Pinned HD Radio

• HD radio (hybrid digital) tom je standard u USA i nudi nesto slicno kao premiere sport npr. izbor razlicitih programa na jednom kanalu takodje emituje se sa visim birat-om tj bolji kvalitet muzike i programa a to sve radi na istim frec kao analogna mreza :D
    • HD Radio postoji u Rumunjskoj, u gradovima Bukurešt i Krajova. :thumbup:
      Video jednog Rumuna u Krajovi:

1. -
      2. -
      3. -
      4. -
      5. -
      [size=8]QTH: Sofia Süd
      RX: FM-DX: Sony XDR-F1HD & XDR-S3HD, Eton E1, Sangean ATS909W & ATS909X
      MW-DX: Panasonic RF-2200 & RF-1115, Sony ICF-5900W
      SW-DX: Kenwood R-600
      DAB: Sangean WFR-28D & DPR-69+, Scanner: Icom IC-R3 & Uniden UBC125XLT
      DVB-T2: Synaps Bit2, Samsung 46" 3D
      SAT: Engel 1,40m, DM800 HD PVR
      [/size]
    • Nakon par godina u USA napokon sam dovoljno ustedio za kupovinu osobnog automobila poznatog proizvodaca iz Kragujevca ^^

Za svog limenog ljubimca kupio sam radio prijemnik Sony CDX-GT710HD koji ima mogucnost prijema HD radio programa .
      Nazalost za sad sam uspio primiti signal samo sa jednog lokalnog FM odasiljaca koji uz analogni emitira i dva HD radio programa .
      Ovaj radio prijemnik kad dode na frekvenciju koja uz analogno emitira i digitalno tad nece "svirati" analogni signal nego samo digitalni jer HD-1 je identican analognom pa nema smisla da ima dva puta isto . Koliko sam uspio viditi na internetu oguce je imati do 4 HD radio programa na jednoj frekvenciji .
      Ako sam dosta udaljen od odasiljaca i analogni radio je sa sumom tad prijemnik nece imati dovoljnu kolicinu digitalnih informacija i stim prijem digitalnog signala nece biti moguc . Prvom prilikom cu se odvesti malo van grada da pokusam ostvariti prijem ostalih digitalnih radio koji se emitiraju u blizoj okolici .
      Prijemnik moze primati i digitalni AM pa cu i to isprobati kad uvatim vrimena .

Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Evo kako izgleda prijem HD radia u Konstanci, istočna Rumunjska:

Tu HD signal je na 103,9.

A u Bukureštu HD signal, plus obični UKV je na 100,6:

Svaka čast Rumunima. Kod nas u Bugarskoj nema ni DAB, ni HD Radio, a ni DRM, niti se priča o tome.
      Čudno je samo to da nigdje u Rumunjskoj nema u prodaji HD ili DAB radio.... ?(
      [/size]
    • Preko Interneta se može kupiti svašta, eto mi u Bugarskoj smo kupili HD radio iz Amerike preko Ebay-a, jer kod nas nema zvaničnih emisija u tom standardu.

Ali smo zato ulovili Rumunjski HD signal, i to po prvi put van njihove države:

---> na 37:03
      [/size]