovako reci...tko ne radi sa PC-om njemu je dovoljan i win 98 ili XP, tko radi, i zeli brzo i efikasno raditi i ne trositi privatno vrijeme, i novac, W7 je neophodan.
      Operativnii sistem koji nama danas treba izaci ce za 10 godina.
      Da bi netko u opce mogao raditi bez problema na visti ili W7. bitno je da pripazi na tko je administrator a tko ne.
      Nakon instalacije win7, ja aktiviram Account od administratora (to sam radio i kod viste), onda se jednom odjavim i prijavim kao pravi administrator. Obrisem onaj account sa kojim sa instalirao windows. i sada vise nema nikakvih problema.
      Win7 je za 15 min. kompletno instalira. Win7 ima odlicne codece. tako da ne treba niti k-lite, iako ga ja instaliram. nemam nikakve smetnje.
      Najveci problem je u zaostalim software-skim firmama, koje sve optimiraju za XP, kao DVBViewer. Sto se njih tice, nebi trebao nikada vise izaci novi operativni sistem, zato sto se njima vise ne podesava, pa su im onda svi krivi, kriv je microsoft, kriv je CNN zbog poljskog EPG-a, kriv je ATI kriva nvidia itd.
      XP je toliko los operativni sistem, da sam morao cak i na NETBOOK-ove ( za mene i za zenu) da instaliram win7. Evo, moja zena je danima kukala, da joj instaliram zato sto joj je spor XP. Instalirao win7...super, od HD filmova do surfanja do office-a, sve radi brzo i baterija treje za 2 sata dulje. i to sve na ATOM procesoru.
      Tko XP poznaje u dusu, taj ce zaliti svaki trenutak, zbog kojeg nije imao win7.
      A EVR daje jednu prirodnu sliku.
      Tko ima prilike neka proba. win7 RC 7100 je besplatan i moze se skinuti legalno sa microsoft stranice.2.5 GB.
      Tko zeli instalirati win7 za 5-10 min. neka stvavi win7 na dobar USB -Stick. Sa CD-a traje 15 min.
      pozdrav, cisco
    • istok wrote:

Cisko, hvala ti na ovom iscrpnom odgovoru... pošto su meni bitne i nijanse, nagovorio si me da cim prije instaliram "sedmicu"...

samo mi još reci da li ce mi biti problem postaviti drajvere za Ati 2600 i TV karticu technotrend 3200 HD (mislim da je ista kao SS2 HD)
      odnosno da li ću imati problema za koristenje AltDVB i Cs-a-...
      ATI Radeon HD 2600 XT radi odlično sa Win 7 pošto je i ja imam. I još jednom da ponovim da ne postoji SS2 HD već SkyStar HD2 i takođe radi odlično sa Win7. :smilie1:
    • King 2005 wrote:

istok wrote:

Cisko, hvala ti na ovom iscrpnom odgovoru... pošto su meni bitne i nijanse, nagovorio si me da cim prije instaliram "sedmicu"...

samo mi još reci da li ce mi biti problem postaviti drajvere za Ati 2600 i TV karticu technotrend 3200 HD (mislim da je ista kao SS2 HD)
      odnosno da li ću imati problema za koristenje AltDVB i Cs-a-...
      ATI Radeon HD 2600 XT radi odlično sa Win 7 pošto je i ja imam. I još jednom da ponovim da ne postoji SS2 HD već SkyStar HD2 i takođe radi odlično sa Win7. :smilie1:

Tako je..., neces imati problema...
      mozes komotno koristiti starije drivere, w7skoro nista ne smeta. nisam jos na nista naletio.
      A, da...DVBViewer i VMR ili Overlay ne radi na w7 ako je AERO aktiviran.
      Ko koristi DVBViewer i zeli koristiti EVR, onda nikako da instalira catalyst 9.3-9.7 (9.8 nisam jos ispprobao), imati ce u suprotnom izreckani OSD!! ja koristim catalyst 8.7 i sluzi mi dobro za sada.kod vecih verzija isto imam i zelene trake desno i na dnu slike, ako je slika zumirana u dvbvieweru.
      Kome radi XP kako treba i zadovoljan je odn. koristi samo za dvbviewer ili altdvb ili sta vec i ne radi vise nista na pc-u onda bi mogao biti dovoljan i XP.
      ali ipak je win7, zbilja jako dobar operativni sistem. i sve radi bez problema.
      jos jedna dobra stvar je ko ne zna, mozete instalirati G-Force visualization za wmp12 i media center, to je najbolji visualization u FULL HD (1920x1080). za dvbviewer se ne moze koristiti.
      @istok, ako bude trzanja sa tvojom grafickom kod HD-a, moraces software decoding koristiti (coreavc) ili investirati u 4650 ili slicno. nisu ni skupe.
      dali ima negdje da se skine coreavc codec, sa kljucem (bez trojana)? htjeo bih isprobati, posto govore da je najbrzi software-decoder. ako netko zna. ja inace ne koristim antiviruse, pa ako netko ima isprobanu verziju, bio bih zahvalan za link ili uput gdje ima. nasao sam neke, pa sam cak i na coreavc stranici narucio probu, pa mi istekla u medjuvremenu, nisam imao vremena da isprobam, a ne prlja mi se pc, ako radi samo 14 dana.
      pozdrav, cisco
    • istok wrote:

mene i dalje zezaju talijanski SKY HD... svi ostali (španski Hd, turski HD i ostali mi super rade...)

iako je i na Talijanima odziv dobar od 450 do 500, posle nekoliko minuta rada, slika stane... a onda zablokira citav racunar i na kraju se ugasi...

čini mi se kao da je do grafičke... koja je inače ATi 2600 HD , a TV kartica je SS2 HD Technotrend...

procesor core2duo... njegovo opterecenje na Talijanima 35 do 50 odsto...

da li ko ima slične probleme...

cim ti je opterecenje 35-50%, tu nije u igri DXVA.
      pa nista onda isprobaj win7 pa cemo vidjeti.
      Tko prvi puta instalira win7, neka se ne uzbudjuje previse zbog opterecenja CPU, to moze trajati izmedju 2-4 sata, zbog indeksiranja podataka., posle toga je sve OK.
      Kazem samo, mnogi to ne bi mozda ni primjetili.
      pozdrav, cisco
    • ...."A, da...DVBViewer i VMR ili Overlay ne radi na w7 ako je AERO aktiviran...."

Cisco, bez ikakvih problema radi. Koristim Overlay, a ne EVR pošto mi je slika bolja (savršena). Ni na jednoj verziji Win7 (sad je 7229) a isprobao sam 5-6 verzija nisam imao problem da to u kombinaciji sa Aerom nije radilo. ?(

Samo da dodam da tada Aero izgleda kao da je isključen.

The post was edited 1 time, last by King 2005 ().

• Samo da dodam nekoliko stvari u vezi XP/Win 7 na nacin na koji ja to vidim.
      Tko ima malo stariji komp i ne zeli imati problema sa driverima i programima - za njega je XP.
      Win 7 bolje barata sa memorijom, ali treba imati barem 2 GB memorije i to ddr2 memorije.
      Win 7 tada jest bolji i ljepši, ali razne poteškoće se mogu pojaviti. Kao naprimjer, kod nekih laptopa ili chipseta koji nisu baš uobičajeni neće biti drivera za win7... mi smo navikli da onda stavljamo drivere za vistu i da sve radi. Ali ponekad driveri za Vistu ne žele da se instaliraju na Win 7.
      Ponekad imamo kakvi skener ili printer malo stariji i isti problem bude. Mnogi firewalli zasad još ne podržavaju Win 7.
      Neki programi ne rade kako treba, često pomogne ono Run in compatibility for...
      Dobra stvar još je ta da ako imate dosta jak komp sa ne tako starim cpu-om onda vjerojatno imate podršku za "hardware virtualization" pa možete besplatno instalirati (mislim da je besplatno) XP virtual machine... koji možete koristiti kao zamjena za XP kad nešto ne radi na win 7.
      Imat ćete još ponešto starih programa koji samo na XPu rade. Ili plugina za neke programe koji su vam obavezni u vašem poslu, a samo na XPu rade.
      Razlog zašto Win 7 ima takav uspjeh vjerojatno leži u činjenici da je ovo samo jedno poboljšanje Viste pa većina drivera za Vistu i ovamo radi, a i malo bugova i sigurnostih propusta ima kad je to kod Viste već riješeno. Zato je prelazak bezbolan, za razliku od onoga kad smo prelazili sa XP-a na Vistu.
      Ukratko, tko ima staru kantu bolje mu se držat XP-a, tko ima jak komp može preći na Win 7, ali imat će sigurno par problema koje će morati googlati i najvjerojatnije ih riješiti.

S druge strane, ako baš imate vremena riješavati te problema koji vam se stvore (da neki program ne radi) onda možete i XP tweakati i prisiliti ga da puno više koristi RAM nego inače. Tada XP leti i vjerojatno je najbrži OS onda.

@cisco : ne koristiš antivirus nikakav 8| Zašto ne staviš recimo Aviru, free edition.. Mislim kad je čovjek oprezan i zna što radi i skida samo provjerene stvari mala je šansa da će pokupit virus, ali kad je nešto free i jako malo usporava komp.. zašto bez potrebe riskirati.